Проти забудови спортивних зон збирали підписи у парку Шевченка

«Віддайте набережну людям, а не забудовникам». У парку Шевченка знову збирали підписи небайдужих містян, аби вберегти від забудови ділянку спортивних зон «Динамо», а також відновити майданчики і тенісні корти. Загалом організатори зібрали понад 200 підписів.
Людмила Чайка — активістка із Херсона, яка живе у Тернополі із 2022 року. А третього травня вона була однією із тих, хто допомагав збирати підписи за збереження парку Шевченка і недопущення забудови території спортивних зон «Динамо». Зараз і в подальшому жінка бачить своє життя у Тернополі, тому і хоче допомогти зберегти місто зеленим.


— Я не погоджуюсь із тим, що скорочуються площі всіх парків, не тільки парку Шевченка. Я не хочу, щоб це продовжувалось. Я хочу, щоб ми лишили парки такими, якими вони є і передали своїм дітям і онукам як мінімум у такому стані, а може ще і у поліпшеному. Щоб ця територія була доступна для всіх, а не так демонстративно, як сьогодні, тільки під наш заклик зняли замок і пустили людей пограти, — говорить пані Людмила.
Йдеться про територію «Динамо» зі спортивними майданчиками. Під час збору підписів активісти взяли із собою ракетки, щоб спробувати пограти на тенісних кортах, але вони виявились зачиненими. На іншому майданчику доступ був, там діти грали у футбол.


— Це півтора гектара спортивних зон і міська рада змінили Генеральним планом функціональне призначення землі минулого року, чим відкрила можливість багатоквартирної житлової забудови. У нас раніше була петиція з цього приводу, щоб не допустити тут забудову, а також відновити ці спортивні зони: футбольний, волейбольний майданчик, бо вони в занедбаному стані, а тенісні корти взагалі закриті. Це є комунальна власність, в нас є відповідь, що ця земля нікому не передана і, відповідно до Закону України Про фізичну культуру і спорт, ми маємо право доступу до спорту, — наголосив організатор події, керівник громадської організації «Об'єднання наше майбутнє» Віталій Чубатий.

Тернополянка Юлія Журавель обурюється тому, як змінюється Тернопіль. Жінка добре пам’ятає, як його колись називали містом парків, а тепер переживає, аби і став бетоном не залили, скажімо, для парковки. Підтримати акцію прийшла із сином.
— Йому скоро вісім років, і якщо так далі буде, то вже в років 12 він не буде мати можливості проїхати по набережній, бо буде багатоповерхівка, буде приватна територія, шлагбауми і по чому буде дитина гуляти? … Я не кажу, що всі мають стояти на мітингу, є ініціатива в Інтернеті, можна поширювати, є ініціативи просто прийти, і навіть цим висловити своє занепокоєння і незгоду з тим, що відбувається зараз. Але якщо ми цього не будемо робити, то ми лишимося без міста, — розповідає Юлія.

Марина і Адріан просто прогулювались набережною, але свій підпис вирішили поставити. Вони живуть на «Оболоня», кажуть, там все забудовується, а людям треба більше зелених зон, щоб було де відпочити.
Загалом під час акції вдалося зібрати понад 200 підписів людей в підтримку ініціативи, повідомив Віталій Чубатий.
Нагадаємо, торік тернополяни зібрали понад 300 підписів під петицією «Заборона забудови території набережної Тернопільського ставу по вул. Білецька, 18!». Виконком взяв петицію до відома, але автор Віталій Чубатий оскаржив це рішення у суді. Переконаний, виконавчий комітет неналежно розглянув документ, не вказавши у рішенні чітких дій. Суд першої інстанції став на сторону позивача. Далі справу розглянуть в апеляції.
Читайте також:
Будівництво на території «Динамо»: що задумали звести біля Тернопільського ставу
Паркінг майже на пів гектара: хто ж інвестор, який будуватиме біля парку Шевченка?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Зацініть!