Наше минуле

У гідропарку «Сопільче» демонтують старі дитячі атракціони у вигляді ракет, космічних станцій та роботів. Вони були у парку ще з радянських часів. Ми дізналися, чому їх вирішили демонтувати та що чекати на їх місці. Дивіться, як колись виглядали дитячі атракціони та які вони зараз.

Замкова – одна з центральних вулиць міста. Саме тут розташований Тернопільський замок, легендарний готель «Тернопіль», вихід до парку, фонтани та сквер. Раніше вулиця виглядала інакше. Ми відтворили ретро–фото міста. Дивіться, який вигляд колись мала вулиця та що цікавого там було.

Бульвар Тараса Шевченка знаходиться у самому центрі Тернополя. Зараз це одне з улюблених місць відпочинку та прогулянок тернополян. Тут працюють різні ресторани та магазини. Є фонтани та пам’ятники. Однак він раніше виглядав інакше. Ми відтворили ретро–фото з одного ракурсу.

Із недавніх археологічних досліджень в Залізцях, серед сотні і тисячі фрагментів кераміки та скла, є маленькі фрагменти предметів, але з великою і цікавою історією.

Для історика Володимира Добрянського дослідження старовини – це справа усього життя. Саме він на башті Домініканського костелу в Чорткові виявив унікальну річ – детонатор шрапнельного снаряду періоду польсько-української війни в Галичині 1918-1919 років. Далі чоловік визначив місце локалізації артилерійського полку, що відіграв ключову роль в Чортківській офензиві – чи не найвідомішій наступальній операції українського війська. Як досліджував знахідку на висоті у 40 метрів та чому вона актуальна зараз – читайте в матеріалі.

Наше місто постійно змінюється. Навіть за кілька років деякі будівлі та вулиці можуть отримати нове обличчя. Дивіться, яким був Тернопіль 30 років тому і як він виглядає зараз.

Одна з найстаріших відеохронік, на яку потрапив Тернопіль, знята під час першої світової війни у 1917 році. На унікальних кадрах можна побачити, як виглядало місто. Ми відтворили і порівняли зміни міста. Дивіться відео!

Вулиця В’ячеслава Чорновола знаходиться у самому центрі міста. Саме її бачать гості міста, які приїхали на залізничний вокзал. Тут люблять гуляти місцеві. Ми відтворили ретро–фото цієї вулиці. Дивіться, як вона змінилась!

Після початку повномасштабного вторгнення росії у Тернополі вирішили остаточно покінчити з усім російським та радянським – демонтували пам’ятники, таблички, перейменували вулиці. Як змінилось місто? Ми зробили фоторепортаж.  Напишіть свою думку у коментарях.

У Тернополі було та є чимало місць, які стали орієнтирами для місцевих. Багатьох закладів та магазинів вже давно немає, однак їх назви продовжують «жити». Ми відтворили ретро фото з місць, назви яких і досі пам’ятають використовують місцеві. А які орієнтири та старі культові назви знаєте ви? Напишіть у коментарях!

keyboard_arrow_up