Британські волонтери висловилися про протест у Тернополі й звільнення Федорова

Британські волонтери висловилися про протест у Тернополі й звільнення Федорова
На передньому плані зліва направо: Пол Тові, Джон Джозеф та Ярослав Колодій

Британські волонтери Пол Тові та Джон Джозеф, які від початку повномасштабної війни допомагають Україні, під час візиту до Тернополя не лише передали гуманітарну допомогу, а й висловили підтримку учасникам мітингу на захист Михайла Федорова. За їхніми словами, звільнення міністра оборони стало несподіванкою і для них. 

 

Британці Пол Тові та Джон Джозеф системно допомагають Україні з 2022 року. Під час чергового візиту 16 липня вони привезли, зокрема, медине обладнання для одного з медзакладів Тернопільщини, а також спорядження для полку «Арей».

Про це волонтери розповіли журналістці «20 хвилин» біля будівлі ОВА. Саме в цей час там тривав мітинг на підтримку Михайла Федорова, якого звільнили з посади міністра оборони. Англійці не лишись осторонь того, що зараз відбувається в Україні у зв'язку зі змінами в Уряді. А також підтримали те, що люди висловили свою незгоду. 

Протест це демократія

— (Мітинг) є фізичною демонстрацією демократії — а це саме те, заради чого взагалі ведеться ця війна. Але сама потреба в таких демонстраціях — ось що мене розчаровує. Відчувається реальний брак розуміння того, чому президент Зеленський вчинив саме так, як вчинив. Його (Федорова) попередня робота в Міністерстві цифрової трансформації у поєднанні з роллю очільника Міністерства оборони здавалася ідеальною комбінацією для потреб, які зараз має українська армія, — говорить Пол Тові.

Його товариш Джон додає, що напередодні ввечері дізнався про кадрові зміни із британської преси.

— Чому прийняли таке дивне рішення саме зараз, коли Україна нарешті, знаєте, набирає певного імпульсу у своїй боротьбі проти Росії. А щодо самої демонстрації — те, що я бачу її, абсолютно підтверджує те, чому ми тут: щоб допомогти. Тому що це підтверджує, що це демократична країна, це країна, яка поділяє наші цінності, — наголосив Джон.

Також він розповів, що писали про міністра в англійській пресі і, відповідно, яке бачення щодо нього формувалось у них. 

— Його розуміють в Англії як людину, яка дійсно трансформувала технологічний підхід, який ви маєте у вашій країні. Я можу помилятися, але з англійської точки зору він був ключовою фігурою, яка допомагала українцям розбудовувати свої технології, і, зокрема, сили безпілотників тощо. Нещодавно його перевели до Міністерства оборони, де, з нашої точки зору, це сприймалося як призначення модернізуючого керівника, а це було саме тим, що необхідно. Ми бачили в ньому людину, яка рухалася вперед і діяла саме так, як, мабуть, і сам Захід підходив би до вирішення тих викликів, що стоять перед вами. Тому для нас стало повною несподіванкою дізнатися з англійських газет, що його звільнили з посади — наскільки я розумію, лише після шести місяців роботи, — розповів Джон Джозеф.

«Я більше не буду їздити до України»

Британців у Тернополі супроводжував директор благодійного фонду «Колеса Перемоги» Ярослав Колодій. Раніше він розповідав редакції, що Пол Тові — колишній військовий, який співпрацював із канадською компанією «Мрія» та брав участь в адаптації безпілотників для фронту.

— Був переломний момент, Пол приїхав до мене в Тернопіль і каже: «Ярослав, я більше не буду їздити до України. Тому що я побачив, що у вас немає ефективного управління, нема змісту вам допомагати. Ми можемо вам дати все: гроші, технологічну підтримку, тільки ми не можемо забезпечити бажання українців, щоби управління процесами було системним. Мають бути управлінці, менеджери, які розуміють, що роблять». Пол зіткнувся з корупцією та старою радянською системою в армії. Це було неприйнятно, і він запевнив: «Поки ви це не зміните, я їздити до України не буду». Але поїздки він відновив. І от сьогодні вони приїхали і знову бачать незрозумілу зміну. Для чого стара система перемагає цифровізацію?, — говорить Ярослав Колодій.

На думку керівника фонду, Михайло Федоров є саме тим ефективним менеджером, який потрібен оборонному відомству.

— Ми бачимо, це працює. І, звичайно, мені хочеться, щоби нові менеджери, щоби Михайло Федоров залишився при посаді, щоби Сирський як представник старої системи... Він багато зробив для українців, але прийшов час, коли мають прийти ті управлінці, які асиметрично, не штурм на штурм, а зможуть управляти системою, яка принесе нам допомогу. І вони вже це роблять, і треба зробити, щоб це продовжувалося, — наголосив Ярослав Колодій.

Нагадаємо, редакція вже писала про візити до Тернополя Пола Тові. Зокрема, англієць брав участь у благодійному аукціоні у березні цього року, де придбав скляний набір, виготовлений із 28-міліметрових снарядів.  

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
...
Яна Полухіна - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі

keyboard_arrow_up