Партнер рубрики Події

На Тернопільщині виявили сказ у котів. Де можна вакцинувати домашніх улюбленців?

На Тернопільщині виявили сказ у котів. Де можна вакцинувати домашніх улюбленців?

Тварин вакцинуватимуть централізовано, а також можна зробити це самостійно звернувшись до лікаря.

У Теребовлі проведуть вакцинацію котів та собак від сказу. Напередодні у місті виявили випадки небезпечної хвороби. Про це йдеться на сторінці Медіацентр.Теребовля.

— Спеціалісти Державної Теребовлянської лікарні ветеринарної медицини будуть проводити вакцинацію котів та собак від сказу, — йдеться у повідомленні.  — Це потрібно для профілактики та пов'язано із зафіксованими випадками сказу котів у місті.

Як вакцинувати домашню тварину

У понеділок вакцинація проведуть на вулицях Шевченка, Князя Василька та Миколаєнка. Наступний графік будуть оприлюднювати поступово. 

Відео дня

Для того щоб самостійно вакцинувати тварин можна завітати також ветеринарну амбулаторію по вул.Князя Василька, 75 (біля автостанції). Запис: 097 932 82 92, Марія.

Що таке сказ

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через:

  • укус;
  • подряпину та мікроушкодження шкіри;
  • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

У контактний спосіб людей найчастіше інфікують коти й собаки — з-поміж свійської фауни, а в дикій природі — лисиці та вовки.

Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Доведена можливість аерогенно-контактного зараження (у лабораторних умовах, під час відвідування печер, населених кажанами), коли вірус пасивно потрапляє через дрібні пошкодження кон’юнктиви, слизових ротоглотки.

Якщо вас укусила чи лизнула безпритульна або дика тварина, негайно зверніться до лікаря! Зволікання може коштувати життя!

Симптоми сказу

У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року, залежно від низки факторів:

  • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
  • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
  • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Андрій Амбросічук

    Скільки.платиш

keyboard_arrow_up