Тернопільські водії судитимуться з даішником, який обізвав їх "тупорилими" (АУДІО)

238
24773 переглядів

Тернополяни - водій і пасажир авто – записали на диктофон, як їх ображав працівник ДАІ. Там усе добре чути, особливо запитання міліціонера: “А хто чув?”


Ображав, не соромлячись і не боячись покарання, тернополян Олега Грома та Євгенія Стахова працівник ДАІ, спинивши на дорозі.
Тепер чоловіки, яких обізвали "недорозвинутими і тупорилими", будуть у суді оскаржувати складений працівником міліції протокол. Вони також вимагатимуть публічного вибачення лейтенанта міліції В.Міханцьо (імені міліціонера герої публікації не знають – прим. ред.). Всю розмову та суперечку із правоохоронцем чоловіки записали на диктофон.

 

Представники ДАІ підтверджують: у тернополян дійсно є повне право вимагати публічного вибачення від даішника-порушника. До того ж, керівництво обіцяє його покарати, якщо провину чоловіка вдасться довести.
Міліціонер поводився зухвало
Інцидент трапився 28 листопада, близько 13.30. Коли водії-тернополяни виїжджали з Чорткова, їх зупинив патруль.
- Працівники ДАІ одразу почали оформляти протокол, повідомивши при цьомущо водії отримує штраф у розмірі 170 грн. Казали, що у нас - брудні номерні знаки, - пригадує пасажир авто Олег Гром. - Я - теж водій і знаю, що за таке порушення, за правилами дорожнього руху, штрафувати мають право лише тоді, коли цифр на номері неможливо роздивитися з відстані 20 метрів.
Авто дійсно було трохи брудним, визнають чоловіки. Адже напередодні уночі падав дощ, а вони виїхали о 6 годині ранку.
- Коли водій вийшов з авто, аби дізнатися, у чому справа, то відразу протер номерні знаки, - стверджує пан Гром. - Цим усе мало б і закінчитися, але працівники ДАІ таки продовжували складати протокол.
Коли тернополяни почали доводити свою правоту, лейтенант почав їх принижувати.
- Він казав, що ми "не дружимо з головою", - пригадує пан Гром, - а також використовував до нас такі звернення, як "тупорилий і недорозвинутий".
Це, звісно, обурило чоловіків. Але коли пан Гром запитав у лейтенанта, хто йому дозволив принижувати гідність людей та обзивати їх, то у відповідь почув: “А хто чув?”
- Водії практично беззахисні перед працівниками міліції, - вважає Олег Гром. - Вони собі таке дозволяють тому, що наші люди не хочуть захищати свої права. В першу чергуми повинні поважати один одного, і ставитись із розумінням. Також хочу нагадати лейтенанту, який нас зупинив, що не посада прикрашає людину, а людина посаду.
Роль працівників ДАІ на дорозі, нагадують Євген Стахов та Олег Гром, - допомога в організації руху. Права незаконно штрафувати,а  тим паче принижувати і ображати водіїв їм ніїто не давав.


- Якось у мене в дорозі згасла ліва фара, - пригадує пан Гром. - Тоді мене також зупинив даішник. Однак коли неполадку я виправив, то подякував працівнику міліції і поїхав. А тут - таке ставлення, повне зневаги. Якби той лейтенант нас зупинив і вказав на брудні номери, ми протерли б їх і спокійно поїхали, тим самим піднявши авторитет міліції.
Грошей водіям не потрібно, наголошують вони. Але публічного вибачення – вимагатимуть принципово. Якби всі водії відстоювали свої права, а не боялися, “як би щось не вийшло”, подібних інцидентів було б менше, переконані тернополяни.
Винуватців обіцяють покарати
Працівники ДАІ, як вважає головний інспектор ДАІ Микола Лецкалюк, не мають права навіть на зверхнє ставлення до водіїв, не те що образи.
- Якщо наші працівники спілкуються зверхньо, тим паче, принижують, водії одразу можуть поскаржитися на це на нашу "гарячу лінію", - каже пан Лецкалюк. - Номер телефону для скарг 52-38-86. Також за цим номером можна повідомляти про протизаконні дії працівників нашої служби.
Євгенові Стахову та Олегові Грому інспектор порадив написати заяву на ім'я начальника управління ДАІ та надати копії протоколів і диктофонний запис розмови. Якщо провину працівників міліції вдасться довести, їх, звісно ж, покарають, каже він.
-  Це може бути догана або сувора догана, - пояснює старший інспектор ДАІ. - Втім, залежно від того, які протизаконні дії чинили працівники ДАІ, покарання може бути і суворішим, навіть до звільнення.
Подати заяву, за його словами, можна в управлінні ДАІ за адресою: вул. Котляревського, 24. У заяві також можна вказати вимоги щодо публічного вибачення за образу. Однак якщо водії прагнуть ще й матеріального відшкодування, тоді їм необхідно подати позов до суду.

