Обласну бібліотеку розпочали будувати ще у 80-тих роках минулого століття. Та через брак коштів роботи не завершили. Вже скоро довгобуд стане новою мистецькою локацією.
- Якщо спостерігати за тим як розвиваються міста в Україні, в Європі і світі загалом, помітним є те, що креативна індустрія і мистецький сектор є важливим розвитком не лише міста, а й економіки та інших галузей, - каже ініціатор проекту, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. - Потрібно використовувати світову практику. Зараз всюди створюють громадські простори для спілкування, створення нових ідей. Таким чином творчі люди можуть реалізувати свій потенціал. Ми сподіваємося, що нам вдасться тут у стінах цієї недобудованої бібліотеки сформувати такий мистецький простір.
За словами пана Бицюри, такий досвід перейняли в інших міст України.
- У недобудованих об’єктах, покинутих заводах розміщують мистецькі локації, звісно що дещо підкориговують, - зазначає ініціатор проекту. - Такі місця вже є у Львові, Харкові, Івано-Франківську.
- Це приміщення може стати дуже цікавим об’єктом, - каже директор туристично-інформаційного центру Тернополя Тарас Ковальчук. - Цю будівлю починали проектувати у 80-роках. Деякі об’єкти застаріли по своєму проектуванні. Зараз немає необхідності у такій кількості книгосховищ, як тоді. У світі такі приміщення переробляють у цікаві креативні простори. Останнім прикладом є Музей сучасного мистецтва у Луцьку, який привернув увагу людей зі всієї України. Сподіваємося, що станемо не гіршими.
Розпочнеться “відродження” довгобуду з кінопоказу молодого українського режисера Павла Острікова.
- Окрім фільму, відвідувачі зможуть стати учасниками майстер-класу на іншій локації, - проінформував Леонід Бицюра. - Загалом, до кінця жовтня заплановано по 2-3 події в тиждень. Серед них: театр одного актора, експериментальний театр, літературні читання, виставки, майстер-класи і кінопокази.
Відповідальність за безпеку під час перебування у недобудові відвідувачі нестимуть самостійно, кажуть ініціатори ідеї.
- Цей об’єкт не зданий в експлуатацію, - зазначає співрозмовник. - Та ми маємо можливість на попередню експлуатацію. Всі учасники повинні будуть пройти попередню акредитацію, відповідальність за безпеку, здоров’я і життя вони братимуть на себе. Звісно, зі свого боку зробимо все для того, щоб не було ніяких загроз.
Події будуть і безкоштовні, і платні, все залежатиме від масштабу.
- Наша мета - оживити це місце, - продовжує пан Бицюра. - Зараз обговорюємо ідеї бренду, хочемо пов’язати його з нашими архетипами. Хочемо знайти такий бренд, який буде об’єднувати сучасні і традиційні мистецькі напрямки.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Зробіть ТРЦ там і по всьому.