«Такі моменти історії повинні десь залишатись»: поетеса Олена Лайко розповіла про Тернопіль, якого вже немає

«Такі моменти історії повинні десь залишатись»: поетеса Олена Лайко розповіла про Тернопіль, якого вже немає

«Я люблю Тернопіль і я люблю ділитися цією любов’ю з усіма». Поетеса Олена Лайко є корінною тернополянкою і може годинами розмовляти про рідне місто.

 

З нагоди першої писемної згадка про Тернопіль, датованої 15 квітня 1540 року, поетеса зустрілась із студентами першого курсу Кооперативного фахового коледжу і зачитала їм свої твори про Тернопіль.

— Люблю зустрічі з різними людьми, тому що ті, хто, умовно, мого віку, їм мої історії близькі тим, що вони відчувають ті самі емоції, як і я, коли розповідаю про старі вулички Тернополя, а вони теж знають, що вони так називались. Чи про якісь місця, яких вже немає, але пригадують про них і їм теж приємно про це почути, — розповідає пані Олена.

Відео дня

А от молоді люди, наприклад, не завжди знають про такі місця як «Бурячок», «Молоко», чи «Танк».

Фото редакції «20 хвилин»

— Я сьогодні дітям пояснювала і була подивована. Був у нас магазин «Молоко» біля Катедри. Я кажу: «Діти, до «Молока» куди йти?». Вони на мене дивляться круглими очима, не розуміють. А я кажу, що знаєте, цей магазин, де зараз «Єва», то раніше це був звичайний радянський гастроном «Молоко» і чомусь у нас було таке місце зустрічі — біля «Молока». На розі вулиці Руської був маленький магазинчик «Бурячок». Там продавали сільськогосподарську продукцію, овочі, фрукти, консервації. «Бурячка» вже давно немає, але всі знають: «Куди ви буде їхати? До «Бурячка». Де ви зустрічаєтесь? Біля «Бурячка». Так само є багато інших місць, старезні назви, які ми з дитинства знаємо. Мені здається, такі моменти історії повинні десь залишатись і молодь має орієнтуватись у тому, який був Тернопіль хоча б 50 років тому, — ділиться Олена Лайко.

Щоб зберегти власні спогади про рідний Тернопіль рік тому поетеса видала книжку «Про Тернопіль з любов'ю». Розповідає, її рідне місто, яке пригадує з дитинства, вже стало привидом і живе тільки у спогадах її і ровесників. І так є в кожного покоління, адже колись і нинішня молодь подорослішає і пригадуватиме свій Тернопіль таким, яким він був для них в цей час.

Фото редакції «20 хвилин»

Зазначимо, з нагоди першої писемної згадки про Тернопіль 15 квітня у місті провели ряд заходів. Окрім літературно-мистецької зустрічі із поетесою Оленою Лайко у бібліотеках міста провели день краєзнавства, мандрівку у давнину «Наш край легендою і славою овіяний», відкрили виставку картин Євгена Удіна «Мій Тернопіль». Із роботами можна ознайомитися у Центральній міській бібліотеці на вулиці Руській.

Фото редакції «20 хвилин»
Фото редакції «20 хвилин»
Фото редакції «20 хвилин»

За що ви любите місто Тернопіль і яке місце тут є вашим улюбленим? Діліться у коментарях.

 

 

Перша писемна згадка про Тернопіль датована 15 квітня 1540 року, коли король Сигізмунд І у Кракові надав локаційний привілей великому коронному гетьману Польського королівства Іоанну Амору з Тарнова (Янові Тарновському) на заснування містечка-фортеці Тарнополє в спустошеній місцевості Сопільче. Тоді розпочалося будівництво замку, який після кількох перебудов, у зміненому вигляді зберігся до наших днів. 16 травня 1548 року Ян Тарновський домігся від короля дозволу на утворення ставу між берегами річки Серет, на місці, де він розташований і нині.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up