«Тур Щастя» письменниці і казкарки Ірини Мацко стартував із презентації новинки

«Тур Щастя» письменниці і казкарки Ірини Мацко стартував із презентації новинки
 • Особлива по-родинному тепла презентація книжкової новинки «Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи» тернопільської письменниці та казкарки Ірини Мацко відбулася 21 січня у гастропабі Natura.
 • Модератором події була відома письменниця і перекладачка Леся Мудрак. До створення атмосферного заходу долучилися директор видавництва «САМІТ-КНИГА» Іван Степурін та письменник, автор і виконавець власних пісень Сергій Лазо. Усіх присутніх пригощали запашним чаєм і смачним пирогом.
 • Примітно, що 500 примірників книги одразу ж у видавництві закупила Київська міська адміністрація на подарунки гостям України.
 • До речі, саме з рідного міста Ірини Мацко – Тернополя стартував «Тур Щастя» Україною. Вже 26 січня авторка презентує свою новинку у Вінниці, 28-го – у Києві, у лютому завітає до Івано-Франківська, Львова, Рівного і Луцька, в березні – Дніпро-Харків-Херсон, а в квітні – Ужгород і Мукачево.

Атмосферна презентація в Тернополі

Враженнями від хюжного заходу рясніє сторінка Ірини Мацко.

Зокрема Iryna Skaskiv пише: «Щастя мого життя складається з окремих щасливих хвилин з тими, з ким добре і там, де добре і затишно. У щастя мого життя різні складові, в тому числі поезія, пісня, книга. І ось сьогодні на презентації книжки Ірина Мацко "Секрети українського щастя" я почувалася щасливою в кубі. Бо там була "щаслива" книга, була оригінально-образна поезія Lesia Mudrak та чудова пісня у авторському виконанні поета-пісняра Serhiy Lazo (та ще й можливість поспівати самому, що я теж люблю ). Дякую, пані Ірино, за запрошення. Це було свято для душі. Душа усміхалася. А коли душа усміхається, як читаємо у вашій книзі,то ми щасливі.»

А ось як відгукується про подію Natalia Muzychuk: «Нарешті я дочекалася довгоочікуваної книжки "Секрети українського щастя" моєї подруги і сестри по духу, чудової письменниці і казкарки Ірина Мацко. Презентація була чудовою і по-родиному теплою. Така велика кількість бажаючих прийшла, що емоції нас усіх переповняли, тому всі стали майже друзями та разом раділи, сміялися, співали і ставали щасливішими. Супер книга, рекомендую, особливо на подарунок з гарним наповненням і ілюстрацією!»

Не скупиться на компліменти й Олександр Хома: «Щастя в кожного своє! Сім'я, здійснення мрії, поцілунок коханої людини, перше слово... А ось яке справжнє Українське ЩАСТЯ, ми сьогодні дізнавались на нестандартній презентації "Секрети українського щастя, або Хюґе по-українськи"  Ірини Мацко! Модератором сьогоднішнього вечора стала відома письменниця та перекладачка Lesia Mudrak. Приємно, що і директор видавництва Саміт-Книга - Ivan Stepurin був присутнім та вніс свою лепту, в розвиток Української культури. Зблизив усіх присутніх та певною мірою розважив відомий поет, композитор та співак Serhiy Lazo. Ну і звичайно ж не забудемо про заклад, який нас гостинно приймав! Вдячні Natura гастропаб та Volodymyr Kharkavyy за Хюжну атмосферу, ароматний чай та смачнючий пиріг! А тим, хто ще в пошуках свого ЩАСТЯ, раджу прочитати книгу Ірини Мацко!»

Дослідила секрети українського щастя

Нова книга Ірини Мацко «Секрети українського щастя, або хюґе по-українськи» вийшла у видавництві «САМІТ-КНИГА». Вперше авторка представила її на 26-му Форумі видавців у Львові.

Досліджуючи саме українське щастя, Ірина Мацко показала власний погляд на те, яке воно, від чого залежить, чи щасливі українці, що вважали щастям наші прадіди та які рецепти зоставили нам, коли ми почуваємося добре, затишно, спокійно, «хюжно».

 • Це надто важлива тема для мене, я довго працювала над нею, а ще довше міркувала над тим, чи є в українців свої секрети щастя, – каже авторка. – Чим ми можемо поділитися та й самі звідки можемо черпати силу, натхнення, де можемо заспокоїтися, відновитися і коли нам просто добре?

