Аби зекономити папір, на якому друкують гори документів для сесії, тернопільська міськрада закупила планшети для депутатів. Кожному депутату, а їх 42, та міському голові вже видали планшет та павербанк.
- Під час однієї сесії у міській раді Тернополя використовують більше ніж дві тисячі листків формату А4. А це 4 пачки паперу. На них друкують орієнтовний порядок денний сесії та проекти рішень, - каже керівник прес-служби міськради Мар’яна Зварич. - У кожного депутата має бути свій екземпляр цих документів. Тому назбирується досить чималий стос. Це і незручно, і дорого.
Щоб не використовувати стільки паперу, міськрада закупила депутатам техніку.
- Планшети вже роздали власниками, - каже пані Зварич. - Їх вже використовують на депутатських комісіях. На серпневій сесії не буде паперових носіїв, лише техніка. Всі потрібні документи завантажать на планшети в електронному вигляді.
Скільки коштів витратили на придбання планшетів для депутатів, у міськраді пообіцяли повідомити у відповіді на інформаційний запит. Редакція "20 хвилин" надіслала запит. Детальніше про витрати читайте згодом.
За інформацією депутатів, це десятидюймовий планшет марки NOMI, його вартість близько трьох тисяч гривень. У комплекті до планшета депутатам придбали і павербанки.
Ми запитали депутатів міської ради, як вони ставляться до такої новації:
Петро Поврозник, ВО «Батьківщина»
- Забрав планшет, але ще не користувався. Вже після сесії можна буде зробити якісь висновки. Думаю, що це набагато зручніше. Бо гортаєш усі папери, шукаєш те питання, інше. А так має бути швидше.
- Свого планшета я ще не забрав, тому не можу сказати про технічні характеристики. Щодо економії паперу - це суттєвий крок. Нас перед сесією "завалюють" паперами, книжками питань, проектів рішень і т.д. Крім того, нам усіх документів не подають. Тобто усього пакету документів по конкретному проекту рішення ми не маємо. З планшетами теоретично це стане можливим. Ми зможемо побачити усі записки, фотографії, особливо це стосується земельних питань. Наприклад, не роздають графічних матеріалів до конкретного питання і не завжди можна зорієнтуватися, про яку ділянку йдеться. І, звичайно, це великий плюс для збереження екології та лісів.
Назар Зелінка, ПП «ОБ‘ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»
- Після того, як забрав планшет, ще не користувався ним. Загалом, ініціатива правильна. Лише питання з реалізацією. Зокрема, чи буде програмне забезпечення для користування. Чи матимемо доступ до бази даних проектів рішень і рішень, щоб можна було працювати з цією документацією. Однозначно, це краще, ніж тонни друкованого паперу, які потім утилізовували після кожної сесії. Перехід на електронний формат, однозначно, є добрим кроком.
- Якраз сьогодні забрав свій планшет. Його вартість близько трьох тисяч гривень. У плані мобільності, організації праці — це дуже добре. Ми ж йдемо в напрямку використання інформаційних технологій. Це буде краще. Так само, як було запроваджено електронну систему "Рада", яка коштувала двісті тисяч гривень. Але такі гроші виправдані. Це зручніше, оперативніше, ніхто не рахує голоси вручну. Потрібно йти в ногу з часом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер