Від 800 доларів за квадратний метр: уже продають нерухомість у будові на церковній землі

Від 800 доларів за квадратний метр: уже продають нерухомість у будові на церковній землі

Триває будівництво 10-поверхівки на вул. Малишка-Слівенська, біля церкви Пресвятої Трійці. Фактично роботи проводять на церковній землі, яку спершу виділили для будівництва храмових споруд. Але зараз там «росте» житловий будинок і навіть почали продаж нерухомості.

«Багатоповерховий житловий будинок з нежитловими приміщеннями громадського та релігійного призначення». Саме таку будову зводять на вул. Малишка-Слівенська за даними порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Замовником будівництва вказана — «Парафія Української греко-католицької церкви Пресвятої Тройці Тернопільсько-Зборівської єпархії», генеральний підрядник — приватне підприємство «ЯВІР-90».

 

Відео дня

Наразі будівництво триває, а паралельно — продаж майбутньої нерухомості.

Скільки коштує житло

На порталі ЄДЕССБ знаходимо дозвіл на будівництво. За документом, тут буде 168 квартир загальною площею 12 856 м2.

 

На сайті нерухомості Dim.RIA це — житловий комплекс «Слівен-21», адреса будинку — вул. Слівенська, 21. Тут вже пропонують придбати нерухомість. За даними платформи, метр квадратний коштує від 800 доларів. Якщо помножити загальну площу квартир у будинку на вартість одного квадратного метра нерухомості :

12 856 м2 × 800 $ = 10 284 800.

Тобто все житло у цьому будинку вартує щонайменше 10,2 мільйони доларів.

На сайті зазначили, що у будинку буде підземний паркінг. Вартість місця на сайті не вказали, її ми уточнили окремо за вказаним номером телефону продавця. Чоловік, який відповів на дзвінок, повідомив, що паркомісце коштує 15 тисяч доларів, але скільки воно має квадратних метрів пригадати не зміг.

Загальна площа підземного паркінгу у будинку, за даними ЄДЕССБ, — 3 840 м2.

Також пропонують і комерційну нерухомість — так само від 800 доларів за метр квадратний.

 

 

Як виділяли землю для будови

Землю, на якій будують житловий комплекс на вул. Малишка-Слівенська, віддали у постійне користування парафії Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Тройці у 2020 році. Проєкт землеустрою затвердили рішенням сесії 21 серпня.

«Надати релігійній організації парафії Української Греко-Католицької Церкви Пресвятої Трійці в постійне користування земельну ділянку площею 0,5265га (кад. номер 6110100000:08:017:0055) для розширення території під будівництво комплексу храмових споруд та парафіяльних, житлових і громадських споруд за адресою вул. Чайковського, Малишка, Слівенська.

Але слів, які стосуються громадської і житлової забудови, спершу у рішенні не було. Їх додали пізніше, а саме 29 січня 2021 року, коли виділяли парафії ще одну ділянку на вулиці Яреми. Четвертим пунктом депутати погодили внести зміни у рішення сесії від 21 серпня 2020 року:

«Внести зміни в рішення … та після слів «храмових споруд» читати «та парафіяльних, житлових і громадських споруд» і далі по тексту».

Так замість релігійних об'єктів на церковній землі почали будувати багатоповерхівку. Жителі навколишніх будинків виступили проти і звернулись до суду. П'ятеро позивачів, зокрема, просили:

«Визнати протиправним та нечинним пункт 4 рішення сесії сьомого скликання Тернопільської міської ради від 21.08.2021 №8/3/78».

Суд першої інстанції задовольнив позов у повному обсязі. Вирішив визнати протиправним та скасувати пункт 4 рішення Тернопільської міської ради від 29 січня 2021 року.

Тернопільська міська рада та Парафія УГКЦ Пресвятої Тройці оскаржили це рішення. Восьмий апеляційний адміністративний суд скасував рішення суду першої інстанції та прийняв постанову, якою залишив справу без розгляду. Причина, якою керувався суд — порушення позивачами встановлених строків для звернення до суду.

Наразі є ухвала про про відкриття касаційного провадження.

 

Що кажуть у церкві

Чому на землі, яку безкоштовно виділили церкві для будівництва релігійних споруд, зводять будинок, ми запитали у пресслужбі Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Там повідомили, що коментувати ситуацію не можуть і попросили надіслали офіційний запит, або звернутися безпосередньо до настоятеля церкви Пресвятої Трійці. 

— На нашій території ніякого будівництва не проводять. Поруч багато чого будується. Запрошую вас, якщо ви бажаєте поспілкуватися на ці теми, храм відкритий кожен день, зранку і ввечері я є присутній. Я люблю спілкуватися з людьми особисто, — відповів на телефонний дзвінок настоятель Роман Дутчак.

Щоправда, коли журналістка повідомила, що вже готова підійти до церкви, отець Роман зазначив, що його немає, і він у відрядженні. 

Наступного дня настоятель повідомив, що знову не може зустрітися, адже він досі у відрядженні і коли повернеться, йому невідомо.

Редакція готова висвітлити позицію настоятеля церкви Пресвятої Трійці Романа Дутчака, коли у нього буде така можливість. 

Є кримінальна справа

Рік тому правоохоронці зареєстрували справу номер 12024211040000238 від 23 січня 2024 року. Проводять розслідування за частиною 1 ст. 367 КК України — службова недбалість.

Наразі в Судовому реєстрі за цією справою є одна ухвала — від 14 лютого 2024 року. Слідчий просив суд надати йому тимчасовий доступ до документів.

«А саме до: проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянці за к.н. 6110100000:08:017:0055 релігійній організації поземельної книги за к.н. 6110100000:08:017:0055, із можливістю вилучення належним чином завірених копій» — зазначено у постанові.  

Також із тексту рішення суду видно, що відкрити кримінальне провадження правоохоронців змусили через суд.

«На адресу СВ Тернопільського РУ поліції ГУНП в Тернопільській області надійшла ухвала №607/25431 від 29.12.23, якою зобов'язано внести відомості до ЄРДР за заявою ОСОБА_5 , за фактом службовою недбалості зі сторони посадових осіб ТМР під час виділення земельної ділянки».

«20 хвилин» надішлють запит до правоохоронців щодо того, на якому етапі це слідство і що вдалося встановити правоохоронцям за рік. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (47)
  • Анастасія Василенко

    Хоча б не обманюють, як в Острові. Будували монастир, та побудували хороми Семенюку
  • Віталій Гриценко

    В Острові колись єпаріхя просила землю під монастир, а збудували палац для Семенюка
  • Жанна

    Чому не дається інформація про рішення Верховного суду про заборону будівництва, про багаторічну  боротьбу небайдужих мешканців,про зраду  церкви???Це виглядає  як реклама продажу нерухомості.😡Як рекомендація  мовчати і не пищати іншим  небайдужим  з приводу багатьох подібних незаконних забудов😡
    Боротьба триває, просто поки що зло сильніше і з  мільйонами вкраденими  у громади .Але все так не буде ,люди прозрівають і вони це відчувають ,тому так поспішають ,  доки   війна😡
  • Viktor Aleksandrovich Ka

    А біля бару Бахус на церковній землі ,поряд з церквою 9-ти поверхівка виросла.ТОМУ-ЩО ПОДАТКИ НЕПЛАТЯТЬ НА ТАКИХ ЗЕМЛЯХ,А ЦЕ ДОПОМОГА АРМІЇ МІСЦЕВОМУ  БЮДЖЕТУ ДЛЯ ВСЬОГО....Патріоти і вся суть!

keyboard_arrow_up