 


Наводимо скорочену розшифровку диктофонного запису, зробленого тернополянами:
Д (працівник ДАІ): Все, знаки брудні, я склав протокол
П (пасажир): Ситуація в тому, що ми протерли знаки, чисто по-людськи. Ми їдемо зранку. Машина була чиста, ми проїхались по трасі і машина забруднилась. Я що, на маршрутці їду, щоб виходити і дивитись, які там знаки?
В (водій): Не дозволяється керувати транспортним засобом із забрудненими номерними знаками. Але після того, як працівник ДАІ зупинив, я помив, то нема питань, іду далі.
П: Женя, не сперечайся, хай зупиняє свідків та заповнює протокол.
В: Є у правилах дорожнього руху, щоб знак можна було розгледіти на відстані 20 метрів.
Д: Мене це не інтересує, він є забруднений.
В: Це відносно. Що значить “не інтересує”? Показати вам, взяти ганчірку? Я не сперечаюся, все нормально, я просто не хочу платити ці гроші. Я розумію, що ви працюєте.
П: Товариш лейтенант, що, свідка сюди не можна записати? Я ж  свідок.
Д: Ви не свідок, ви є учасник, співучасник.
П: Я наполягаю, щоб мене внесли, я бачив усю цю подію.
Д: Я можу внести як додаткове пояснення, але по суті це порушення, чи до тебе не доходить? Не чиніть мені непокору.
В: Та яка непокора?
Д: Не чиніть мені непокору - я пояснюю по суті порушення, то йди з бабцею поговори.
В: Ну це взагалі! Як прізвище ваше?
Д: Миханцьо.
В: Ну все, будемо писати.
Д: Щастя, здоров'я, можете їхати.
В: Дайте копію.
М: Чого?
В: Протоколу, постанови.
Д: Розписку, я вам дав розписку.
В: Ні, інспектор, та дайте копію,
Д: Та може, ви з розумом не дружите, я не знаю.
В: Та як з розумом, ну що ви таке говорите, та ж дайте копію!
Д: Може, ви обкурені, може, ще щось.
В: Дайте ручку
П: Дайте протокол спочатку.
Д: Я з тобою бавитись не буду. Ви що, недорозвинуті, чи що?
П: Стоп-стоп, не поняв… Поясніть.
Д: Тут сказано, за що розписуєтесь.
В: Ну дайте протокол.
Д: Ти що, тупорилий, чи що?
П: Товариш лейтенант, а "тупорилий" - вважається нормальне звернення працівника міліції?
Д: До вас інакше не годен. На, тримай.
В: Та як не годен, ми просто не є простими водіями, які зупинились, дали двадцятку і поїхали далі.
Д: Мені не треба.
П: Та ми не даємо. Ви скажіть мені, хто вам дав право мені так говорити?
Д: А ви взагалі хто такий?
П: Я Гром Олег Петрович.
Д: Що ви хотіли, поспілкуватись зі мною?
П: Та ні, я був учасником дорожнього руху і знаходився на місці пасажира. І в даному випадку працівник міліції сказав на мене, що я тупорилий - то це нормально?
Д: А хто це чув?
П: Та це записано на диктофон.
Д: Хорошо, будь ласка.

Коментар

Василь КОГУТ, адвокат:
- Якщо працівник ДАІ склав протокол, але водій вважає його не законними, це рішення правоохоронця можна оскаржити в суді в 10 денний термін з часу оформлення документа. На поведінку працівника ДАІ можна поскаржитися, подавши заяву на ім'я начальника управління ДАІ. Зрештою, звернутися можна і до суду, аби вимагати матеріального відшкодування та публічного вибачення за приниження честі та гідності. Диктофонний запис може при цьому бути доказом. Визначити, чи голос на записі справді належить працівникам міліції, допоможе експертиза.

