Верховний суд України поставив крапку в справі Віталія Сороколіта, яку прокурори з допомогою податківців та не без участі суддів, «пхали» 10 років. Злочину не було, - такий висновок найвищого суду…
Ім’я Віталія Сороколіта знайоме тернополянам та підприємцям з інших міст. Чоловік вже десять років практично не виходить із зал судів, доводячи свою невинність. Крім того підприємець розпочав боротьбу з податковою та прокурорською системою, які й «вкрали» 10 років життя.
Днями Віталій Сороколіт здобув остаточну перемогу в суді щодо надуманої прокуратурою та податковою «несплати податків» : Верховним судом України з чоловіка знято звинувачення, бо не було злочину.
Нагадаємо, в 2008-му директора ІТ-товариства «МЕЛВІС» Сороколіта звинуватили в умисному ухиленні від сплати податків, йому загрожувало до 10 років тюрми. Згодом були обшуки, арешт майна, таємне прослуховування телефонів, допити, сотні судових засідань, півроку за гратами у СІЗО, інсульт та зупинка серця… Останні десять років життя підприємця та його сім’ї - це стоси листів і тисячі сторінок томів кримінальних справ.
Спочатку тернопільський суддя міськрайонного суду Дзюбановський Ю.І. виправдав Віталія Сороколіта. Проте прокуратура подала апеляцію. Далі була ухвала Апеляційного суду Хмельницької області (головуюча суддя Кулеша Л.М. – прим. авт.). І ось 24 квітня 2018 року Верховний Суд України виніс остаточне рішення у кримінальній справі щодо директора ТОВ «МЕЛВІС» Віталія Сороколіта: підприємець виправданий за відсутності події злочину, у якому його обвинувачувала прокуратура. У постанові Верховного Суду йдеться, що виправдувальний вирок Тернопільського міськрайонного суду та ухвала апеляційного суду Хмельницької області оскарженню не підлягають.
- Зараз триває досудове розслідування, як це передбачено законом, кримінальна справа закрита, адміністративна справа перебуває в суді, - розповідає підприємець Віталій Сороколіт. – Згідно з Законом України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», чекатиму відшкодування.
Окрім того, підприємець піднімає питання до прокурора Тернопільської області про захист своєї честі та гідності.
- Що тепер, після рішення Верховного Суду України, скаже прокурор Перч В.О., який півтора роки тому публічно звинуватив мене у тому, що я «обікрав державу та громадян»? - запитує Сороколіт Віталій.
Та просто питаннями підприємець не обмежиться. Він уже ініціював не одну перевірку та кримінальну справу щодо осіб, які порушили закон, фабрикуючи проти нього справу. Зараз після остаточного рішення Верховного Суду очевидним є те, що високі чини з прокуратури й податкової робили «щось не те», а ще вищі чини їх покривали. Цікаво чи сяде хтось з них?
Чинним законодавством визначено порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду.
Шкода, завдана громадянинові внаслідок незаконного засудження, незаконного повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення в ході кримінального провадження обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи (посади) та інших процесуальних дій, що обмежують права громадян, підлягає відшкодуванню на підставі Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду».
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 2 цього Закону право на відшкодування шкоди в розмірах і в порядку, передбачених цим Законом, виникає у випадках закриття кримінального провадження за відсутністю події кримінального правопорушення, відсутністю у діянні складу кримінального правопорушення або невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи у суді і вичерпанням можливостей їх отримати. Згідно з пунктами 1, 5 статті 3 цього Закону у випадках незаконного засудження, незаконного повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, незаконного взяття і тримання під вартою, незаконного проведення в ході кримінального провадження обшуку, виїмки, незаконного накладення арешту на майно, незаконного відсторонення від роботи (посади) та інших процесуальних дій, що обмежують права громадян, громадянинові відшкодовуються (повертаються) заробіток та інші грошові доходи, які він втратив внаслідок незаконних дій, а також моральна шкода.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 20 вересня 2023
Читати номер
Віталій Сороколіт
Поки що вітання із перемогою від представників влади не отримував.
Виникає запитання: 10 років переслідування при відсутності події злочину є нормою для сучасної влади?
Сергій