"Ніч у музеї": селфі із мамонтом, козаки і тисяча відвідувачів

"Ніч у музеї": селфі із мамонтом, козаки і тисяча відвідувачів

Увечері 17 травня двері Тернопільського обласного краєзнавчого музею були відчинені до глибокої ночі. 

 

Навчитися варити куліш, робити витинанки, побачити, як стріляли козаки, послухати поезію та ще дізнатися багато цікавого прийшли у краєзнавчий музей тернополяни на "Ніч у музеї". Цього разу тут провели театралізовану екскурсію.

Уже на самому відкритті екскурсії, о 18-й годині група реконструкторів із Кам'янця-Подільського пояснювала тернополянам, як козаки поводились із вогнепальною зброєю. 

В фойе для гостей провели майстер-клас із виготовлення глиняного посуду, витинанок, бісероплетіння тощо. Також всіх охочих вчили варити куліш та стріляти із лука.  

Відео дня

На другому поверсі невеличкий оркестр супроводжував поетичні виступи. Марія Балицька читала поезії із книги "Журавлина пісня", яка присвячена її брату, котрий воював на Донбасі. Прямо на очах у відвідувачів професійні художники Андрій Чернець та Степан Мамчур створювали картину на козацьку тематику. 

  

В першому залі музею екскурсовод розповідала про природу Тернопільщини та екзотичних тварин (наприклад, мурахоїд та леопард, який розтягнувся на дереві).  Показали відеороботу "Скам'янілі свідки минулого" про дивовижних представників флори і фауни минулих геологічних епох.  Не обійшлось без черги lj скелету викопної тварини - гості виставки хотіли зробити селфі із мамонтом.  

 

Поверхом вище працівники музею розповідали про давню та середньовічну історію Тернопільщини, перипетії 18-19 століть.

За годину екскурсії тернополяни проходили шлях від неандертальців до часів Соломії Крушельницької. Їм детально розповідали про найвидатніші археологічні пам'ятки, знайдені на території краю, пояснювали багату символіку Збруцького ідола. Тематичні виставки детально розповідали про облаштування фортифікаційних споруд Тернопільського замку, зброю середньовіччя, перші друкарські верстати та складну історію Почаївської лаври, стріли від якої під час облоги, за легендою відвертала сама Божа Матір. Цікавим був екскурс в історію народної вишиванки, її регіональних та вікових особливостей, її виготовлення та використання. 

Сама екскурсія була театралізованою. Кожна з екскурсоводів виконувала свою роль: Галина Завіша була домогосподинею 18 століття. Вона показувала як користувалися побутовими речами українські селянки.  

Ольга Карпюк із ліхтарем в руках розповіла про відвідини Тарасом Шевченком Вишнівецького замку та його пригоди в гостині польських панів.

Тетяна Штокайло після розповіді про Соломію, заспівала українську народну пісню, яку любила виконувати оперна примадонна.

"Стежками технічного прогресу" провела музейних відвідувачів Галина Гнатишин. Із валізою в руках вона нагадувала про подорожі на перших тернопільських залізницях, вона розповіла про технічні новинки 19 століття. 

 

Останній зал музею містить відомості про 20 і початок 21 століть. Особливо пристрасною та багатою на деталі була міні-лекція Любові Левенець про україно-польські відносини в період 1918-1939 рр. Ще одним етапом екскурсії, який привертав особливу увагу стала розповідь Володимира Пукача про особливості влаштування повстанської криївки УПА. Також цікавими були матеріали про українську національну революцію 1917-21 років та нова експозиція музею, повязана із подіями Майдану і війни на сході України.

 - Цього року міжнародне об'єднання музеїв вирішило зробити тематикою "Ночі в музеї" проблемні моменти історії та особливостей суспільного сприйняття подій минулого, -  зазначила заступник директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова. - Саме тому гаслом нашої сьогоднішньої акції є "Пам"яті зоряний зблиск...". Ми, крім традиційних матеріалів музею, демонструємо спеціалізовані виставки, які стосуються різних періодів вітчизняного минувшини. У фондах музею зберігається близько 200 тисяч експонатів і кожного року запасники поповнюються на три тисячі об'єктів, ми можемо по-різному будувати програму екскурсій та їх наповнення. Очікуємо на тисячу відвідувачів або навіть більше. Головне, щоб цей захід спонукав людей, прийти в музей ще не один раз, адже за один раз усього різноманіття музейної колекції не оглянеш. Тому щиро запрошуємо усіх приходити частіше в обласний музей. Ми будемо вам дуже раді.    

Музей працює з 10.00 до 17.30 в усі дні крім понеділка і середи.18 травня у звязку із професійним святом працівників музеїв, заклад буде працювати до 14.00.   Вартість білета для дорослого - 15 гривень, студенту - 7 гривень, дитині - 5 гривень. Екскурсії відбуваються тільки для груп, мінімальний розмір групи  - 15 чоловік. 

 

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Діонісій
    було гарно і сприймалось все якось інакше ніж при звичайній екскурсії.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:00 Бійці 105 окремої бригади тероборони ЗСУ на передовій зустрічають Великдень 09:00 Редакція «20 хвилин» щиро вітає вас із Великим Днем Воскресіння Христового! 21:08 Забобони і заборони на Великдень: що радять робити для очищення і захисту від лихого 20:05 З російського полону додому повернувся Захисник з Тернопільщини Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 19:05 Як суди на Тернопільщині карають тих, хто відмовляється служити 18:17 В Україну повернули 277 звільнених з полону Захисників photo_camera 18:00 Тернопільська «Нива» поступилася «Маріуполь-Феніксу» 17:00 Тернопільські школярі передали великодні листівки та обереги для воїнів ЗСУ photo_camera 16:00 У Тернополі одружилися військові 15:00 Тернополянка втратила майже 400 тисяч гривень — шахрай представився працівником банку 14:02 У Тернополі освячують великодні кошики play_circle_filled photo_camera 13:00 Плащаницю зі святих місць Зарваниці привезли на передову play_circle_filled 12:00 9-річний хлопчик кілька разів викликав поліцію для розваги play_circle_filled 11:03 Втратив документи, коли поранили. Чи можуть переслати паспорт, який замовив в іншому місті?
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up