Вакансій у Тернополі стає все менше і менше

Вакансій у Тернополі стає все менше і менше
- Цього року я закінчила педуніверситет, - розповідає Катя Будівська (22р.). - Роботу за спеціальністю шукаю ось уже три місяці.
Зарплати у Тернополі залишаються на рівні дворічної давнини, а вільних вакансій стає все менше і менше. Фахівці говорять про відсутність вакансій на виробничі спеціальності і наявність вільних робочих місць у торговельній сфері. За офіційними даними, в області на одне робоче місце – шість безробітних

“Велика компанія запрошує на роботу. Вимоги: вірити в себе та бажання працювати”.  Оголошень такого змісту є багато. Побачити їх можна як у рекламних виданнях, так і в під'їздах на дошці оголошень. Однак насправді знайти хорошу роботу з достойною зарплатою стає все проблематичніше.
- Хочу знайти собі кращу роботу, - розповідає Олександр Василевський. - Зараз працюю майстром з ремонту взуття. Однак намагаюся підшукати собі щось інше.
Чоловік на роботу в Тернопіль добирається із Чернихівців Збаразького району. Отримує зарплату у розмірі 30% від виручки.
- За тиждень іноді може вийти 500 гривень, - каже пан Олександр. - А іноді й 200. Навіть якби й було по 500 гривень щотижня, то все одно це небагато. Сім'ю важко прогодувати. Тому доводиться шукати щось інше. Можу працювати не тільки взуттєвиком, а й за іншими спеціальностями. Наприклад, водієм чи зварювальником.

Вакансій стає менше
Менеджер з персоналу Світлана Повар стверджує, що зарплати у Тернополі залишаються на рівні дворічної давнини. Тобто упродовж останніх двох років суттєвих підвищень оплати праці не було. Натомість кількість вакансій, як зазначають у кадрових агенціях, впродовж останніх півроку поступово зменшується.
- Найчастіше трапляються вакансії у сфері торгівлі, - розповідає Світлана Повар. - А от виробничих зараз майже немає. Це пов'язано з тим, що підприємства скорочують свої виробництва. У сфері торгівлі вакансії трапляються часто, оскільки там є велика плинність кадрів через низькі зарплати.
За словами фахівця, у Тернополі зарплату у сфері торгівлі рахують за шкалою 50, 75 або 100 гривень на день.
- Оплата залежить від обсягів продажу, - каже Світлана Повар. - Якщо обсяг продажів незначний, тоді зарплата 50 гривень на день, якщо більший — то й зарплата вища. Щоправда, оплата розміром 50 гривень на день у Тернополі зустрічається дуже рідко. Переважно дають 75 або 100 гривень.
Пані Світлана додає, що хоча й існує дефіцит вільних робочих місць, однак є у Тернополі і такі робітничі вакансії, які важко заповнити.
- Наприклад, влітку у мене було замовлення на токарів-фрезерувальників, - розповідає фахівець. - Наші навчальні заклади зараз не випускають таких фахівців, а ті токарі, що є, уже пенсійного або передпенсійного віку. Тож я не змогла знайти фахівців на цю вакансію.
У Тернополі роботу шукають не тільки безробітні.
- Багато людей звертаються до нас у пошуку кращої роботи, ніж мають, - розповідає Світлана Повар. - З такими зарплатами, які зараз є, важко прогодувати сім'ю. Тому люди часто звертаються у надії знайти щось краще. Буває, що звертається людина, яка на попередньому місці роботи отримувала 3000 гривень. Звісно ж, у таких випадках виникає питання: а чому ж міняє роботу? Людина пояснює, що на попередньому місці виконувала функції двох-трьох фахівців. Спочатку її взяли на вакантне місце з певними обов'язками, а потім до них додаються все нові й нові. Через півроку людина не витримує навантаження і починає шукати іншу роботу.
Для фахівців з вищою освітою, які хочуть знайти роботу у своїй галузі, вакансій теж негусто. Проте якщо такі вакансії і трапляються, то роботодавці вимагають, щоб претенденти були з досвідом роботи. Відтак випускникам вузів, які не мають досвіду, важко знайти роботу за фахом.
Керівник центру розвитку бізнесу "Робота і кар"єра" Любов Зацна зазначає, що вища освіта не є ключовим фактором у пошуку роботи.
- Більше значення має наявність певних компетенцій, відповідного рівня кваліфікації майбутнього працівника.- зазначає Любов Зацна.  
Водначас, як зазначає Любов Зацна, найбільшим попитом серед роботошукачів є офісна робота.

