Книга тернопільського професора Миколи Лазаровича "Російсько-українська війна (2014–2017 роки): короткий нарис" потрапила в ТОП найпопулярніших із розділу публіцистика / сучасні мемуари.
Микола Лазорович почав писати книгу, ще перебуваючи у зоні АТО, куди пішов воювати добровольцем.
Автор розповів, що планує перевидати книгу. Вона буде більш наповнена, з детальнішими оглядами тих чи інших подій та з посиланнями.
- Я хотів показати читачам, що у тому, що проблема в російському народі. Зокрема, у стосунках з українцями, - розповідає професор. - Вони не дають права нам мати свою державу. І я хотів би, щоб ми це зрозуміли. Бо якщо ні - наші діти теж будуть воювати. Лише якщо ми усвідомимо цю проблему - ми будемо знати як з нею боротися. Ще одна причина написання книги, це своєрідна данина тим хлопцям і дівчатам, які пройшли АТО і тим, хто звідти не повернувся. Є пропозиція перевидати книгу, то сподіваюся, це вдасться. Тому зараз на кожну дату, цифру роблю посилання. Вона вже буде наукового характеру.
Микола Лазарович розказав, що у книзі намагався охопити всі “больові точки” сьогоднішньої російсько-української війни.
- Я коротко описав причини, чому це почалося, зокрема про Революцію гідності, - каже автор. - Також про насильницьку анексію Криму, розвиток подій на Сході нашої країни впродовж цього часу. Зупинився на тому, що таке гібридна війна, які її методи, коли вона почалася. Мова йде про перші перемоги та поразки, про найбільшу трагедію цієї війни - Іловайський котел. Пишу також про загиблих, полонених, поранених. І так за хронологією подій. Про людей, які живучи закордоном, приїхали в Україну захищати свою Батьківщину і загинули. Зокрема, це Василь Сліпак, Марко Паславський. Попередньо описую наслідки цієї війни та даю відповідні висновки: що сталося, чому і який урок українці мають взяти з цих подій. Ми ніколи не повинні забувати це, бо забуття приводить до повторення.
Микола Лазарович представив книгу “Російсько-українська війна (2014–2017 роки): короткий нарис” у багатьох містах України.
- Насамперед в Івано-Франківську, бо книжка видана там. Звісно, що у Тернополі. Також у Чернівцях, Луцьку, Вінниці, Чорткові, Кам’янці-Подільському, - каже історик. - Були ще запрошення, та роботи багато і не встигаю. Погодився на презентацію у музеї 2-гої світової війни у Києві, бо хочу ідею донести там. Причиною популярності книги є сюжет, страшний сюжет російсько-української війни. Думаю, що кожен адекватний українець усвідомлює, яка це трагедія. Читачі співчувають тим хлопцям, про яких розповідаю, співпереживають. Тому напевно, книга й потрапила у топ-кращих.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 12 від 22 березня 2023
Читати номер