Як тернополяни провели справжню "Ніч у музеї»

Як тернополяни провели справжню "Ніч у музеї»

Цікаві заходи, присвячені Міжнародному дню музеїв, який відзначають 18 травня, провели напередодні в Тернопільському обласному художньому та Тернопільському обласному краєзнавчому музеях.

В обох закладах відбулись цікаві майстер-класи. А в краєзнавчому музеї влаштували грандіозне дійство «Літня обрядовість на Тернопільщині: майбутнє традицій». Тут відвідувачі могли не лише доторкнутися до історії рідного краю та більше цікавого дізнатися про літні обряди, а й вивчити «Кривий танець», сплести весільний віночок, виготовити оберіг із листя берези, дуба, м’яти, любистку, конюшини й полину, скуштувати паляницю з маком і шматок весільного короваю.

З музикою та майстер-класами

Грав струнний квартет, у різних куточках виставкового залу проводили майстер-класи, бажаючі могли долучитися до тематичної екскурсії – так увечері 17 травня відбулася «Ніч музеїв» у Тернопільському обласному художньому музеї. Її у цьому закладі провели вперше.

Відео дня

Ліворуч від входу художник-реставратор обласного художнього музею Вікторія Демків проводила для всіх бажаючих розпис хною.

Неподалік заслужений художник України Микола Дмітрух малював дружні шаржі. Каже, що ніколи не рахував, скільки їх створив, проте лік іде вже на тисячі.

  • Щоби за кілька хвилин вловити характерні риси людини, треба мати дар і багато працювати, – додає митець. – Я малював шаржі ще у студентські роки, тоді була перерва, потім мене запросили у газету «Тернопіль вечірній», колись це було досить популярно.

Молода художниця Надія Гута показувала відвідувачам музею як створювати листівки у цікавій техніці. Цією справою вона займається близько двох років.

  • Спочатку я роблю малюнки контуром на папері, а тоді переводжу їх у фотошопі і розмальовую, тож листівки виходять особливими, – каже дівчина. – На майстер-класах пропоную учасникам розмальовувати листівки олівцями або ж фломастерами.

Поруч інша тернопільська майстриня Галина Жук проводила майстер-клас із пошиття м’якої іграшки. Відвідувачі могли обрати, яку іграшку бажають пошити, – ведмедика, котика чи зайчика.

  • Пошиттям м’яких іграшок я займаюся вже два роки, – каже Галина Жук. – Справа в тому, що я люблю текстиль і тварин, тож у цьому занятті поєднала ці два захоплення.

Наполегливо працював над створенням ліногравюри заслужений художник України Петро Шпорчук. Для цього він на готову матрицю наніс валиком друкарську фарбу, поклав зверху аркуш паперу і активно тер із допомогою ложки, аби малюнок із матриці відбився на папері.

  • Ліногравюрою я займаюся із 1971 року, тож у моєму доробку дуже багато ліногравюр, – каже пан Петро. – Більшість із них я робив вручну, бо тоді станків не було.

Відкрили виставку прикрас із бісеру

Тим часом у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї тривало не менш цікаве дійство, адже акцію «Ніч у музеї» тут проводять уже четвертий рік поспіль. Цього разу вона мала чітко окреслену тематику – «Літня обрядовість на Тернопільщині: майбутнє традицій».

Гостей закликали музикою і піснями.

Одразу у фойє усі могли оглянути виставку робіт майстра художнього бісероплетіння Людмили Гурчач «Різноманіття бісерних прикрас від минулого до сьогодення».

Відтак відвідувачам пропонували долучитися до пізнавальних інтерактивних екскурсійних мандрівок відділами музею, взяти участь у творчих майстер-класах, цікавому квесті тощо.

Цікаві локації і частування

З 19 до 23 години тут діяли три локації. Також відвідувачів музею пригощали українською обрядовою випічкою.

Перша локація працювала у відділі природи, де співробітники розповідали про традиції Зелених свят на Тернопільщині, виготовляли обереги з листя, показували як «Водили тополю», запрошували дівчат поворожити на характерні риси майбутнього чоловіка.

На другій локації – у відділі стародавньої історії наукові працівники ділилися цікавою інформацією про свято Івана Купала, навчали водити «Кривий танець», показували як правильно зав’язати хустку чи намітку.

На третій локації, що діяла у відділі новітньої історії, відвідувачі дізналися про обряди і традиції, пов’язані зі святом Спаса на Тернопільщині. Також тут частували смачною паляницею з маком. Неподалік працівниці музею відтворили обряд вінкоплетин і провели майстер-клас із плетення віночка, співаючи весільних пісень і розповідаючи про весільну обрядовість Тернопільщини. Також тут пригощали й весільним короваєм.

Цього вечора у краєзнавчому музеї було багато відвідувачів – дітей, молоді, дорослих. Судячи із їхніх захопливих поглядів та активної участі у майстер-класах, – дійство вдалося на славу.

Щиро вітаємо усіх працівників музеїв із Міжнародним днем музеїв і бажаємо настільки зацікавлених відвідувачів, аби до кас стояли черги.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:00 «На одну сироту у світі менше»: Олексій Філюк взяв опіку над 14-річним хлопцем 15:39 Редакція «20 хвилин» долучилася до мережі «Вікно Відновлення». Відбудовуємо країну разом! photo_camera 15:20 Усе для ванної кімнати: огляд магазинів сантехніки Тернополя (партнерський проєкт) 15:00 Військовослужбовцю Тернопільського військкомату, якого затримали на корупції, обрали запобіжний захід Від читача 14:06 Ціни на аналізи в лабораторіях Тернополя. Огляд ринку 14:05 Жителя Чортківщини підозрюють в організації схеми переправлення чоловіків через кордон 13:15 Знімають асфальт та кладуть нову бруківку: на вулиці Торговиці знижують висоту бордюрів play_circle_filled photo_camera 12:46 На «Алясці» чоловік пошкодив чотири автомобілі, припарковані у дворах — поліція play_circle_filled 11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up