Музичну виставу «Якби не війна», яка стосується кожного українця, проникає глибоко в свідомість, зачіпає за живе і зворушує аж до сліз, показали 17 жовтня для студентів і працівників ТНЕУ. Присвятили її Дню захисника України. Наступний показ відбудеться 31 жовтня о 14.00 в актовій залі ТНЕУ для школярів та всіх бажаючих.
Багато-хто з глядачів не стримував сліз, адже історії, які розповідали герої на сцені, взяті з реального життя, з воєнних буднів. До глибини душі проймали і пісні, ретельно підібрані режисером-постановником. На першому показі вистави була й прем’єра пісні у виконанні працівника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ Павла Тютюнника.
Сценарій побудований на матеріалах про реальних людей — чоловіків, жінок, дітей, які на передовій захищають нашу країну. Інформацію шукали в інтернет-джерелах та в літературі. Над постановкою працювали упродовж місяця. У виставі задіяли 20 осіб – студентів і працівників відділу гуманітарної освіти та виховання.
Режисер-постановник Алла Бінцаровська розповіла, що на створення цього музично-театралізованого проєкту її надихнули щоденні новини з фронту, переживання за долю Батьківщини.
Весь необхідний реквізит і військову форму надали із 44-ї окремої артилерійської бригади.
«Ми одягнули військову форму лише для того, щоб відіграти виставу «Якби не війна», – написала на своїй сторінці у «Фейсбуці» одна з героїнь вистави Оксана Корзун-Омеляш. – І навіть не хочеться уявляти, що для когось – це щоденний одяг. Ми не просто грали ... у сценарії використані реальні історії наших земляків, які трапилася через події на Сході України. Тому, говорячи на сцені кожне слово, ледь вдавалося стримати сльози від усвідомлення того, що це дійсно про чиєсь життя. Життя, свідомість і душа – в кожнісінькому слові, пісні, думці...».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер