«Інвестор» з Тернополя збіднів на 20 тисяч гривень, а чортків’янин заплатив за хибну допомогу

- Зайшов за посиланням на сайт або телеграм-канал, спокусився на захмарний прибуток, а залишився без грошей.
- Так виглядає результат шахрайських схем, які фінансові махінатори запускають в Інтернет-ресурсах.
- Як двоє жителів Тернопільщини спокусились на «легкі гроші» і що ж з цього вийшло.
Житель обласного центру, як зазвичай, зайшов до телеграм-каналу, аби поцікавитись останніми новинами і станом справ у своїх друзів, але цього разу йому «пощастило». Саме так думав тернополянин, коли побачив спокусливе повідомлення про отримання високих інвестицій зі своїх вкладень. Чоловік зацікавився такою вигідною пропозицією і перейшов за посиланням. В умовах йшлось про перерахунок коштів, які в майбутньому зростуть і в рази більшою сумою повернуться до вкладника.
Про це йдеться у повідомленні Нацполіції Тернопільської області.
Довірливий «інвестор» так і зробив. Він перерахував шахраям 20 тисяч гривень, а коли через півтора місяці зайшов на сайт, щоб перевірити нарахування вкладень, ресурсу вже не існувало.
Приблизно така ж сама шахрайська схема спрацювала з жителем Чортківського району. Чоловік повірив в отримання грошової допомоги, яку рекламували на одному з Інтернет-сайтів. Для того, щоб збагатитись, за вимогою ввів особисті фінансові дані. Аферистам цього було достатньо, щоб ошукати чортків’янина на 20 тисяч гривень, які вони зняли з його картки.
У Нацоліції повідомляють, що відомості про подію слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Правоохоронці закликають не вводити дані банківської картки при заповненні анкет на невідомих сайтах:
- Якщо ви, заповнюючи заявку, дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки – зупиніться і вийдіть з даної сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку чи іншої установи. Це так званий фішинг (вебресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання неіснуючих послуг).
- Отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел.
- Не потрібно переходити за сумнівними посиланнями та вводити реквізити платіжних карток на незнайомих чи підозрілих вебсайтах.
- Якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку, повідомте про випадок шахрайства в поліцію за номером 102.
На такі шахрайські гачки жителі Тернопільщипи потраплять чи не щодня. Люди «купуються» на привабливі пропозиції з метою отримання допомоги, інвестицій, купівлі чогось бажаного за вигідною ціною, але врешті залишаються ні з чим. Наприклад, давайте згадаємо випадок із фермером з нашого краю, який хотів купити дешеві добрива, а натомість його ошукали майже на мільйон гривень.
Читайте також:
Фермер з Тернопільщини віддав шахраям майже мільйон гривень
Замість грошової допомоги — спустошені картки. Як аферисти «розводять тернополян»
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Татьяна ТаняДавно понятно, що легкіх грошей не буває,ніхто не дасть ,тільки відберуть.Сподіватися треба тільки на себе.
-
Олег ГончарЛох не мамонт,не вимре ніколи)))