Наше минуле

Пам’ятник Кобзарю біля обласного драмтеатру став одним із символів міста. Як виглядав пам’ятник під час встановлення та що було до нього? Дивіться ретро–фото!

30 грудня 2022 року минуло сорок років з часу відкриття нової експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Ми дізнались, як її створювали та хто з відомих українців долучився до цього процесу?  Які унікальні експонати зберігаються у стінах музею? Як навіть повномасштабна війна не «зламала» установу, а науковці почали волонтерити – пропонуємо послухати від музейного колективу.

Церква Воздвиження Чесного Хреста – найдавніший храм Тернополя, споруджений наприкінці XVI століття, пам'ятка архітектури національного значення. Знаєте, який вигляд він мав раніше? Ми відтворили ретро–фото.

Захисники української землі усіх поколінь відзначали різдвяні свята. Вояки Української Повстанської Армії намагалися святкувати Різдво, незважаючи на важку боротьбу за незалежність України.

Будівлі Обласного краєзнавчого музею вже понад 40 років. Це одна з найвпізнаваніших будівель міста, яку спроєктував архітектор Олег Головчак. Ми відтворили ретро-фото цієї будівлі. 

Масив активно забудовували панельними багатоповерхівками у 1970-1980-х роках. Назва пов'язана з його розташуванням у східній частині міста. Ми відтворили ретро–фото мікрорайону. Дивіться, як змінилося місто!  

З часу відкриття нової експозиції Тернопільського обласного краєзнавчого музею 30 грудня 2022 року минуло сорок років. Історію установи, відомої далеко за межами нашої України, пропонуємо послухати із уст людей, які долучились до її створення. Деякі деталі й цікаві секрети музею ви точно не знали.

Собор Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці – католицький храм у центрі Тернополя. Дивіться та порівнюйте, як виглядав костел раніше та нині. Ми відтворили фото з одного ракурсу!

Церква Різдва Христового, що розташована у центрі Тернополя, є однією з найстаріших у місті. Вона змогла встояти під час війн і досі сюди приходять молитися віряни. Ми відтворили ретро–фото храму. Дивіться, як він колись виглядав та що було поруч.

Тернополянин Віктор Мадрі показав, як колись виглядав бульвар Тараса Шевченка.

keyboard_arrow_up