Як і раніше, у місяць матерям виплачують два види допомог. Одноразову - при народженні дитини поділили на 48 місяців, тож сума на місяць становить 906 грн 25 коп. Крім того, Міщуки отримують від держави допомогу до досягнення дитиною трирічного віку. Її сума мізерна – 130 грн. Адже загалом на дитину Міщуки щомісяця витрачають більше 1000 грн.
Тепер менше коштів йде на дитяче харчування, адже малеча підросла і її почали годувати звичайною їжею. Але принаймні один раз на 10 днів родині доводиться купувати спеціальну молочну дитячу суміш. Донечка їсть її на ніч. Іноді - вночі. На місяць це тягне 255 грн. У раціоні маляти також мають бути свіжі фрукти, соки, м'ясо та кисломолочні продукти. На них Міщуки витрачають близько 300-400 грн.
Приблизно 150 грн родина витрачає на памперси, які донечці одягають лише на час сну та на прогулянки. Якби пудгузки використовували частіше, сума зросла б суттєво.
Міщуки все ще можуть заощаджувати на покупці одягу. Наприклад, зимові чоботи, куртки, комбінезони залишилися сестричці від старшого братика. Але деякі "дівчачі" сезонні речі все ж необхідні. Приміром, тепла шапочка обходиться у 100-120 грн, рукавички 20-30.
Узимку Міщуки для донечки обов’язково купують спеціальні медикаменти. Це - препарати для підтримання імунітету. Упаковка тягне 30 грн. Потрібен також вітамін Д. Пляшечка якого коштує 50 грн. Решту отриманих від держави грошей Міщуки витрачають на іграшки для маляти, адже дитина росте і їй треба розвиватися.
Додамо, у Тернополі за день перебування дитини у яслах батьки нині платять 5 грн. Але беруть у такі групи здебільшого малят із двох років. Проте на заняття у школу раннього розвитку Міщуки вже могли б свою донечку водити. Таке навчання триває 40-45 хвилин на день і включає кілька різнопланових занять "плюс" фізкультхвилинку та творчість. Коштує "задоволення" 30-35 грн/заняття.
До речі
При нарахуванні державних допомог сім'ям з дітьми в Україні керуються Законом "Про державну допомогу сім'ям з дітьми” від 21.11.1992 р. за №2811-XII. Втім, з того часу у нього внесли дуже багато змін. Допомогу при народженні надають одному з батьків або опікуну, який постійно проживає разом з дитиною. Батьки дитини, яка народилася після 31.12. 2010 р., отримують допомогу, сума якої залежить від встановленого Кабміном розміру прожиткового мінімуму та від того, чи ці суми передбачені у Держбюджеті.
Частину виплати батьки отримують відразу при народженні дитини. Решту суми виплачують рівними частинами протягом наступних 12 місяців – на першу дитину, 24-х - на другу, 36-ти - на третю і кожну наступну дитину.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер