Зразки вилученої продукції показали на брифінгу сьогодні, 29 серпня у головному управлінні ДФС у Тернопільській області та прокоментували подробиці справи фальсифікаторів.
Група з чотирьох осіб мала усе необхідне обладнання для виготовлення горілчаних та коньячних виробів різних марок, повідомляє ГУ ДФС у Тернопільській області. Гідронасоси, виготовлені самостійно фільтри, хімічні та смакові добавки та різноманітна тара знаходилися у підвальному приміщенні автомайстерні біля Тернополя. Зловмисники навіть вмонтували ліфт для переправки спирту.
- Про масове виробництво свідчить наявність 5 ємкостей об’ємом 1 тисяча літрів, - розповів перший заступник начальника оперативного управління ГУ ДФС у Тернопільській області Олег Дурняк. - У підвалі виготовляли різного виду спиртні напої, Алкоголь був розлитий не лише у скляну тару, а й у так звані бег-ін-бокси. Хоча розливання міцних спиртних напоїв у паперову чи пластикову тару заборонене чинним законодавством України. Ми вилучили понад 22 тисячі літрів алкогольних напоїв, більше ніж 6 тонн спирту та обладнання, що забезпечувало виробництво.
Якість виготовленої продукції встановлює експертиза.
Також виявили й 13,5 тисяч пачок тютюнових виробів іноземного виробництва.
- Цигарки без марок акцизного податку іноземного виробництва, - продовжує Олег Дурняк. - Можна припустити, що вони потрапили в Україну через контрабанду.
Податківці повідомили й про вилучення двох транспортних засобів, які використовували для перевезення по Тернопільській області. Встановлюють роль власників автомобілів у роботі підпільного цеху. Триває досудове розслідування.
- Незаконний обіг підакцизних товарів набуває досить великих обсягів, - зазначив начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Тернопільській області Олег Буць. - Ми намагаємося боротися з організованими проявами такої злочинності.
Цьогоріч це вже не перший викритий підпільний цех. У березні припинили діяльність групи осіб з виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв. За результатами суду, який відбувся у серпні, усім трьом фігурантами призначили покарання. Одному - сплата штрафу у розмірі 51 тис. грн, іншим двом - 5 років позбавлення волі з іспитовами термінами.
Впродовж 2018 року завершено розслідування та направлено до суду кримінальні провадження стосовно 7 осіб у такій сфері злочинів.
Розпізнати неякісний алкоголь можна перш за все за ціною, радять податківці.
- Якщо вартість менша ніж середня, це вже має насторожити покупців, - коментує Олег Дурняк. - Також акцизна марка не завжди чітка. Дата розливу, вказана на пляшці має співпадати з датою акцизної марки.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 12 від 22 березня 2023
Читати номер