Понад тридцять осіб у Тернопільській області мають статус постраждалих від торгівлі людьми

Понад тридцять осіб у Тернопільській області мають статус постраждалих від торгівлі людьми
  • Торгівля людьми, дитяча праця, шлюб з примусу, продаж наречених, передача в спадщину вдів, насильницьке вербування дітей для використання їх у збройних конфліктах - такого вигляду зараз набуло рабство.
  • У Тернопільській області зараз 30 людей, які стали жертвами торгівлі людьми.

Ця проблема торкається кожної країни світу. Одні з них - країни походження жертв, другі - країни транзиту, треті - місце призначення жертв.

За словами заступниці керівника громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Марина Пасєчник незаконний прибуток від торгівлі людьми посідає третє місце після торгівлі зброєю і наркотиками. Цей злочин зазвичай є результатом діяльності міжнародних злочинних угрупувань, його дуже важко виявити. Україна одна з перших країн у Європі, де передбачена кримінальна відповідальність за торгівлю людьми.

- На жаль, більшість осіб, які постраждали, не звертаються у органи соціально захисту, - зазначає пані Пасєчник. - У Тернопільській області є випадки, коли молоді люди виїжджали працювати кур’єрами до Російської федерації. Там їх затримували як продавців наркотиків і позбавляли волі. Зараз Україна робить все для того, щоб довести, що ці люди стали жертвами злочину і самі не є злочинцями.

У Тернопільській області з початку 2017 року порушено вісім кримінальних проваджень, сім з яких вже передали до суду.

- Зараз держава встановлює статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми, - наголосив начальник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.- Це відбувається для того, щоб надати різні види допомоги цим людям. Зараз у Тернопільській області тридцять таких осіб 30. Готуються документи ще на п’ятьох.

Діє обласна програма протидії торгівлі людьми, де на 2019 рік з бюджету передбачено 70 тис. грн.

- Робимо все можливе, щоб ця сума була більшою, - продовжує пан Чорний. - У центрі соціально-психологічної реабілітації зараз знаходяться особи, які постраждали від торгівлі людьми. Впродовж 2019-2021 років плануємо відкрити заклад, де такі  люди зможуть проживати і отримувати психологічну допомогу. Зараз готується проектно-бюджетна документація, шукаємо шляхи фінансування.

Що потрібно знати тим, хто їде працювати за кордон

  1. Для легальної роботи має бути дійсний закордонний паспорт, відповідна робоча віза, контракт із роботодавцем, дозвіл на роботу в країні призначення.

  2. Перебуваючи за кордоном довіряйте свої документи лише уповноваженим особам (поліції, працівникам прикордонних служб).

  3. Зареєструйтесь в українському посольстві країни, в якій плануєте перебувати.

  4. Підтримуйте контакт з рідними та повідомляйте їм про зміну роботи та місця проживання.

  5. Підписуйте документи, складені зрозумілою для вас мовою.

Довідка

Згідно статті 149 Кримінального Кодексу України, злочини, пов'язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі від 3 до 15 років.    

Про випадки торгівлі людьми звертайтесь на Національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:

0 800 500 386 або 527

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:01 Тернопіль отримав бейбі-бокси від благодійників: хто зможе отримати play_circle_filled photo_camera 11:01 На фронті загинув заступник командира танкового батальйону, родом з Тернопільщини 10:02 Корисно і для здоров'я, і для фігури: легкі салати з буряком photo_camera 09:05 Зеленський подякував тернопільським артилеристам за влучність play_circle_filled Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 08:00 Сьогодні, 25 березня: День служби безпеки України 21:01 Мало виповнитися 34: світлій пам'яті тернопільського кордівця Віктора Мельниченка, який загинув у Бахмуті play_circle_filled photo_camera 20:21 Тарифи на електроенергію з 1 квітня не підвищать – рішення Уряду 20:00 Проти прапорів на трусах і горілці. Як тернополяни ставляться до патріотичної символіки на товарах? 19:00 Піти на «Дизель Шоу», постояти на цвяхах і помалювати піском: куди піти у Тернополі 25-26 березня? 18:00 У Тернопільській громаді триває двомісячник благоустрою: що вже зробили 17:30 Замінюють труби на проспекті Злуки (ФОТО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 17:03 Скільки коштує насіння для розсади та де дешевше купувати – у магазинах чи на ринку. Ми перевірили photo_camera 16:30 Обленерго оновило Графік погодинних вимкнень електрики на Тернопільщині з 27 березня по 2 квітня 16:00 У Тернополі продають червонокнижну черемшу: скільки просять за пучечок і які штрафи загрожують 15:31 Ремонт доріг у Тернополі – після перемоги наші герої-воїни повинні повернутись в оновлені міста (ПРЕССЛУЖБИ) 15:00 У Тернополі змінили графік подачі гарячої води на 25 та 26 березня 14:37 Захисники з Терноноля можуть отримати індивідуальні аптечки 14:03 Дорогу не ремонтували ще з радянських часів, а їхати можна лише зі швидкістю пішохода 13:18 Нове обладнання допоможе рятувати онкохворих діток Тернопільщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up