Скільки працівників з інвалідністю в Тернопільській обласній прокуратурі

Скільки працівників з інвалідністю  в Тернопільській обласній прокуратурі

Майже 5% працівників Тернопільської обласної прокуратури мають інвалідність. Такі дані стали відомі «20 хвилин».

В Офісі Генерального прокурора триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Вона охоплює всі регіони, зокрема, Тернопільську. Це пов’язано, зокрема із тим, що на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це 27,4%. В Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8%.

«20 хвилин» надіслали інформаційний запит до Тернопільської обласної прокуратури щодо того, скільки працівників у них мають інвалідність, а також — статус учасника бойових дій.

Так, в органах прокуратури Тернопільщини на 1 жовтня 2024 року працювали 257 людей. Із них у 12 є інвалідність, 11 працівників мають статус учасника бойових дій.

Відео дня

Відповідно до даних сайту Тернопільської обласної прокуратури, до адміністрації структури належать три людини. Це керівник Андрій Миколайчук і два його заступники — Олександр Божко і Олександр Омельченко. Із даних декларацій, розміщених на сайті НАЗК, керівник обласної прокуратури отримує окрім зарплати ще й дохід у вигляді пенсії.

У 2023 році пенсійний фонд нарахував Андрію Миколайчуку 326 тисяч 331 грн, а також 14 тисяч 526 грн у вигляді пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Зазначимо, пану Андрію 46 років.

Що кажуть в прокуратурі

В обласній прокуратурі прокоментували, що жоден з керівників шести окружних прокуратур Тернопільщини та керівник обласної прокуратури не отримують і раніше не отримували пенсію по інвалідності.

«Щодо пенсійних виплат керівника Тернопільської обласної прокуратури та керівників Тернопільської й Кременецької окружних прокуратур, повідомляємо, що керівник обласної прокуратури Андрій Миколайчук не має і ніколи не мав групи інвалідності. Він, як і керівники зазначених окружних прокуратур, дійсно отримує пенсію за вислугою років, відповідно до чинного законодавства, а не по інвалідності», — повідомили в обласній прокуратурі.

Написали заяви на звільнення

Ввечері 25 жовтня на офіційному телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора повідомили, що п’ять керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони написали заяви про звільнення з посад. Серед них і посадовець із Тернопільщини.

«Це керівники Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Всі вони отримували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за рішенням суду», — йдеться у повідомленні.

 

 

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (15)
  • Читач95

    ВР поприймала за  часи Незалежності України закони для чиновників та владоможців усіх рівнів закони для себе і під себе, щоб одні другим прикривали брудні , клептократичні дупи  що вони всі успішно роблять роками. Тому і не звільняються прокурори після 15р тяґжкої праці, а отримують пенсії за вислугою років і захмарні зарплати. І не тільки. Так що народ горбаться роками на них дармоїдів , вони зриватимуть вершки, а народ кістку із барського столу. Сусідка вчителька, звільнилась за вислугою років, отримала пенсію 2,7 яку не підвищували роками, бо не положено. А  дармоїдам у нас все положено?
  • Юрій Шевчук

    А чому вчитель, який має право на пенсію за вислугою років, повинен звільнятися з роботи для отримання пенсії, а прокурори ні?
  • Читач95

    Правди не знаємо і не будемо знати, бо у нас все скрито туманом. Раз прокурор написав заяву на звільнення- значить там чималі проблеми.  Потрібний незалежний аудит щоб дізнатися істинну правду про цей закритий клуб за власним інтересом.
  • Vk

    І не треба вірити що в нашій області чесні люди працюють які не беруть хабарів і не крадуть,але ще люди в ілюзіями живуть

keyboard_arrow_up