У Тернопільській громаді перевиконали бюджет і прийняли зміни до нього: куди витрачатимуть кошти?

- На засіданні виконкому Тернопільської міськради, яке відбулось 26-го квітня, відзвітували про виконання бюджету за І квартал 2023 року.
- Присутні також підтримали зміни до бюджету.
- Куди ж витрачатимуть кошти?
За результатами І кварталу 2023 року в цілому досягнуто перевиконання запланованих показників доходів бюджету, – зазначають у Тернопільській міській раді. Додають, що до місцевої скарбниці надійшло 884 657,3 тис. грн доходів. Виконання забезпечено на 123,2 %.
Бюджетний звіт
У звіті йдеться, що основну питому вагу у власних надходженнях загального фонду становили податки і збори, зокрема, 68,1% – податок на доходи фізичних осіб. Загальний фонд також сформували: податок на майно (плата за землю, транспортний податок та податок на нерухомість) – 7,4 % у його власних надходженнях, єдиний податок – 14,1%, акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 5,8%, відрахування з державного бюджету акцизного податку з виробленого та ввезеного пального – 2,5%, плата за надання інших адміністративних послуг – 0,7 %тощо.
Недоодержано акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального, тощо. Причинами невиконання цих надходжень є зміни в законодавстві щодо можливості у певний період не сплачувати податкові зобов’язання, погіршення фінансового стану платників тощо.
У міськраді зазначили, що кошти, які надійшли до бюджету громади за І-й квартал 2023 року, дали можливість в цілому забезпечити виконання видаткової частини бюджету до річного плану на 18,3% та спрямувати на фінансування галузей.
Таким чином, за рахунок отриманих коштів профінансовано заклади освіти – на 343 646,5 тис. грн, охорони здоров’я – на 21 667,0 тис. грн, культури – на 8 639,7 тис. грн, соціального захисту – на 44 127,5 тис. грн, на утримання житлово-комунального господарства – 54 574,9 тис. грн, фізичну культуру і спорт – на 19 353,1 тис. грн. Проведено виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ та здійснено оплату комунальних послуг та спожитих у звітному періоді енергоносіїв.
Прийняли зміни до бюджету
Під час засідання виконавчого комітету прийняли рішення стосовно внесення змін до видаткової частини бюджету Тернопільскої територіальнї громади на 2023 рік.
У міськраді повідомляють, що за рішенням виконкому видаткову частину бюджету збільшили на 16 382, 5 тис грн.
На що ж планують витратити кошти?
• на реалізацію програми «Забезпечення обороноздатності військових формувань» –10 000,0 тис. грн;
• на заходи з тероборони – 11 550,0 тис. грн;
• на поповнення резервного фонду бюджету громади – 10 000,0 тис. грн;
• Херсонській міській ТГ для ліквідації пошкоджених об’єктів критичної інфраструктури – 200,0 тис. грн;
• на розробку схем планування територій – 950,0 тис. грн;
• на фінансову підтримку КП «Еней» – 1 750,0 тис.грн;
• на реалізацію програми «Здоров’я громади» – 6 633,0 тис. грн;
• на проведення поточних ремонтів в об’єктах комунальної власності міста – 1133,1 тис. грн;
• на експлуатацію та технічне обслуговування житлового фонду – 17 300,0 тис. грн;
• на організацію благоустрою міста – 56 380,9 тис.грн;
• поточне утримання парків міста – 5 000,0 тис. грн;
• на виплату зарплати працівникам закладів освіти – 15 808,6 тис. грн.
Громадським об’єднанням тернополя допоможуть фінансово
Виконком також вирішив надати фінансову допомогу трьом громадським об’єднанням у Тернополі на загальну суму 23 000 гривень.
Грошову допомогу отримають:
- громадська організація «Тернопільська міська громадська організація інвалідів «Опора» - 8 000 грн;
- громадська організація «Тернопільська міська організація «Інваліди Чорнобиля» - 10 000 грн;
- громадська організація «Тернопільська обласна організація Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса» - 5 000 грн.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли про те, що у Тернополі з бюджету чатково компенсують вартість ремонтів у багатоповерхівках. Інформували і про те, що власники дорогих авто на Тернопільщині сплатили 400 тисяч гривень податку.
Читайте також:
- Власники дорогих авто на Тернопільщині сплатили 400 тисяч гривень податку
- У Тернополі з бюджету компенсуватимуть вартість ремонтів у багатоповерхівках
- У Тернополі прийняли програми підтримки родин та дітей Героїв
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Читач04Найперше - 250% премії полтінніку, ну а потім вже все решта.