Захищав бізнес-план на передовій: мільйон гривень на власну справу отримав ветеран із Бережан

Захищав бізнес-план на передовій: мільйон гривень на власну справу отримав ветеран із Бережан

До мільйона гривень на власну справу можуть отримати захисники і захисниці. Такою можливістю від програми «єРобота» вже скористався учасник бойових дій, підприємець із Бережан Святослав Статкевич. Що саме він придбав на мільйон гривень і скільки вклав власних коштів — у матеріалі «20 хвилин».

Мільйон гривень — такий грант отримав учасник бойових дій Святослав Статкевич із Бережан. Він служив лікарем евакуаційного відділення у 68 окремій єгерській бригаді, а у березні 2024 року демобілізувався. У цивільному житті підприємець надає стоматологічні послуги.

— Там також був пересувний стоматологічний кабінет. У вільний час займався там стоматологією, а у робочий — в стабілізаційному пункті поранених. Це був Донецький напрямок, потім був Харківський напрямок, далі хлопці поїхали на Авдіївку, а я демобілізувався, — пригадує Святослав Статкевич.

Бізнес-план захищав на передовій

Участь у грантовій програмі розпочав, ще будучи на службі. Спершу всім займалася дружина, а співбесід онлайн Святослав проходив на Харківщині. Свій бізнес-план підприємець успішно захистив. Завдяки гранту отримав мільйон гривень на купівлю дентального комп’ютерного томографа для своєї стоматології.

Відео дня

— В мене було все логічно. В Бережанах було одне КТ, але воно вже стареньке, і переважно, щоб получити якусь якісну діагностику, треба було відправляти в Тернопіль. Це по часу дуже довго людям, і нам займає час. Тому мені цей апарат був дуже важливий. Правильна діагностика – правильне лікування. Наприклад зараз, коли я імплантую, я за 2 хвилини зробив КТ і вже маю результат своєї роботи, — пояснює медик.

Читайте також: Від 75 тисяч до мільйона: які гранти на власну справу отримують жителі Тернопільщини

Одна з головних умов отримання гранту від програми «єРобота» на мільйон гривень — працевлаштувати чотирьох людей, мінімум 2 з яких мають бути ветеранами або особами з інвалідністю внаслідок війни. Але, пояснив Святослав, їм вдалося працевлаштувати лише одну людину зі статусом учасника бойових дій.

— Ми одного знайшли, одну людину найняли, а другу людину довго не могли знайти. А тепер вже ніби змінили умови, що можна і без учасника бойових дій, просто найняти працівника, що ми і зробили, — розповідає Святослав.  

Завідуючий дитячої стоматології Володимир Олександрович працює на новому дентальному комп’ютерному томографі. На придбання апарату підприємець і учасник бойових дій Святослав Статкевич виграв грант в один мільйон гривень

В Тернопільському обласному центрі зайнятості підтвердили, що 4 травня в програму внесли зміни, відповідно до яких, отримувачі гранту на мільйон грн мають працевлаштувати 4 людей, але не обов'язково, щоб 2 із ним мали статус УБД.

Новий апарат за 1,6 мільйона грн

Гранти від 500 тисяч до мільйона грн надають на умовах співфінансування 70 на 30, тобто отримувач має вкласти 30% власних коштів, а 70% надає держава. У випадку Святослава власна частка була більшою, адже новий апарат для стоматології коштував понад 1,6 млн гривень. Тобто 600 тисяч з цієї суми Святослав вклав власних коштів. Також він очікує на компенсацію у сто тисяч гривень від департаменту економіки Тернопільської ОВА, яку йому вже погодили.

— Нещодавно наша Тернопільська обласна військова адміністрації, а саме департамент економіки, зробили таку допомогу, що вони компенсовують до 100 тисяч грн власного внеску, тобто з тих 30%, — пояснив директор Тернопільського обласного центру зайнятості Микола Городецький.

Святослав Статкевич задоволений, що завдяки грантовій підтримці може надалі розвивати свою справу. Адже, зізнався, самостійно на такий апарат збирав би кошти досить довго.

Зазначимо, гранти для ветеранів та другого з подружжя складають від 250 тисяч до 1 млн гривень. Це відносно нова ініціатива в межах програми «єРобота», за допомогою якої вже створено 72 нових робочих місця у Тернопільській області.

  • 250 тис. грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн — для члена сім’ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
  • До 1 млн грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць.

— Як податися? Потрібно мати ідею, її перекласти на папір – заповнити бізнес-план, в додатку «Дія» можна скачати шаблон, написати свої розрахунки, подати через «Дію». Потім він проходить перевірку банком. Якщо все добре, тоді цей бізнес-план потрапляє до нас, наші фахівці його перевіряють і назначають людині співбесіду через Zoom. Вона захищає свій бізнес-план (що хоче зробити, на що витратити кошти). Коли все добре, наші фахівці підтверджують цей бізнес-план і направляють на Державну службу зайнятості у Київ. Там також є комісія, яка перевіряє всі аспекти і тоді приймає останнє рішення – видати або не видати мікрогрант, — пояснив процедуру директор Тернопільського обласного центру зайнятості Микола Городецький.

Довідка

Грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей — це безповоротна, безпроцентна державна допомога фізичним особам та фізичним особам – підприємцям, які відносяться до вказаних категорій осіб, на створення або розвиток власного бізнесу.

На сьогодні у Тернопільській області 19 учасників бойових дій та 15 дружин отримали гранти для розвитку власної справи на загальну суму майже 16 мільйонів гривень.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Кіска
    За Україну і її мужність! 💙💛

keyboard_arrow_up