Розібрати зерносушильний комплекс у Березовиці під Тернополем не дала міліція

Розібрати зерносушильний комплекс у Березовиці під Тернополем не дала міліція
За майно вартістю майже мільйон гривень конфліктують жителі смт Велика Березовиця і підприємець.

Старий зерносушильний комплекс у селищі Велика Березовиця почав вивозити на металобрухт місцевий бізнесмен у середу, 9 березня. Одначе місцеві жителі викликали міліцію і демонтаж металевої конструкції припинили. Натомість підприємець - правонаступник колишнього колгоспу запевняє, що має усі законні підстави розбирати зерносушильний комплекс.
- Я проходила повз і побачила, як п’ятеро чоловіків зривають шифер на сушарці, - розповідає жителька Великої Березовиці Юлія Ждиняк. - Вони готувалися розрізати її, щоб вивезти. Люди і раніше часто бачили, що брухт із території колишнього колгоспу вивозять вантажівками. Я викликала міліцію. Приїхав дільничний. Я написала пояснення. Написав і керівник бригади, яка розбирала споруду.
Усе господарство колишнього колгоспу зараз оцінюють у суму 1 мільйон 950 тис. грн. Сертифікати на майно загальною вартістю 900 тис. належать пайовикам - жителям селища. Решту майна викупило підприємство “Онікс”.
- Ми хочемо, аби нам видали частину майна - наші частки, - розповідає пані Ждиняк. - Ці частки отримали за те, що десятки років тяжко працювали у цьому колгоспі. Тому хочемо взяти собі, скажімо, гараж чи землю. Підприємець пропонує повернути майно грішми. Але проблема у тому, що його оцінили ще багато років тому. Самі розумієте, що означали півтори тисячі гривень декілька років тому, а що зараз.
Мешканці посилаються на постанову Львівського адмінсуду, до якого вони подавали апеляцію. Суд прийняв рішення провести судово-будівельну експертизу, аби встановити залишкову вартість майна.
- У постанові суду є перелік об’єктів, на яких мають провести цю експертизу, - каже селищний голова Марія Калинка. – У ньому є й зерносушильний комплекс. Але ж якщо з нього вивезти метал, цей комплекс уже буде набагато дешевшим!
Підприємець, власник підприємства “Онікс”, Орест Самотяга, запевняє, що має право власності на споруду, і може вчиняти там дії на власний розсуд.
- Рішення суду, який призначив експертизу, не стосується пайовиків, - каже Орест Самотяга. - У свій час я уже пройшов через 17 судових процесів. Вони визначили право власності над майном підприємства за мною і я маю усі потрібні документи. Людям я зобов’язаний віддати гроші за їхні частки і готовий це зробити у будь-який час. Я розумію, що територія колишнього колгоспу - це майже Тернопіль, тому земля тут цінна. Через це з’являється багато людей, які хочуть отримати її.
Пан Самотяга запевнив, що законність усіх своїх дій він може підтвердити постановами судів.
У міліції ж повідомили, що наразі правоохоронці збирають початкові матеріали, щоб розібратися у цій справі.
- Об 11-й годині ранку місцева жителька звернулася у чергову частину міліції, де зареєстрували її виклик, - розповідає дільничний Андрій Звір. - Ми, звичайно, відреагували на нього і виїхали на місце події. Взяли свідчення у жителів та працівників, які розбирали споруду. Матеріали передамо керівництву. Вони вже вирішать, чи є достатньо підстав відкривати справу.
До слова, конфлікт між громадою та підприємцем триває уже багато років. Приблизно рік тому Орест Самотяга вже опломбовував будівлю селищної ради як свою приватну власність. Це викликало спротив працівників установи та місцевих жителів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (13)
  • Anonymous
    А водка стоит 100 рублей-это не беда, Хоть вообщето это не водка,а одна вода! Самый лучший вариант, всем глаза залить, С пьяну жизнь херово видно, Даже легче жить!
  • Anonymous
    А СЕЛИЩНИЙ ГОЛОВА ЯК НЕ В "ДАЛЯХ" ТО ЇЙ ПРОБЛЕМИ ЛЮДЕЙ НЕ ХВИЛЮЮТЬ
  • Anonymous
    до рок 10/03/2011 19:47 "сушити нема що" А хіба не вина цього горе-підприємця, який є правонаступником колгоспного господарства, що нема що сушити. Колгосп ним доведений до банкрутства. А зараз дивлячись, що вже нічого з нього не витягне вирішив порізати на брухт. Аналогічна ситуація з Цукровим заводом в Березовиці, Комбайновим заводом, Оріоном, Сатурном. Правильно навіщо нам промисловість, сільське господарство??? Краще продавати китайські речі на базарі, маючи диплом ВНЗ. Таких підприємців давно пора всіх пересадити...
  • Anonymous
    Яка ж все-таки позиція голови селищної ради?
    Anonymous reply Anonymous
    Відомо всім, що без голови сільської ради і її "згоди" нічого ніхто не вкраде. А якщо когось винити то це тільки її, " вор должен сидеть в тюрьме"

keyboard_arrow_up