Політика

Політика

Тернопіль зі всіх сторін по периметру оточують села, які у порядку реформи децентралізації не об’єдналися з Тернополем, хоча мали шанс: Біла, Велика Березовиця, Підгороднє та інші. Що кажуть їхні старости: жаліють чи ні та чому? Що вже зроблено за час об’єднання у громадах, а що – у планах? Де лікуються, навчаються?

Тернопільська міська громада утворилася у 2018 році. Тоді до її складу добровільно приєдналися Кобзарівська, Курівецька, Малашовецька, Чернихівська, а у 2020 році ще й Городищенська сільські ради Зборівського району. Загалом десять сіл перебувають у підпорядкуванні Тернопільської міської громади. Чи зазнали якихось змін після об’єднання? Що вже зроблено за цей час у селах, а що планується, ми запитали у їхніх старост.  Про плюси та мінуси децентралізації розповідає місцевий незалежний експерт. Авторизуйтесь, або підпишіться, і завдяки Вашій підтримці ми зможемо готувати більше цікавих матеріалів.  

Правопорядок під час місцевих виборів на Тернопільщині забезпечують 68 правоохоронців.

Минув рік на посаді голови області Володимира Труша. Що важливого було зроблено за цей час? Як змінилась область та чого ще чекати в подальшому?

Посол Ізраїлю в Україні став заручником "радянської історіографії", вважає мер Тернополя. 

Місцеві обранці хочуть послаблення карантинних обмежень щодо роботи громадського транспорту.

У Тернополі відбулася третя сесія міськради. Депутати прийняли рішення, що стосуються тарифної політики, запровадження програми "Основи сім'ї" для закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти (10-11 класи), а також продажу комунального майна.

Від місцевих виборів минуло три місяці. Імена депутатів міськради Тернополя вже давно відомі, а от де та коли вони проводять прийом громадян, знають поки не всі. До того ж,  не всі обранці пройшли за округами, багато й таких, що перемогли за списками партій. Куди ж реально звертатися, якщо потрібна допомога депутата?

Політичні баталії на фоні локдауну та чергових заяв про підвищення тарифів на комуналку дл українців загострюються. У то час, коли центральна влада намагається вплинути на непокірних мерів і депутатів у регіонах, ті намагаються кидати виклик у зустріч. 

Посаду голови Тернопільської ОДА за роки Незалежності України обіймали 15 осіб.  Для когось вона стала чудовим політичним плацдармом, інші не змогли скористатися нею повною мірою. Де зараз колишні голови ТОДА, скільки часу втрималися в кріслі та чим запам'яталися, читайте в матеріалі «20 хвилин».

keyboard_arrow_up