Наше минуле

День зими або «Тернопільська сніжинка» – цей захід пам’ятають тернополяни, які застали ще радянський Тернопіль. Тоді на Театральному майдані проходили урочистості, парад Дідів Морозів, концерти та багато іншого. Різні заходи проводили у парках та на Ставі. Ми відтворили відео зі свята 1971 року. Дивіться, як змінилося наше місто та діліться своїми спогадами у коментарях!

Парк Національного відродження – одне  улюблених місць відпочинку тернополян. Там часто проходять різні фестивалі та свята. Ми відтворили зимові ретро–фотографії. Дивіться та згадуйте, як колись виглядав парк!

В наш час на новорічно–різдвяні свята на Театральному майдані облаштовують файне зимове містечко та проводять концерти. Раніше ж у місті відбувалась «Тернопільська сніжинка» з розвагами, концертами та польотами на кукурузнику. Дивіться ретро–фото нашого міста з новорічних свят!

Наближаються новорічно–різдвяні свята. У місті вже встановили головну ялинку, облаштували святкову ярмарку та атракціони. Ми відтворили дев’ять ретро–фотографій Тернополя. Дивіться, як виглядало місто!

Кожного року на Театральному майдані встановлюють головну ялинку міста. Раніше вона була жива, тепер – штучна, щоб берегти природу. Але змінювались не лише прикраси, а і казкові персонажі біля головної ялинки.  

На вулиці Брюкнера, що в центрі міста, під час будівельних робіт відкопали незвичну знахідку. Журналісти «20 хвилин» з'ясовували, що знайшли робітники та чи може це бути цінним. Дивіться фото!

Тернопільський став покрився льодом. Туди вже наважуються виходити місцеві рибалки. Коли в місті тримаються заморозки і лід стає товстим – туди виходять тернополяни, щоб покататись на санках чи просто зробити фото. Ми відтворили вісім фотографій 50–80–х років зі ставу. Дивіться, як раніше розважались люди.

Комбінат виробляв на рік 155 мільйонів квадратних метрів тканини! Штатний розпис налічував 12 800 людей. Був справжньою «машиною» виробництва текстилю в Радянському Союзі. Про роботу, дозвілля і те, що болить розповідають колишні працівники. А що ви пам'ятаєте про «ХБК»? Давайте згадаємо разом!  

«Питиму чай із горнятка в горохи», — до болі знайома фраза, а перед очима — червоний сервіз у великі білі горошки. 58 років міг би відзначати Тернопільський фарфоровий завод, але не склалось... Після війни його вироби забезпечували чи не весь Радянський Союз. Зараз вони — антикваріат. Історію заводу, продукцію, спогади людей, а також те, що у приміщенні заводу тепер, згадували і дізнавались журналісти «20 хвилин».

Чи помічали ви те, як виглядають фасади тернопільських будинків? Деякі приміщеня прикрашені численними ліпнинами, фресками, бюстами. Іноді роздивитись деякі деталі навіть людині з хорошим зором не просто. З допомогою макрозйомки та зближення зображень до 140 разів ми покажемо вам те, чого часто більшість навіть не помічає. Дивіться, буде цікаво!

keyboard_arrow_up