Освіта

Освіта

20 січня у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо моделі вступної кампанії у 2023 році в умовах воєнного стану. Там представили спільну позицію та напрацювання освітніх держустанов з організації та формату проведення вступних випробувань з урахуванням безпеки та створення умов для можливості вступу найбільшої кількості українських випускників.

З 19 грудня по 16 січня для учнів тернопільських шкіл триватимуть зимові канікули.

Упродовж чотирьох років Тернопільський національний медичний університет тісно співпрацює з обласним геріатричним пансіонатом у Петрикові. Студенти-реабілітологи, які закінчують бакалаврат, мають змогу на практиці засвоїти знання, отримані в аудиторіях. Як проходить нетиповий навчальний день у четвертокурсників? Чи подобається молоді їхня робота та як допомагають підопічним пансіонату відновитись і навчитися жити з нового аркуша?

Новий олайн-майданчик сприятиме системному навчанню та підвищенню професійної кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг та організацій, які працюють у соціальній сфері. 

Освітні хаби Тернопільщини та Волині, які входять до мережі українських освітніх хабів, пропонують внутрішньо переміщеним особам опанувати професії, серед яких 28 робітничих та 3 у сфері IT.

Якщо буде повний блекаут, школярі, скоріш за все, раніше підуть на зимові канікули, а коли ситуація нормалізується, відпрацюють матеріал.  Генератори є у 50-60% закладів, але у 15-ти скоро з’являться потужніші — там, де будуть пункти обігріву.  Незадовільні оцінки за не виконані домашні завдання? Про це навіть мови не може бути. Вчергове про це наголосять директорам шкіл, а вони — вчителям. Якщо одиничний випадок був — його більше не буде, запевнила Ольга Похиляк. 

Як працюватимуть школи і садки, якщо на 7-10 днів вимкнуть світло, зв’язок і опалення? Чи всі заклади освіти на Тернопільщині мають генератори і чи мають право вчителі ставити «двійку», якщо дитина через відсутність світла не встигла підготувати домашнє завдання, пояснила головна освітянка області Ольга Хома. Натомість у міському управлінні мовчать. 

Навіть у темні часи важливо шукати радісні моменти, захоплюватися прекрасним, надихатися на те, що дарує задоволення. Тернопільський художник продовжує створювати нові сюжети на полотні та допомагає іншим знаходити віддушину в мистецтві. Щоб подарувати тернопільським дітлахам чудовий настрій та прикрасити переважно сумні стіни шкільних укриттів, у керівника «Арт-студії Д.Р» Рустама Давлетова і виникла ідея передати частину своїх робіт закладам освіти.

keyboard_arrow_up