Надихнула «Маленька книга хюґе»

На написання нової книги Ірину Мацко надихнуло дослідження Міка Вікінга «Маленька книга хюґе. Як жити добре по-данськи».

 •  Мені пощастило бути на презентації цієї праці та познайомитися з автором, який досліджує щастя багато років, і створив цілий інститут щастя, – розповідає письменниця. – Мене зачепило, чому українці мають вчитися бути щасливими по-данськи? Ми маємо свої секрети щастя, бо ми на своїй землі, зі своїми традиціями, звичками, природою. Ми теж вміємо бути щасливими, але просто це забули.

Ті цінності, які зараз транслюються в світі – до збагачення, до набуття певного статусу, затирають українцям відчуття щастя до простих речей, вважає пані Ірина. Поняття «хюґе» – це не лише щастя, а й задоволення, затишок, наповнення, гармонія, це відчуття, коли людині просто добре.

 •  Ми забули як це бути щасливими від дрібниць – від того, що за вікном холодно, а ми в теплі, коли можна закутатись у плед і зробити собі чай з думкою про те, що мені вже добре, а не чекати на той день, коли на голову звалиться мільйон, – пояснює авторка. – У своєму дослідженні я думала про нас українців. Ця тема мені була дуже цікавою та важливою. Я її дуже хотіла розкрити наскільки могла. З іншого боку мені було страшно, бо треба говорити за всіх українців, а чи маю я право на це? Тому вирішила, що це буде мій погляд на те, звідки українці можуть черпати щастя.

Що змушує українців радіти

Видання складається з 9 розділів. Кожен із них має історичне підґрунття, тобто як колись українці відчували щастя і до тепер. Наприклад, пісні і танці колись приносили велике задоволення, бо наші предки багато співали й танцювали, вкладаючи свої емоції й отримуючи заспокоєння чи підбадьорення. Зараз українці теж люблять співати.

Дуже важливими були і залишаються родинні зв’язки.

 • Як на мене, то ми можемо навіть показувати світові як це має бути – по-родинному, разом, – каже Ірина Мацко. – В книжці є розділ «Бути разом» – це родина, сім’я, наші зв’язки, які ми тримаємо з поколіннями – бабусями, дідусями, про яких ми пам’ятаємо, шануємо, цінуємо. Ми часто зустрічаємося на родинні свята, підтримуємо один одного. При чому в нас ці зв’язки тісніші, ніж у світі.

Примітно, що у виданні авторка згадує про романтичні місця, куди можна поїхати, в тому числі є  вони в Тернополі й на Тернопільщині. Це маленькі затишні містечка, в яких хочеться жити.

 • У нас є гарна традиція – бути разом із друзями, – розповідає пані Ірина. – За кордоном вона не дуже підтримується, а українці завдяки їй щасливіші, бо зустрівшись із подругами на каві, поспілкувавшись із ними, ми відчуваємо полегшення. Це своєрідна психотерапія.

Відчуття щастя українцям приносить своя територія – місце, де вони почуваються добре. Це місця сили, своє обійстя, власна оселя. Українці люблять рідну землю, вміють тримати лад у господарці, створювати затишок в оселі. Тому це теж складові нашого хюґе.

Велике задоволення отримують наші співвітчизники від їжі, адже страви української кухні дуже смачні. Вже сам їхній аромат викликає задоволення.

У своїй книзі Ірина Мацко розповіла й про наші цінності, традиції, звичаї.

 • Це теж дає нам силу, – переконана дослідниця. – Приміром, коли ми вдягаємо вишиванку, то почуваємося захищеними, спокійнішими.

Унікальні у своєму баченні щастя

Секрети щастя письменниця досліджувала від ширшого поняття до вужчого, тобто від щастя «Бути разом» до щастя «На одинці з собою».

 • Почуватися щасливими нам допомагають спогади, мрії, – каже пані Мацко. – Коли ми дбаємо про своє здоров’я, піклуємось про своє тіло. До речі, українці здавна харчувалися овочами з власного городу та фруктами зі свого саду, носили вбрання з натуральних тканин. Зараз теж починається серйозний рух на дотримання здорового способу життя. Додає відчуття задоволення і єднання з природою – походи в гори, сплави тощо.

