Освіта

Тернопільська влада продовжує ігнорувати звернення батьків, які вимагають скасувати незаконне рішення про встановлення додаткової...

Відгомін про тернопільські баталії між батьками і чиновниками покотився по всій Україні. На захист наших «революціонерів»...

Згідно ст.53 Конституції України, кожен громадянин має право на безкоштовну освіту, тому рішення міськради про те, що батькимають...

Начальник управління освіти Ольга Похиляк запевняє що довідок про місце реєстрації дітей у навчальних закладах ніхто не вимагає....

Сьогодні, 6 грудня, у міськраді таки відбулась запланована зустріч міського голови, його заступників, керівників райдержадміністрації, районної ради та ОТГ. Вони мали домовитися, як бути з рішенням про встановлення додаткової плати у садках для «іногородніх» дітей.

Право на освіту – це і конституційне право, і право, гарантоване міжнародними договорами, у тому числі Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Ст. 21 Конституції України гарантує рівність людей у своїх правах. У статті 53 Конституції України держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, загальної шкільної та професійно-технічної освіт.

При підготовці попередніх публікацій щодо поділу дітей за принципом реєстрації місця проживання, ми спробували дізнатись, яким чином відбувається відрахування із зарплати у міський бюджет. Адже батьки наполягають: із їхніх податків ідуть відрахування в бюджет Тернополя.

У Тернополі представили платформу альтернативної освіти «Коло». Навчатимуть за принципом «рівний – ріному», учні отримають лише корисну практичну інформацію. А ще тут викладатимуть дисципліни, яких нема в традиційних закладах освіти.

Тернопільські депутати та посадовці думають, що робити з рішенням про те, щоб незареєстровані в місті батьки сплачували по 1200 грн за перебування дітей у садках. Тим часом активні мами взялися «штурмувати» райдержадміністрацію та райраду.

Під стінами міськради у Тернополі батьки протестують проти дискримінації дітей. Мамів з малечею на руках не пускають у приміщення, через штовханину частині з них таки вдалося пробитися всередину. 

Пропозиція додатково сплачувати у садках по 1200 грн за  незареєстрованих у місті дітей не на жарт розлютила людей. Обласна влада обіцяє захистити своїх жителів від дискримінації, юристи готові до судових позовів, а чиновники шукають додаткові важелі впливу на міську раду.

Батькам дітей, незареєстрованих у Тернополі, міська рада пропонує не лише платити за харчування, а й покривати інші витрати дитсадків. Щомісячна плата – 1200 грн. Обурені батьки готові до радикальних дій. На захист людей стали юристи та громадські активісти. 

Стартує перший етап ІІ відкритого Західноукраїнського інтелектуального турніру «NATUS VINCERE» на кубок ректора Тернопільського національного економічного університету. До участі запрошують команди у складі п’яти учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл та студентів 1-2 курсів коледжів.

Особливий кабінет англійської мови, що розділений на місце для навчання і творчу лабораторію, вишиті герби кожного райцентру Тернопільщини, спортзал, із обладнанням для скелелазіння, зразковий ансамбль спортивного танцю «Фелічіта», євроклуб «Дружба» вирізняють Тернопільську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів № 29 з поглибленим вивченням іноземних мов з-поміж інших.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up