Щоденні заняття і неймовірні враження: понад 230 митців змагалися в обласному конкурсі «Творчість юних»

Щоденні заняття і неймовірні враження: понад 230 митців змагалися в обласному конкурсі «Творчість юних»

Учні випускних класів мистецьких шкіл області визначали кращого на щорічному конкурсі «Творчість юних». Окрім перших, других та третіх місць у конкурсі окремо визначали найкращих учнів, які отримували за виступ 12 балів — Гран прі.

 

Щоденні наполегливі заняття і заслужена винагорода — перше місце на обласному конкурсу «Творчість юних». Марія Шевчук виборола премію у номінації «Естрадний вокал» (старша категорія). 

— Враження від конкурсу неймовірні, адже це чудова можливість для молодих талантів проявити себе, отримати новий досвід і заряд натхнення. Переживала, як журі відреагують на власну авторську пісню, — розповідає учасниця конкурсу.

Відео дня
Фото надані Оксаною Шуфлітою 

Для конкурсу Марія із наставницею Оксаною Шуфлітою обрала такі твори, як «Країна мрій» з репертуару гурту «ВВ», автор Олег Скрипка, а також представила свою авторську пісню «Небо у зірках».

— Готувались до конкурсу довго і наполегливо, так як це дуже відповідально. Я обрала саме ці твори, тому що у кожному з них є частинка, яка описує мене і надихає, свою авторську пісню я обрала, щоб більшість почули мою творчість і меседж цієї пісні, — ділиться учасниця.

Дівчина співає з дитинства, коли її записали на вокал. А вже у 5 років Марія обрала «Естрадний вокал», тому що саме його слухала на різних телепрограмах. З того часу дівчина жодного разу не пошкодувала про свій вибір. 

Для наставниці Оксани Шуфліти конкурс теж став викликом. У «Творчості юних» вона вперше брала участь як викладачка. «Естрадний вокал» додали до програми конкурсу саме цього року.  Окрім того, підготувати Марію до виступу було непросто, адже дівчина раніше мала іншу наставницю, яка пішла у декрет. Та спільна наполеглива робота принесла свої плоди — перше місце на конкурсі.

Фото надані Оксаною Шуфлітою 

— Трошки було нам на початку складно, вона взнавала мене, як вчителя, я її — як ученицю, який репертуар потрібно підібрати. Ми дуже серйозно віднеслися до підбору репертуару саме на цей конкурс. У нас дуже часто були репетиції. В школі зазвичай урок два рази в тиждень, а ми займалися кожного дня, особливо останні три тижні, — розповідає завідувачка мистецької школи Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької Оксана Шуфліта. 

Такі конкурси — випробування як для дитини, та і для викладача. Але окрім відзнак та цінних призів учасники отримують ще одну безцінну річ — досвід. 

Обласний конкурс «Творчість юних» провели 26 березня у Тернополі. Учні випускних класів 54 мистецьких шкіл Тернопільщини змагалися у шести номінаціях:

  • «Фортепіано»
  • «Струнно-смичкові інструменти»
  • «Народні інструменти»
  • «Духові та ударні інструменти»
  • «Вокально-хорова»
  • «Музичне мистецтво естради»

Також, відповідно до положення про конкурс, були додаткові під номінації. Конкурс є індивідуальним, тобто оцінює навички окремо кожного учня, а не колективу, наприклад, хору.

Фото Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької

— Є нове положення про конкурс, тому що в нашому мистецькому коледжі сформували новий відділ — мистецтво естради. Ми хотіли його включити, бо є великий попит наших мистецьких шкіл, де діти можуть грати на інструментах, але вже в контексті естрадного мистецтва, — розповідає виконуючий обов’язки директора Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької Сергій Маловічко.

В обласному конкурсі взяли участь понад 230 юних музикантів. Захід проводили у п’ятьох локаціях, а саме — трьох корпусах мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької, а також у концертних залах першої і другої музичних шкіл.

Фото Тернопільського мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької

— Діти цього річ мають нагороди, кубки гран-прі, цінні подарунки, чим ми хотіли трохи піднести статус нашого конкурсу обласного «Творчість юних». Це наше майбутнє, ця ланка мистецька, яка потім виростає, далі продовжують навчанні і представляють нашу область і державу на мистецькому рівні навіть і за кордоном, — розповідає Сергій Маловічко

Конкурс має довгу історію, його проводять вже близько 50 років, додає пан Маловічко. Наразі в планах організувати концерт, де усі переможці обласного конкурсу «Творчість юних» зможуть виступити на великій сцені.

— У планах організувати концерт у травні, який проведуть у рамках тернопільських музичних вечорів мистецького фахового коледжу імені Соломії Крушельницької. Ми загалом проводимо концерти, звіти всіх відділів, але також хочемо залучити цих дітей, переможців, які було б на великій сцені в нашому новому корпусі на Шевченка, 17, — підсумовує Сергій Маловічко.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Лариса Цимарная

    Молодець мистецька школа при МТФК ім. С.Крушельницької!

keyboard_arrow_up