Розслідування

Розслідування

Був дозвіл лише на обслуговування каплиці, а тепер тут зводять новий храм. Бо, кажуть, навіть у час війни є можливості і ті, хто дають кошти. Ділянка в зеленій зоні, хоча за генпланом тут можна будувати. Редакція звертається до правоохоронців перевірити законність «будівельних» рішень. Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Ми зібрали думки містян, представників собору та підрядника щодо відновлення монастиря домініканців на вулиці Сагайдачного. Хочете дізнатися більше? Тоді читайте далі у матеріалі. 

У Тернополі розгорілася хвиля обурення через реставрацію колишнього монастиря домініканців, який примикає до Архикатедрального собору. Будівля є однією з 5 пам’яток архітектури національного значення у нашому місті. На зустрічі запрошують лише зручних журналістів, однак наша редакція не буде осторонь цієї теми і разом із небайдужими тернополянами та експертами ми докопаємось до правди.

Чисельність вуличних котів у Тернополі ніхто не регулює, ми й далі не маємо прихистку чи бодай центру для перетримки хвостатих.  Та й під час тривог деякі тернополяни не можуть спуститися в підвал, бо там тварини та їхні екскременти.  Що з цим робити? Ми дізналися думку мешканців, голів ОСББ, зоозахисників та влади. Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Медики б’ють на сполох, адже через об’єднання, кажуть, пацієнти та працівники можуть залишитися без приміщення. Чому обласна влада вирішила провести реорганізацію – розбиралася редакція «20 хвилин». Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

На звернення журналістів у патрульній поліції відмовились надавати дані, коли депутатку Мар'яну Юрик затримали напідпитку за кермом і якими були показники «Драгера». А запропонували надіслали запит, що ми і зробили. Натомість ми дізналися, що 8 червня суд розглядав «п'яну справу».  Як це коментує депутатка? Читайте далі.

«Працівник військкомату застосовував до мене силу та незаконно затримав», – таку інформацію журналістам «20 хвилин» розповів тернополянин Зіновій Олексишин. Зі слів чоловіка, людина у військовій формі поводив себе зухвало та намагався залякати. Після того тернополянин звернувся до керівництва військкомату за роз’ясненням, до медиків та працівників прокуратури.

Як лунає сигнал повітряної тривоги, нині знають більшість українців. Системи оповіщення встановлені по всій країні, і вони реально рятують життя. Але для когось це просто ринок, на якому можна заробити, а якщо його монополізувати, то ще й дуже багато. Народний депутат від групи «Довіра» Сергій Шахов намацав на «сирені» золоту жилу і зацікавився ринком систем оповіщення.  Про це пишуть наші колеги із hromadske, вони провели журналістське розслідування. Оскільки системи оповіщення працюють і в нашому місті, цікаво дізнатися, як все організовано. Тому редакція вже готує продовження на цю тему, невдовзі ми розповімо, як усе влаштовано в нашому регіоні.   

22 жителі Тернопільщини продовжують боротися за відновлення зору. Від дня, коли вони отримали ін’єкції в Чортківській міській лікарні, минуло понад два місяці, але про позитивні результати пацієнти не говорять. Журналісти «20 хвилин» поспілкувалися з родичами потерпілих і дізналися про їх стан зараз. Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» у рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Постійна читачка надіслала відео у редакцію «20 хвилин» та попросила нас розібратися у ситуації. На ньому видно, як незнайомець, з виду чоловік призовного віку, біжить, а навздогін йому люди у військовій формі зі словами: «Стріляти буду». Журналісти перевіряли, чи трапився цей інцидент справді в Тернополі, як його можуть прокоментувати обидві сторони, а також попросили юристів дати правову оцінку тому, що ми бачимо.

keyboard_arrow_up