Рік умовно дали уродженцю Кременця за поширення комуністичної символіки

Рік умовно дали уродженцю Кременця за поширення комуністичної символіки

До п’яти років позбавлення волі загрожувало чоловіку, який поширював у забороненій соцмережі символіку комуністичного тоталітарного режиму. Але обвинувачений визнав свою провину та щиро розкаявся, в результаті йому призначили умовне покарання.

Тернопільський міськрайонний суд оголосив вирок уродженцю Кременця, який у 2019-2021 роках поширював символіку, пропаганда якої заборонена. У матеріалах справи йдеться про шість таких випадків, зафіксованих під час слідства. Поширював обвинувачений символіку комуністичного тоталітарного режиму у забороненій в Україні соціальній мережі.

Зокрема йшлося про:

  • «Поширив та публічно використовував … зображення герба СРСР встановлений Конституцією СРСР і є зображенням серпа і молота на тлі земної кулі в променях сонця і в обрамленні колосів та у верхній частині герба — п`ятикутна зірка із надписом «НАША РОДИНА - Советский Союз!»
  • «Натискаючи кнопку «Класс» під зображенням із кокардою до парадного кашкета офіцера Радянської армії з червоною п`ятикутною зіркою та перехрещеним серпом та молотом у центрі…»
  • «Поширив на власній загальнодоступній персональній сторінці соціальної мережі зображення із Державним гербом СРСР із надписом на ньому «Єто не просто мое дество — ЄТО МОЯ РОДИНА!»
  • «Поширив та публічно використав на власній загальнодоступній персональній сторінці соціальної мережі зображення «ОДИН РУБЛЬ, СТО ЛЕТ СО ДНЯ РОЖДЕНИЯ В.И. ЛЕНИНА » із державним гербом СРСР, під яким розміщений надпис «ІНФОРМАЦІЯ_3», поширення та публічне використання якого є забороненим»

Такі дії обвинуваченого кваліфікували за частинами 1, 2 статті 436-1 Кримінального кодексу, тобто поширення символіки комуністичного тоталітарного режиму, а також ті самі дії, вчинені повторно.

Відео дня

Підсудний уклав угоду із прокурором, відповідно до якої повністю визнав провину та щиро розкаявся.

«Захисник у судовому засіданні підтвердив, що угода про визнання винуватості укладена добровільно. Вважає, що дана угода підлягає затвердженню, оскільки ОСОБА_3 співпрацював зі слідством, визнає вину, є не судимим, має інвалідність ІІІ групи, а тому просить застосувати обвинуваченому мінімальний іспитовий строк», — йдеться у вироку.

Таким чином суддя ухвалив затвердити угоду, визнати чоловіка винним, призначити йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, при цьому звільнив від відбування покарання з випробуванням із встановленням іспитового строку на один рік.

Скріншот із сайту Судового реєстру

Також засуджений має сплатити 15 133 грн за проведені експертизи.

Зазначимо, вирок ще можна оскаржити в апеляційній інстанції.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up