За словами авторки, українці стали більш відкриті до подорожей. Це теж допомагає почуватися щасливішими. Взагалі кожна пора року по-своєму дарує приємні миттєвості для українців.

 • Щастя можливо отримати вже і тут, воно поруч, досить навчитися його бачити у простих речах, і гроші тут ні до чого, – переконана дослідниця. – Ми його не бачимо, бо нам затуманили голови тим, що треба заробляти більше, що без грошей ми нічого не варті.

Ірина Мацко включила до своєї книги розділ «Затишні слова» – як от «філіжанка», «колежанка» та інші, почувши які на душі стає тепліше. А ще авторка визначила 5 чуттів щастя українців. Вона переконана в тому, що ми – нація щасливих людей, які справді унікальні у своєму баченні щастя та його розумінні, адже завжди вміли радіти життю.

 • Щастя тільки на 10% залежить від обставин, а на 90% – від нас, – каже Ірина Мацко. – Ми самі обираємо цінності, за якими живемо, людей, яких впускаємо в свою долю, справи, яким присвячуємо час, думки. Насправді, все просто. Варто лише захотіти змінити свої погляди на життя, щоб стати щасливими.

 

 

Коментарі (3)
 • Ігор Мацко

  Ти дітей цінностей вчиш? Ти сама маєш цінності? Сімейні цінності це зраджувати, байдужість , брехня? Феееее рот закрий і не позорся
 • Ігор Мацко

  Нафіга людям розказувати про щось чого нема. Яка сім'я? Яке щастя? Яка берегиня роду? Ти маєш сім'ю? Як зраджувала чоловіку і сім'ї? Як гуляла по презентаціях? Як розвалила сім'ю? Як брешеш в фейсбуці і в статтях? Як дітям брешеш? Де живеш , в чиїй квартирі? Тобі не стидно людям в очі дивитися і брехати? Феееее брехлива казкарка
 • Ігор Мацко

  Хай та письменниця розкаже як чоловіка зраджувала і сім'ю розвалила. Як гуляла з тим кого описує і бреше людям. Як чоловіка поважала. Феее позорище ще рот відкриває. Хай розкаже казку про свою сім'ю якої не має
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Вбрання за тисячі доларів на один раз та зіркові гості: як у Тернополі проходили паради випускників play_circle_filled photo_camera 20:00 Тиждень без пластику: реально чи ні? Результати експерименту від журналістки «20 хвилин» 19:00 Замість виступу у Словенії – допомагають ЗСУ. «Ходаки» запрошують тернополян на благодійні концерти! photo_camera 18:03 Тривожні кнопки та відеоспостереження у школах і садочках: як працюватимуть та чи платитимуть батьки Від читача 11:07 Трудові права та гарантії в умовах воєнного стану 17:37 Тернопільський «Карітас» наразі закриває прийом заявок на компенсацію коштів за оренду житла. Як працює проект 17:01 На дорогах Тернопільщини своя війна і чорні дні: в аваріях загинули шестеро людей 16:22 Тернопільські патрульні​ виявили аж 7 нетверезих водіїв за минулу нічну зміну 15:38 Оновлений мобільний додаток «Штрафи ПДР»: тепер сплатити штраф можна в кілька кліків 15:17 9 серпня на кількох вулицях Тернополя буде відсутнє водопостачання 14:30 Частинка Херсона у Тернополі. Реальна історія про те, як відкрити кав’ярню під час війни 14:02 Житель Тернопільщини виправдовував дії росії та поширював у соцмережах антиукраїнські наративи 13:29 Напав на самотню пенсіонерку та погрожував сокирою. Що загрожує кривднику 12:45 У Тернополі депутати перевіряють укриття в багатоповерхівках. Де вже побували 12:10 Ремонт доріг у Тернополі триває: де та що вже зробили (АДРЕСИ) 11:33 Йога, танці, теніс: у Тернополі організовують заходи для людей «золотого віку» (РОЗКЛАД) 11:01 На Тернопільщині дві смертельні аварії: рятувальники діставали тіла з понівечених машин 10:20 У Сопільче обірвався підвісний міст. Що робитиме влада? (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:00 Вакцинація від Covid-19 триває: якими вакцинами можна щепитися у Тернополі та де це зробити 09:33 Шахраї обдурили тернополянку, коли та продавала будинок. Як діяла схема
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up