Два десятки мешканців будинків із бульвару Петлюри у неділю, 16 жовтня, влаштували збори, аби написати колективну скаргу до чиновників та прокуратури. Люди вимагають скасувати будівництво готельного комплексу, яку незабаром мало би розпочатись. Кажуть, коли почнуть вбивати сваї, то вже буде запізно.
- Днями почула, що тут приходила комісія від забудовника, тож ми також вирішили зорганізуватись і показати, що нам небайдуже, що буде в нас під вікнами, - пояснює ініціатор зборів Галина Пастушенчин. - Адже будівництво у нас під вікнами - це ущільнення території. Що ми будемо мати найближчий рік? Болото, техніку...
Люди кажуть, що не дозволять тут жодного будівництва. Навіть якщо на нього є дозвіл і за земельну ділянку забудовник заплатив.
Натомість пропонують нарешті облаштувати сквер на цій ділянці, адже в порівнянні з іншими бульварами їхній явно програє. Пропонують встановити фонтан, поставити лавки та навіть монумент Симону Петлюрі, в честь якого і названий бульвар.
На збори забудовник не прийшов, бо зараз перебуває за кордоном. Натомість відвідав їх підрядник Євген Замора. Чоловік пояснив, що будувати тут будуть готельний комплекс на десять кімнат. Всі документи на це будівництво є. І за земельну ділянку забудовник свого часу заплатив 800 тис. грн. А на той час то були 100 тис. доларів.
Приніс чоловік із собою план будівництва та наочне зображення, як комплекс має виглядати наприкінці.
Прийшли на збори і представники земельної комісії міської ради та архітектор Олег Фостяк. Він пояснив, що частина відведеної під будівництво ділянки, очевидно, таки проходить по бульвару, однак потрібно піднімати документи і переглядати зонування міста. Адже продовженням бульвару має бути пішохідна зона, яка зникне, коли тут зведуть готельний комплекс.
Що ж до вирішення даної проблеми, то мешканцям будинків порадили два варіанти.
- Або оскаржувати в суді факт продажу даної ділянки під будівництво, або домовлятися із забудовником, як має виглядати ця будівля, щоб усе задовільняло обидві сторони, - каже представник земельної комісії Андрій Шкула.
Наразі ж мешканці будуть збирати підписи, аби подати колективну скаргу в поліцію, прокуратуру, міську раду, управління архітектури та архбудконтроль.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер
Колись, вже дуже багато років тато водив мене малого в наш краєзнавчий музей, ще коли він на старій музейній був. Так серед всього, що я там побачив, мені чомусь макет генплану міста запам*ятався. Пройшло вже майже півстоліття, а я ще досі пам*ятаю широкі вулиці, проспекти, бульвари. Були ж архітектори, які любили своє місто, думали і про тогодення і про сьогоднішнє майбутнє. І де ж то все. Звідки взялось то бичво, ті рагулі, що місто загадило якимись свинячими кучками?
От і тут, ще один бордельний комплекс приліплять, ще їм мало. І не захлинецька падлюка одна з другою, не вдавиться.