Лемки відзначили Кермеш піснями та майстер-класами

Лемки відзначили Кермеш піснями та майстер-класами

Сотні лемків зібрались у Церкві Вознесіння Господнього 25-го травня, щоб відзначити народне свято Кермеш. Біля церкви вчили виготовляти писанки та слухали народних пісень.

При в’їзді в Тернопіль зі сторони львівської траси, в затишному куточку парку розмістилась дерев’яна церква. Біля неї сьогодні було велелюдно - тернопільські лемки відзначали у збудованому за власний кошт храмі власне свято - Кермеш. Ця подія зачепила багатьох.  В лемківському товаристві зареєстровано близько 12 тисяч людей. Якщо ж говорити загалом, то за статистичними даними, 200 тисяч людей приїхали в Тернопільську область із територій, де історично проживав цей етнос. 

 - Як і у Галичині, наша святкова традиція пов’язана із храмовим святом, – розповідає голова Тернопільського відділення Товариства „Лемківщина” Олександр Венгринович. -Ми організували сьогоднішні урочистості подібно до наших предків: перша частина – літургія, а в другій  - концертна програма та, говорячи сучасною мовою, майстер-класи. От і сьогодні ми запланували проведення майстер-класу із писанкарства. Для цього приїхали найкращі майстри із Івано-Франківщини, Львівщини. В програму також входить показ робіт різьбярів, гаївки.

Відео дня

Фестиваль поки що має виключно регіональний, місцевий характер – в Тернопіль з’їхалися гості із Чорткова, Збаража, інших районів та сусідніх областей. Запросили на цьогорічний Кермеш і голову Світової  федерації лемківських об’єднань Софію Федину. Іноземних гостей організатори не запрошували, але не виключають, що їхнє починання поступово переросте в потужний міжнародний фестиваль, що буде показувати усю красу культурної спадщини лемків.

Яке майбутнє чекає лемківську культуру? Про це, хитаючи головою, говорить Олександр Венгринович.

  • - Ми робили неодноразові спроби створити молодіжні організації, які б переймали надбання предків, продовжували справу плекання та збереження наших звичаїв і традицій, - каже він. - Проте систематичного підходу до виховання молоді у нас немає. Часто буває, що молоді хлопці і дівчата створюють подружню пару і вже не можуть або не хочуть передати далі пам’ять про свої корені. Однак не все так погано: на фестивалі в Монастириськах, де виступають співочі колективи, до 80 % складають молоді люди.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:03 На Театральному майдані благодійний концерт до Дня матері: збирають гроші на аптечки для захисників photo_camera 13:03 Миру, любові та повернення синів: тернополяни вітають з Днем матері photo_camera 12:00 Залиште ці гроші для себе: як економити на енергоспоживанні 11:00 Тернополяни вітають матусь зі святом: підбірка з соцмереж play_circle_filled photo_camera Від читача 16:49 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини: 10:00 В Україні запрацювали зміни до діючих валютних обмежень 09:00 Війна забрала життя 34-річного Героя з Гермаківки на Тернопільщині Івана Тимківа 21:03 На Ставі біля Острівця закоханих оселилася родина лебедів: дивіться відео photo_camera 19:51 На Замковій горіла квартира: є загиблий 19:00 Кардинал з Тернополя розповів, як минув конклав та чи був він схожим на однойменний фільм 18:00 Комунальні пільги для військових – хто з родичів може подати заяву замість захисника 17:00 У Тернополі мама звинувачує студентку-няню в знущаннях над дворічною дитиною 16:03 День милосердя для матерів Героїв: як у Медичному центрі святої Терези безкоштовно отримати допомогу (новини компаній) photo_camera 15:00 Уряд вніс зміни до продовження відстрочки від призову і направлення на ВЛК
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up