Наше минуле

Теплохід «Герой Танцоров» десятки років катає тернополян та гостей міста. На вихідних до нього шикується черга з десятків людей, щоб здійснити водну мандрівку Ставом. Ми відтворили ретро–фото міста. Дивіться, який вигляд мав теплохід раніше та зараз.

Після початку російсько–української війни у місті вирішили позбутися всього російського та радянського. Вже демонтували пам’ятник Пушкіну та Літак на східному. Однак у Тернополі ще є чимало монументів пов’язаних з радянськими героями чи мілітаризмом. Ми дізналися – чи демонтують їх.

У зв’язку російсько–українською війною у Тернополі почалась нова хвиля декомунізації та дерусифікації. Все, що пов’язане з російським агресором – демонтують та перейменовують. Ми дізналися, яка доля радянських монументів, які ще лишилися у місті. У якому вони стані – дивіться у нашому репортажі.

У Тернополі після здобуття Україною незалежності одразу почали декомунізацію. З площ та вулиць зникли пам’ятники кривавим радянським диктаторам, зникли мілітаристські радянські монументи, а вулиці відновили свої історичні назви або отримали нові. Тепер почалась нова хвиля декомунізації та дерусифікації міста. Давайте згадаємо, які пам’ятники раніше були у Тернополі Тепер їх можна побачити лише на ретро фотографіях.

Тернопіль постійно змінюється. Щось будують та реставрують, а щось руйнується. Ми відтворили дев’ять фото з центральної вулиці міста. Дивіться на зміни за сім років!

Міський громадський транспорт – болюча тема тернополян. Чимало людей скаржиться на його стан та ціну за проїзд. Багато маршруток та тролейбусів в жахливому стані. Ми відтворили ретро фото міста. Порівнюйте, як було раніше і тепер!

Ми продовжуємо серію публікацій «Тернопіль в деталях», де ми за допомогою фото зі зближенням до 140 разів показуємо те, що ми часто не помічаємо або важко розгледіти неозброєним оком. Тепер ми покажемо вам «Промисловий»  мікрорайон Тернополя.  Що сталось з будівлями, інфраструктурою, колишніми заводами гігантами та унікальними роботами українських монументалістів - дивіться у матеріалі!  

Парк Національного відродження – одне  улюблених місць відпочинку тернополян. Там часто проходять різні фестивалі та свята. Ми відтворили зимові ретро–фотографії. Дивіться та згадуйте, як колись виглядав парк!

Тернопільський став покрився льодом. Туди вже наважуються виходити місцеві рибалки. Коли в місті тримаються заморозки і лід стає товстим – туди виходять тернополяни, щоб покататись на санках чи просто зробити фото. Ми відтворили вісім фотографій 50–80–х років зі ставу. Дивіться, як раніше розважались люди.

Тернопільський Старий замок зведений у 1540—1548 роках на лівому березі річки Серету. Це унікальна фортифікаційна споруда міста. Вона пережила і напади татар, і дві світові війни, пожежі та руйнування. Читайте історію найстарішої фортеці міста та дивіться, як змінювалась будівля! Щоб прочитати новину до кінця – авторизуйтесь або оформіть підписку. Цим ви допоможете нам робити більше корисних публікацій для вас!

keyboard_arrow_up