Вже через тиждень стартує один з найвідоміших фестивалів України - "Файне місто".
Що треба брати, а що буде зайвим у вашому наплічнику, розповіли «фестивальники» з досвідом та організатори.
Фестиваль «Файне місто» проходитиме у Тернополі вже вшосте. Більшість гостей з різних міст та країн будуть жити просто неба кілька днів і ночей. Тому з собою варто мати чимало необхідних речей.
- Головне – не забути квиток та копію документів, які засвідчують особу, щоб не загубити оригінал, - розповідає співорганізатор фестивалю Ростислав Плахцінський. - Якщо плануєте жити в наметовому містечку, беріть намет, спальник, каримат, ліхтарик. Обов’язково гроші, оскільки на територію не можна приносити напої та страви в скляній тарі, бо вони створюють небезпеку для відвідувачів фестивалю. При бажанні зможете придбати алкогольні напої у торгових точках на території. Слід мати дощовик на випадок опадів, засоби від комах, сонцезахисний крем, особисті засоби гігієни.
Також на сайті фестивалю зазначено, які речі проносити на територію категорично заборонено. Сюди входять зброя, колючі та ріжучі предмети, небезпечні бритви, наркотики, алкогольні напої в будь-якій тарі, парасольки, піротехніку всіх видів, легкозаймисті рідини, вибухонебезпечні речовини. Ці речі створюють небезпеку для оточуючих на думку служби безпеки фестивалю.
Досвідчені фестивальники вже знають, без чого не можна обійтись на будь-якому фестивалі. Кілька порад для тих, хто вперше збирається на таку подію тернополянка Любов Вовк.
- Вже кілька років через події на Сході не буваю на фестах. Але раніше завжди їздила, зазвичай на фестивалі на Західній Україні. Інколи сама, інколи й дітей брала, - каже вона. - Найголовніше – це таке взуття, яке буде зручним у будь-яку погоду – приміром, шльопанці. Якщо тепло, в них не спектоно, якщо дощі і болото, їх легко можна помити і вони не важкі на відміну від гумових чобіт чи кросівок. Підходять також крокси чи сандалі. Багато хто думає, що найзручнішими будуть кросівки, але це не так. Якщо фестиваль десь у лісі і випав дощ, на них налипає болото і вони псуються. Хоча часто можна побачити, як молодь попри дощі і грязюку граються у ній, роблять гірки і зовсім не переймаються зовнішнім виглядом. Одного разу під час танців я підвернула ногу. Тому слід брати таке взуття, що добре тримається на нозі.
- Зручним одягом для дівчат буде широка і довга лляна чи ситцева спідниця, така ж сорочка на довгий рукав, - радить жінка. Джинси брати не раджу, бо вони важкі і в них незручно спати. Легка сорочка захистить і від пекучого сонця, і від надокучливих комах. Можна взяти й купальник, адже фестивалі найчастіше проходять десь на природі. Обов’язково має бути капелюшок чи хустинка. Та й загалом, чим більш екстравагантний ваш одяг, тим краще. Так можна стати відомим на фестивалі, з вами будуть фотографуватися, бо це треш. Бачила людей і в піжамах, і в карнавальних костюмах. Беріть засоби від комах і аптечку.
- Щодо їжі, то головне - вода. Якщо йдете компанією, то можна взяти картоплю чи каші. Але не набирати, бо зараз на фестивалях є різні точки з їжею. Головне - мати горнятко, а решта знайдеться, - сміється Любов Вовк. – Зазвичай на фестивалях добрі і комунікабельні люди, які завжди готові поділитися будь чим: від їжі до останньої теплої кофтинки. Усіх об’єднує фестивальний дух й атмосфера.
Часто відвідує такі події як «Zaxidfest», «RespublicaFEST», «Atlas Weekend» і, звичайно, «Файне місто» тернополянка Валерія Чічірко. Тому вже має свій список, з чого складається її «амуніція» на фестивалях.
- Обов’язково слід брати зручний і теплий одяг. Якщо дехто думає, що вночі буде настільки ж тепло, як вдень, то помиляється, - каже Валерія. - Також дівчата можуть запланувати показ мод на фестивалі. Проте одяг важливий лише в перші хвилини. Потім коли поринаєш у фестивальну атмосферу, зовсім байдуже, що на тобі і чи чисте воно. Головне кайф, який отримуєш. Звичайно, для тих хто приїхав з інших міст, обов’язково потрібні карімати, спальний мішок і намет. Без карімата можна добре змерзнути, - каже дівчина.
- На фестах часто високі ціни на «щось пожувати». Тому я завжди беру їжу з дому. Та не слід набирати майонезів і продуктів, які швидко псуються. Також необхідним є рower bank. Бо черги для зараджання мобілок величезні, та й це трохи небезпечно – залишати свій телефон серед купи інших без нагляду.
Під час відпочинку на території фестивалю не слід забувати й про безпеку.
- На одному із фестивалів, коли йшла до намету через ліс, я зламала ногу, - пригадує Велерія Чічірко. – Звісно, там був медпункт і знайомі мене туди доставили. Тому обов’язково потрібно мати з собою аптечку з ліками для першої медичної допомоги. Та навіть цей конфуз не завадив мені отримати море позитивних вражень від фестивалю.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Герасимчук Ростислав