Ця проблема торкається кожної країни світу. Одні з них - країни походження жертв, другі - країни транзиту, треті - місце призначення жертв.
За словами заступниці керівника громадської організації «ТМЖК «Відродження нації» Марина Пасєчник незаконний прибуток від торгівлі людьми посідає третє місце після торгівлі зброєю і наркотиками. Цей злочин зазвичай є результатом діяльності міжнародних злочинних угрупувань, його дуже важко виявити. Україна одна з перших країн у Європі, де передбачена кримінальна відповідальність за торгівлю людьми.
- На жаль, більшість осіб, які постраждали, не звертаються у органи соціально захисту, - зазначає пані Пасєчник. - У Тернопільській області є випадки, коли молоді люди виїжджали працювати кур’єрами до Російської федерації. Там їх затримували як продавців наркотиків і позбавляли волі. Зараз Україна робить все для того, щоб довести, що ці люди стали жертвами злочину і самі не є злочинцями.
У Тернопільській області з початку 2017 року порушено вісім кримінальних проваджень, сім з яких вже передали до суду.
- Зараз держава встановлює статус осіб, які постраждали від торгівлі людьми, - наголосив начальник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.- Це відбувається для того, щоб надати різні види допомоги цим людям. Зараз у Тернопільській області тридцять таких осіб 30. Готуються документи ще на п’ятьох.
Діє обласна програма протидії торгівлі людьми, де на 2019 рік з бюджету передбачено 70 тис. грн.
- Робимо все можливе, щоб ця сума була більшою, - продовжує пан Чорний. - У центрі соціально-психологічної реабілітації зараз знаходяться особи, які постраждали від торгівлі людьми. Впродовж 2019-2021 років плануємо відкрити заклад, де такі люди зможуть проживати і отримувати психологічну допомогу. Зараз готується проектно-бюджетна документація, шукаємо шляхи фінансування.
Для легальної роботи має бути дійсний закордонний паспорт, відповідна робоча віза, контракт із роботодавцем, дозвіл на роботу в країні призначення.
Перебуваючи за кордоном довіряйте свої документи лише уповноваженим особам (поліції, працівникам прикордонних служб).
Зареєструйтесь в українському посольстві країни, в якій плануєте перебувати.
Підтримуйте контакт з рідними та повідомляйте їм про зміну роботи та місця проживання.
Підписуйте документи, складені зрозумілою для вас мовою.
Довідка
Згідно статті 149 Кримінального Кодексу України, злочини, пов'язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі від 3 до 15 років.
Про випадки торгівлі людьми звертайтесь на Національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:
0 800 500 386 або 527
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 12 від 22 березня 2023
Читати номер