Наше минуле

Ми продовжуємо рубрику «З одного ракурсу», де відтворюємо старі фотографії Тернополя та розповідаємо їх історію. На черзі – проспект Степана Бандери. За 60 років чимало локацій та будівель значно змінилися. Авторизуйтесь та підпишіться, щоб бачити матеріали про історію нашого міста! Цим ви допомагаєте нам робити більше цікавих публікацій.

Ми розповімо вам історію найстарішого з парків Тернополя. Чи справді всім звичний земляний насип був призначений для Вічного вогню? Як виглядав Старий парк більш, ніж 100 років тому? Буде цікаво! Щоб прочитати публікацію повністю, варто авторизуватися. Якщо сподобається, оформіть підписку на преміум-матеріали. Цим ви допоможете нам робити більше цікавих матеріалів про історію нашого міста і бути незалежними!

Тернопільщина багата на пісенну творчість. Саме вона була і є джерелом натхнення для наших краян. Найдавніші пісні, що й досі широко побутують на Тернопільщині, - календарно-обрядові: веснянки і гаївки, петрівчані та купальські, жнивні та обжинкові, щедрівки і колодчані. Ми ж віднайшли пісні саме про наших героїв. Вітають наших захисників українською народною піснею викладачі Лановецької музичної школи.  Станьте частинкою музичної культури Тернопільщини і ви.

Тернопільський став – одна з родзинок міста. Його набережна з роками змінювалася, а після війни водойму та все, що було навколо, довелося відновлювати. Ми продовжуємо серію публікацій «З одного ракурсу». Дивіться, як змінилося наше місто. Авторизуйтесь та підпишіться, щоб бачити більше таких матеріалів про історію нашого міста! Цим ви допомагаєте нам робити більше цікавих публікацій.

Вулиця В’ячеслава Чорновола зустрічає гостей міста. Вийшовши з залізничного вокзалу через цю вулицю можна одразу вийти в самісінький центр на головний майдан. Вулиця змінювала свій вигляд кілька разів та має цікаву історію. Ми продовжуємо серію публікацій «З одного ракурсу». На черзі – вулиця Чорновола. Фонтани, вуличні торговці, пам’ятники та КДБ… Дивіться, як змінювалось місто, буде цікаво! Авторизуйтесь та оформіть підписку, щоб прочитати публікацію повністю. Цим ви допомагаєте нам робити більше цікавих матеріалів про історію нашого міста. Дивіться більше публікацій з серії «З одного ракурсу», «Культові заклади», «Історія будівель» в розділі «Ретро Тернопіль» на сайті «20 хвилин»!

Найпопулярніший серед тернополян парк розташований у центрі міста. Тут відпочивають місцеві та гості. Є дитячі майданчики, атракціони, кафе та зони відпочинку. Однак раніше парк виглядав інакше. Ми «пофарбували» старі фото з парку. Дивіться, як він змінився!

Тернопіль постійно змінюється. Щось будують, а щось – знищують. Чимало будівель та вулиць змінились до невпізнаваності. Ми відтворили шість фотографій міста з одного ракурсу. Авторизуйтесь та підпишіться на преміум матеріали «20 хвилин», щоб читати більше цікавих публікацій про історію нашого міста!

Останнім часом активно досліджують Марс американці, араби та китайці. Багато хто читав «Війну світів» Велса. А от про уродженця Тернопільщини Мирослава Капія, який писав про Марс, забули. Мирослав Капій був невигідним у часи СРСР, бо писав про незалежну Україну, як космічну державу.

Сімейною резиденцією заможної родини Грабовських – лікарів і юристів – була кам'яниця теперішньої бібліотеки для дітей на вул. Франка у Тернополі. За Союзу тут з'явилася огорожа і жили секретарі обкому.

Принаймні шість давніх кладовищ існували у Тернополі з часу його заснування. Микулинецьке відкрили тільки у 1840 р. — через 300 р. після першої згадки про наше місто.

keyboard_arrow_up