Наше минуле

Сином Івана Палагнюка із села Іване-Золоте теперішнього Заліщицького району та львів'янки Ганни Грам'як був голлівудський...

Нібито дрібними побутовими, але насправді життєво важливими справами щоденно і здавна допомагали тернополяни одні одним.

Вояком цісарсько-королівського полку №15 і захисником Тернополя від наступу російської армії у Першу світову війну, полоненим...

Пам’ятник Олександру Пушкіну, як виявляється, найстарший зі збережених у центрі Тернополя. Монумент з оргскла встановили...

Дізналися більше про роль і значення бою під Крутами, послухали патріотичні пісні та вірші дев’ятикласники Тернопільської загальноосвітньої школи № 22, завітавши у міську бібліотеку № 5 для дітей. До 100-річчя бою під Крутами тут відбулася патріотична година «Подяка Вам, сини мого народу, що стали в бій за правду і свободу».

Після Другої світової етнічний склад Тернополя змінився кардинально. Із майже 15 тис євреїв залишилося лише кількасот. 27 січня Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

«Олюднену» історію про Файне місто написав історик Володимир Окаринський. Вона не лише про події, а й про специфічну ментальність тернополян та її витоки.

Життя української громади в Канаді не завжди було легким, однак за століття вони стали частиною країни, яка цінує їхню культуру та вважає її своєю.  

Роки життя і скромної та наполегливої праці – це те, що стоїть за неперевершеною і призабутою тепер книгою Ксенофонта Сосенка про Різдво і Щедрий Вечір. Подвиг чоловіка виглядає тим більшим, що свій шедевр він писав, будучи не університетським професором, а парохом села Конюхи на Тернопільщині. Він прожив там 40 років – до самої смерті.

Кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшилась у порівнянні з минулим роком

Лекція Сергія Волянюка "УПА на Тернопільському Поділлі" відбудеться 10 листопада о 15.00 у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Вхід вільний.

Тернопіль готують до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке вважається днем створення УПА у п`ятницю, 13 жовтня. Червоно-чорні прапори майорять на вулиці Гетьмана Сагайдачного, на Театральній площі, на бульварі Шевченка.

Урочистості до 145-річчя від дня народження Соломії Крушельницької відбулися після пам`ятника співачці у суботу, 23 вересня.

Вшанували пам'ять жертв депортації 1944-1946 років з Лемківщини, Холмщини, Надсяння у суботу, 9 вересня. Місцеві чиновники поклали квіти до пам'ятника жертвам депортації. А історії про ці ненависні події змушували людей плакати.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up