У Тернополі вшанували пам'ять Тараса Шевченка з нагоди 211-річниці від дня його народження

У Тернополі вшанували пам'ять Тараса Шевченка з нагоди 211-річниці від дня його народження

Урочистості розпочались 9 березня у сквері Кобзаря із покладання квітів та літературно-музичної імпрези.

Словами генія до присутніх говорив Народний артист України В’ячеслав Хім’як. Він також поставив свічку пам'яті до пам'ятника Шевченку, з чого і почалися урочистості.

Святі отці провели молебень, після чого присутні представники влади та присутні містяни поклали квіти до підніжжя пам'ятника Тарасу Шевченку.

Відео дня

Тарас Шевченко 

9 березня в 1814 році народився український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч Тарас Шевченко.

Поезію Тараса Шевченка переклали більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко — 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Народився майбутній поет на території сучасної Черкаської області. В ранньому дитинстві він втратив матір, а трішки пізніше й батька. Завдяки своїй наполегливості зміг отримати освіту у дяка. У 14-річному віці почав прислуговувати в домі поміщика Енгельгардта, якому належав. Як власність пана переїхав з ним до Петербурга.

Від ранніх років Шевченко продемонстрував особливі здібності в малюванні, тому отримав освіту у художника, майстра петербурзького малярного цеху Василя Ширяєва. Там він багато спілкується з інтелігенцією і звертає на себе увагу художника Карла Брюллова і поета Василя Жуковського. Саме вони доклали чимало зусиль, щоб звільнити Тараса з кайданів. Пан Енгельгардт назначив за Шевченка суму в 2 тисячі карбованців. Брюллов для їх отримання намалював портрет Жуковського і продав його на аукціоні.

Після здобуття свободи Тарас Шевченко стає студентом Петербурзької академії мистецтв, там вдосконалює свої навички художника. Одночасно вивчає історію, літературу та інші гуманітарні науки. 1840 року він видає свою першу збірку віршів, яку сьогодні називають «Кобзар». В Петербурзі від віршів, написаних українською мовою, в захваті не були, а ось на Батьківщині він здобуває популярність. 1846 року Шевченко долучається до Кирило-Мефодіївського братства. Ця організація ставила собі за мету перемогти чинний режим і відродити визвольну боротьбу в Україні. На початку 50-х років членів братства заарештували і Тарас був серед них. Його засудили до служби рядовим в Оренбурзькому корпусі, заборонили писати і малювати.

Через 10 років Шевченко отримав звільнення. Проте йому заборонили проживати на рідній землі. Помер Кобзар 10 березня 1861 року.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Анна Пукач
    УКЛІН ТОБІ, КОБЗАРЮ !!!

keyboard_arrow_up