Партнер рубрики Події

Щоб легше пережити кризу в державі, більше спілкуйтеся з друзями, - психотерапевти

Щоб легше пережити кризу в державі, більше спілкуйтеся з друзями, - психотерапевти
Вже близько 50 чоловік звернулися за допомогою до польового центру надання психологічної допомоги "Порадня", який знаходиться у Тернополі на вул. Танцорова, 51 у будинку профспілок.

Про психологічну допомогу під час кризи в державі говорили представники обласного осередку Української Спілки психотерапевтів під час конференції 20 березня.

- Це люди різного віку, - це люди різного віку, - і молодь, і старші, - розповідає один із координаторів центру, психотерапевт Владислав Газолишин. -  Серед них ті, які були на Майдані, і ті які стежили за подіями вдома по телевізорі. Є ще багато людей у лікарнях, які не можуть до нас приходити, бо вони поранені чи контужені. Ми з ними всіма підтримуємо контакт. А також наші фахівці виїжджали у санаторій "Медобори", де також працювали з активістами Майдану.

Відео дня
> Якщо ви переживаєте через останні події в Україні фахівці радять більше спілкуватися з людьми, особливо з гарними друзями. Не залишайтесь наодинці. Ваші друзі та близькі – це найкращі "фахівці", які допоможуть вам. Думайте, що страшні події вже в минулому і ви в безпеці.  Рухайтесь, займайтесь щоденними справами, спортом, щоб позбутись напруги та страхів. Уникайте вживати алкоголь, заспокійливі та снодійні, зменшіть споживання стимулюючих речовин – чаю, кави, шоколаду, коли, цигарок. Не накручуйте організм, він і так напружений. Якщо не можете заснути, не залишайтесь в ліжку зі своїми думками. Встаньте, пройдіться, щоб втомитись і знову спробуйте заснути. У наступні дні намагайтесь повернутись до повсякденних справ, продовжуйте спілкуватись з друзями та розповідати про свої почуття від пережитих подій. Не відмовляйтесь від допомоги інших, підтримуйте нормальний порядок денний.  Зверніться до психолога чи психотерапевта, якщо ви страждаєте від реакції на події.

- Чому люди вистояли на Майдані? – каже Владислав Газолишин. - Вони вистояли тому, що вони кожну годину молилися і кожну годину співали гімн України. Якщо кожен в собі пробудить віру і патріотизм, відчує, що він патріот, я думаю, що він безумовно справиться і зі стресами. Якщо людина падає духом, не чує в собі віри, загубилася в метаннях між політичними партіями, тоді треба надіятися на психотерапевтів, бо на себе їй надіятися важко. А ми їй допоможемо.

Наше суспільство зараз переживає глибоку трансформацію і багато людей не можуть залишитися осторонь останніх подій, продовжує психотерапевт, голова обласного осередку Української спілки психотерапевтів області Олег Гуковський. Це як і ті, які були учасниками подій на Майдані, так і всі небайдужі, які переживають за долю своєї країни.

- Багато людей зараз переживають психологічні труднощі не через те, що в них поцілив снайпер, а через те, що вони зараз знаходяться в умовах інформаційної війни, - каже він. - Тому люди, які звертаються за допомогою мають переживання тривоги та невпевненості в майбутньому. В суспільстві зараз немає певного завершеного етапу, і потрібен лише час і ефективна психологічна допомога, щоб пережити цю трагедію. Зараз бачимо, що ми постійно знаходимося в нових гілках історії.

Практично з першого дня подій на Майдані працює психологічна служба, яка ініційована членами української спілки психотерапевтів, додає пан Гуковський. Тернопільські фахівці беруть участь у наданні психологічної допомоги і в Тернополі, і неодноразово  їздили на Майдан до Києва і чергували там.

Детальніше про думки та поради фахівців читайте у наступних публікаціях на сайті 20minut.ua.

Довідка

За психологічною допомогою у Тернополі можна звернутися у центр "Порадня" за адресою:

Вул. Танцорова, 51, офіс 706. З 17.00 до 20. 00.

Телефони: (067-999-84-52) – Марія, 098-804-56-74 – Владислав, 096-864-22-17 – Ольга.

Цілодобові консультації надає Тернопільська обласна комунальна клінічна психоневрологічна лікарня. Можна звертатися за номером: 067 -494-24-28 (Леся Володимирівна)

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
14:01 Демобілізацію через 18 місяців вкотре вимагали рідні захисників у Тернополі play_circle_filled photo_camera 13:02 «Генератори, свічки вже маємо»: тернополяни розповіли, як готуються до можливих блекаутів play_circle_filled 12:03 «На щиті» повертається до рідного Збаража воїн Олег Рудий, який загинув понад рік тому 11:01 М'яч з підписами футболістів «Динамо» за донат на Mavic для наших захисників Від читача 16:01 BRAMA: Захист Інфопростору від Онлайн Загроз 10:04 Сьогодні, 18 травня, у дію вступає новий закон про мобілізацію. Що варто знати 09:02 Готуємо пиріг із ревенем і полуницею за рецептом Клопотенка 22:00 У Тернополі відкрили меморіальну таблицю захиснику Андрію Мозілю 21:02 «Ще побігаємо на протезах»: історія захисника, який вчиться ходити після поранення 20:00 У Тернополі на мосту зіткнулися двоє велосипедистів 19:02 ТЦК працюватимуть, а ЦНАПи ще не готові: де тернополянам оновити дані з 18 травня 18:02 Міноборони запускає мобільний застосунок Резерв+ для військовозобов'язаних, призовників та резервістів 16:45 У Карпатах травмувалася туристка з Тернопільщини 16:00 10 школі Тернополя — 80 років! Як відзначатимуть ювілей? 15:10 Зеленський підписав закон про штрафи для військовозобов’язаних
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up