По шестеро чоловік на місце
За даними обласного центру зайнятості, станом на 1 вересня в області були 2233 вакансії, тоді як зареєстрованих осіб зі статусом безробітного – 13504. Тобто на одну вакансію - по шість безробітних. Приблизно половина, тобто 1188 чоловік, із цих вакансій - у Тернополі.
Допомогу з безробіття отримували 11356 осіб. Це 84,1% від загальної кількості безробітних. Середній розмір такої допомоги у серпні цього року становивив 990,6 гривень.
Впродовж цього року за сприяння центрів зайнятості вдалося працевлаштувати 17,1 тисячі безробітних.
За робітничими спеціальностями в області є найбільше вакансій для підсобних робітників, продавців, кухарів, швачок, водіїв, слюсарів, мулярів, електромонтерів й електрогазозварювальників. Для фахівців з вищою освітою актуальними цього року були вакансії менеджерів, бухгалтерів, учителів, навіть лікарів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Sammer

    П. Солтис, виправте, будь ласка, заголовок - "вакансія" - це і є вільне (не зайняте) робоче місце.
  • Sammer

  • Маховик правди

    Щось той фахівець по занятості конкретно помиляється ,що наші вузи не випускають токарів і,фрезеровщиків .Відкриваємо сайт технічного коледжу (9 училище) і там є і токар і слюсар і таке подібне . Тут діло в тому ,що ті молоді "спеціалісти" мають мало досвіду , хтось не витримує і місяць роботи за верстатом ,хтось не хоче працювати за цією професією ,і я впевнений ,що навіть якщо б і зарплата була висока ніхто б не йшов бо зараз не та молодь ,що була 30 років назад .Зараз сучасній молоді подавай все готовеньке і щоб робота не була важка і щоб за неї добре платили . Привожу приклад м.Харків завод ім Малишева потрібні токарі ,фрезеровщики,зварщики і таке подібне зарплату зразу дають 1000 доларів плюс житло і щось ніхто не йде . Ви подивіться ,що зараз твориться 80 % молоді всі з так званою "вищою освітою" ,а який відсоток їх працевлаштовано , ще випускники технічних вузів собі якось знаходять роботу ,а всі решту по біржах праці  . Зараз таки конкретно не вистачає робітничих професій ,ви подивіться що твориться в ЖЕКах там 2 сантехніка на всі дільниці ,чи аналогічно електрик чи електрогазозварювальник , а прибиральниці пенсійного віку і так по всіх робітничих професіях працють люди пенсійного віку ,а що далі буде .

    тризуб в груди reply Маховик правди

    бо зараз не та молодь ,що була 30 років назад .Зараз сучасній молоді подавай все готовеньке і щоб робота не була важка і щоб за неї добре платили





    +100

    igor golovko reply Маховик правди

    Проблема ще в тому що кожний роботодавець хоче зразу готового спеца яким випускник техколеджу зазвичай не є бо не працював в реальних умовах і на реальнму виробництві. І тому таких молодих людей якщо і беруть на роботу то зарплата ледь вища мін можливої. Звісно так працювати і за такі кошти не буде ніхто.

    Маховик правди reply igor golovko

    Давайте говорити так ,що в коледжі більше практики ніж в інститутах . Значить ,що це означає ,що в коледжі один день в тиждень це виробнича практика може зараз і більше і ця практика відбувається ,як на території коледжа так і на виробництвах ,а на третьому курсі це взагалі суцільна практика в реальних умовах  ,тому випускники коледжу працювали в реальних умовах і на реальному виробництві були. Просто є такі котрі 3 роки ніх.... не вчили  ,а є такі котрі дійсно хотіли навчитися спеціальності ,і працювати за фахом або продовжувати навчання . Щодо зарплати то роботодавця можна зрозуміти бо він хоче спочатку оцінити цього спеціаліста ,а якщо цей спеціаліст дійсно буде виконувати роботу на всі 100% ,то і зарплата буде відповідна .

    igor golovko reply Маховик правди

    Згідний.  Біда ще в тім що  тих реальних виробництв у нас як кіт наплакав та і там в звязку з останніми подіями роботи не ахті.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:03 Історичні будівлі та карти старого міста: які бронзові мініатюри є у Тернополі photo_camera 21:03 Що тернополяни покладуть до великоднього кошика та скільки готові витратити (ОПИТУВАННЯ) photo_camera 20:01 Жінка з Тернопільщини втратила 32 000 гривень, повіривши шахраям 19:00 У Кременецькому районі в результаті займання авто загинув 36-річний чоловік Від читача 17:01 Багаторічна співпраця ОЦЗ з газетою «Вільне життя» 18:42 У Тернополі збили 17-річного мотоцикліста: хлопця госпіталізували 18:00 Відбудеться зустріч з бойовим командиром із відомого батальйону «Вовки Да Вінчі» Олександром Ябчанкою 17:15 Не стало воїна з Тернопільщини Володимира Леськіва 17:00 Магазини побутової та цифрової техніки: Все для Вашого дому та офісу (партнерський проєкт) 16:30 На вулицях міста відновлюють дорожню розмітку на пішохідних переходах photo_camera 15:30 Куди піти, що подивитися у Тернополі 25-28 квітня 14:40 На Театральному майдані працює вакциальнький автобус: від яких хвороб можна щепитися photo_camera 14:00 Суд звільнив від покарання чоловіка, який ухилився від призову, бо він добровільно пішов служити у ЗСУ 13:32 У Страсну П'ятницю в Зарваниці відбудеться Хресна дорога 13:03 З квітами, прикрасами та стрічками: скільки коштують вербові букети на ринках Тернополя photo_camera 12:15 Помер колишній головний тренер тернопільської «Ниви» 11:35 У Тернополі збільшили кількість тролейбусів та автобусів до кладовищ на Великодні свята 11:00 За забиття брата до смерті обвинувачують чоловіка з Тернопільського району 10:15 На два дні перекриють рух транспорту на Гайовій 09:50 У списку — понад 20 адрес: що відремонтують цього року в житловому фонді Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up