Гроші

Гроші

Ціни на основні групи товарів продовжують зростати. На це впливає одразу ряд факторів – повномасштабна російсько–українська війна, здорожчання пального, ускладнена логістика, зростання курсу долара, тощо. Деякі товари від початку війни здорожчали майже вдвічі, а от зарплати та пенсії залишаються незмінними. Журналісти «20 хвилин» порівняли, як змінились ціни на продукти харчування від початку лютого. На скільки менше товарів зможуть купити тернополяни на зарплату та де дешевше купувати – про це у матеріалі.

Програма почне діяти з 1 жовтня цього року. Забезпечувати її буде державна компанія «Укрфінжитло».

Жителі Тернопільщини, які розмістили у власних помешканнях внутрішньо переміщених осіб (ВПО), мають право отримати компенсацію за житлово-комунальні послуги. Наразі послугою вже скористалися понад 6000 жителів області. Журналісти «20 хвилин» розібралися, як правильно і куди подати документи, на що варто звертати увагу і що може стати причиною відмови для надання коштів. Детально та покроково розповідаємо у матеріалі.

Відповідно змін, які внесені до Закону у жовтні 2017 року, для набуття права на пенсію за віком у 60 років слід мати необхідний страховий стаж. У 2018 році — 25 років і щороку збільшується на 1 рік. У 2028 році, скажімо, буде необхідним мати 35 років страхового стажу. Як зараховуються до страхового стажу періоди перебування на інвалідності чи у службі зайнятості під час коронавірусу? Яким чином можна підтвердити свою трудову діяльність, навчання, службу в армії тощо до 2004 року? Чи передбачене пільгове обчислення страхового стажу при призначенні пенсії? Детальніше читайте  

Національний банк України заборонив показувати курс валют обмінникам на вулицях з 29 липня. Це пояснили тим, що в обмінниках створюють паніку серед населення та штучно завищують курс, хоча реальних причин зростання вартості валюти немає. Журналісти «20 хвилин» перевірили, чи дотримуються нових правил у Тернополі. Як змінилась вартість іноземної валюти та де можна знайти актуальний курс. Про це у матеріалі.

Дітвора села Біла Чортківської громади долучилась до допомоги українській армії.

Верховна рада схвалила урядовий законопроект про мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло і гарячу воду під час війни.

Офіційна благодійна діяльність допоможе залучати великих меценатів з бізнесу та бути ще більш прозорими у роботі, кажуть активісти.

Хто може скористатися допомогою міжнародних організацій та як оформити заявки — читайте у матеріалі.

Національний банк України скоригував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,56 грн/дол. Через це у банках та обмінниках почало «штормити». Вартість підскочила майже до 40 грн. Ми порівняли вартість долара та євро у банка та обмінниках Тернополя. Де вигідно продавати та купувати валюту – про це у матеріалі.

keyboard_arrow_up