Сонячна електростанція для ОСББ: що працює у будинку на Чернівецькій під час вимкнень світла

Сонячна електростанція для ОСББ: що працює у будинку на Чернівецькій під час вимкнень світла

Працює освітлення, домофони, камери відеоспостереження ,і найголовніше —ліфт. Такі переваги під час вимкнення електрики мають жителі будинку на вулиці Чернівецькій, де встановили резервну систему живлення із сонячними панелями.

Жителі ОСББ «Чернівецька 53» наважились втілити проєкт «Сонячна електростанція з системою резервного живлення».  Журналісти «20 хвилин» побували у будинку тоді, коли там за графіком мали вимикати електроенергію і переконалися,  що саме і як працює завдяки новій системі.

Що працює у будинку

ОСББ «Чернівецька 53» це будинок на 155 квартир, тут 5 під’їздів. Житло побудоване так, що більша його частину має 8 поверхів, і один під’їзд має 13, де встановлений ліфт.

Відео дня

На даху будинку розміщені сонячні панелі на 26,4 кіловати. Вони під’єднані до трифазного гібридного інвертора на 30 кіловат, куди також під’єднаний кабель з загальної мережі  електропостачання. Також тут встановлені 10 блоків акумуляторів кожен по 5 кіловат — загально 50 кіловат, розповів голова ОСББ Іван Сороколіт.

— Таким чином система дозволяє заживляти будинок у місцях загального користування. Зокрема, освітлення у чотирьох під’їздах восьмиповерхових і один 13-поверховий, підвали всі, Wi-Fi в підвалах, де у нас укриття, відеоспостереження на 14 камер, поштомат, водомат, обладнання провайдерів, — каже голова ОСББ.

 

Фото: Іван Сороколіт

Але основна причина, чому у будинку розглядали можливість встановлення системи живлення із сонячними панелями — це ліфт. Він у будинку один і наразі працює під час вимкнень.

Щодо квартир, то  там світла під час вимкнення електрики немає. Окрім 10 помешкань, жителі яких отримали доступ до системи за окремий внесок. Натомість у кожному під’їзді поставили по дві резервні розетки. Вони мають обмеження до 400 ват і у разі необхідності жителі можуть під’єднуватись до них по черзі.

— Вони можуть котел підключити, щоб коли геть біда і треба пропалити котел, почергово, то щоб ми не мучились з генератором, заводили його, то люди можуть під’єднатися, — пояснює голова ОСББ.

 

За нинішніх графіків вимкнень заряд системи не падав нижче 80%, додає Іван Сороколіт. Але її встановлювали із розрахунку, що будуть довгі вимкнення світла в мороз. Наразі таких критичних ситуацій не було, тому і споживання невелике.

Натомість у жовтні проводили невеликий експеримент, і місяць електропостачання у будинку, окрім квартир, забезпечували завдяки сонячній генерації, без підключення до зовнішньої мережі. Таким чином зекономили до 8 тисяч гривень, які, як правило, витрачають на освітлення і роботу ліфта.

Скільки коштує система

Загалом встановлення сонячних панелей і решти обладнання у будинку вартувало 1,6 мільйона гривень. При цьому 966 тисяч гривень повернув Фонд енергоефективності у межах програми «ГрінДім». І ще 653 тисячі 741 грн надало ОСББ. Зі слів голови, ці кошти вдалося зекономити у попередні роки, тому мешканці додаткових внесків не робили.

 

Довідка
Гібридний інвертор — це пристрій, що об`єднує функції звичайного інвертора з можливістю заряджання акумуляторів від мережі та керування під`єднанням до сонячних панелей. Це дає змогу ефективно використовувати як відновлювані, так і традиційні джерела енергії.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • 666

    💪💪
  • INCOGNITO

    Івана в мери! Але жебис не кров☝️
  • Наталя

    І нащо ці сонячні батареї, як на Чернівецькій світло виключають дуже рідко!???

    BLIND reply Наталя

    Навалити по більше сонячних панелей і скасувати таким чином графіки відключень , я взагалі вважаю що кожен будинок повинен мати панелі , не залежно від того чи він багатоквартирний чи приватний
  • Наталя

    Що там працює?? Ніфіга не працює🤣🤣🤣

keyboard_arrow_up