 

Інші статті по темі:
Читають зараз: 1
(510)
Коментарі
img
img
Юрій 11.12.2009 10:53
з України

Виправте назву статті, я не буду її коментувати. Нема змісту.

img
Юрій 11.12.2009 12:39
з України

Незнаю за що втулили мінуса але назву бачу вже справили.

img
Свій 11.12.2009 17:19
з України

Назва статті має бути інакша: "ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ВОДІЇ НАЗИВАЮТЬ ДАЇШНИКІВ ТУПОРИЛИМИ!"

img
Anonimus 11.12.2009 10:55
з України

ага))) обовязково покарають))) це точно))) таких випадків тисячі!!!! і далі даішніки будуть робити все що хочуть бо тепер і взятки виросли і людей вони можуть шугати як хочуть))) а я звонив на ту лінію то мене уважно вислухали і сказали : ТА ЙДІТЬ ВИ...........в СУД)))))))) от така корисна порада

img
Anonimus 11.12.2009 16:03
з України

Місцевий телефон довіри справді нічого не вартий. Якщо телефонувати - то у Київ на телефон довіри Департаменту ДАІ - 0442724659. Цього телефону хами з жезлами хоч трохи бояться, бо потім писанини багато. Хлопці молодці! До речі, усі образливі фрази, висловлені лейтенантом, з повсякденного лексикону нач.УДАІ Олега Кав'юка...

img
Anonimus 11.12.2009 10:59
з України

В нормальних країнах гаїшники для того,щоб допомагати водію,а в нас тупо заробляють бабло...

img
Anonimus 11.12.2009 11:26
з України

Молодці що наважились захищати свою честь, гадаю якби таких громадян була більшість то такого хамства та свавілля не було б.

img
Anonimus 11.12.2009 12:02
з України

даі це нейгірше шо є на наших дорогах , їх взагалі треба закрити а на гроші які на них виділяються закупити камери все толку більше буде

img
Anonimus 11.12.2009 12:54
з України

У всіх установах і організаціях, є свої "виродки".

img
Тернополянин 11.12.2009 14:15
з України

Чорківські дайники це взагалі "тупориліших не бачив"

img
С 14.12.2009 22:42
з України

Так пан Кавюк сам з Чорткова

img
адвокат 15.12.2009 18:05
з України

з с. Білобожниця - Чорткцвського р-ну

img
ХХХ 11.12.2009 17:03
з України

яквно ніколи з дійниками не стикався... там починаючи від міністра і начальника до пса на дорзі на хабар все заточено.

img
Anonimus 11.12.2009 17:24
з України

НЕХАЙ ВАМ ВСІМ ЗБУДУТЬСЯ ПОБАЖАННЯ ВОДІЇВ ЯКИХ ВИ ЗУПИНИЛИ.

img
водій 11.12.2009 17:39
з України

скорочений запис розмови http://www.yapfiles.ru/show/55496/89782c10dcd0ae80d50fd00282cd6795.mp3.html

img
Anonimus 11.12.2009 17:50
з України

Шановні журналісти! А ось цю статтю надрукувати СЛАБО? http://roadcontrol.org.ua/node/478 Це дійсно цікава стаття про працівників ДАЙ!!!!!!!!!!!!

img
- 12.12.2009 18:45
з України

Всі відповіді на питання тут: - Всі відповіді на питання тут: - ord-ua.com

img
serg 13.12.2009 16:02
з України

нормально

img
не водій 11.12.2009 23:31
з України

молодець, Олег Петрович!

img
Anonimus 11.12.2009 23:58
з України

Молодці хлопці тре відстоювати свої права а таке хамло (інакше неназвеш) треба гнати з міліції

img
Петро Колінвал 12.12.2009 09:51
з України

За прошедшие 10 лет из Украины за границу на заработки выехало 5670 физиков, 1349 химиков, 986 биологов и ни одного гаишника.

img
бувший емігрант 14.12.2009 18:20
з України

Брехня...зі мною в португалії цемент колотив Гаїшик з України

img
чорний боїнг 16.12.2009 14:35
з України

раз він разом з вами, мальту колотив,та щей в Португалії, то він ніколи дай-шником не був, він був просто людиною, людиною в формі. я таких, і сам зустрічав,що правда ще в минулому тисячаліттю,вони як мамонти вимерли ........))

img
- 12.12.2009 17:46
з України

Олег Гром та Євген Стахов зайдіть сюди http://www.bmwua.net/saiphorum/read.php?f=1&i=300686&t=300686&phorum_uriauth=Markoni55%3A03b25023dca1531845af62ba37664e5c та сконтактуйте з Вадимом Володарським, він вам допоможе. http://www.bmwua.net/saiphorum/read.php?f=1&i=300686&t=300686&phorum_uriauth=Markoni55%3A03b25023dca1531845af62ba37664e5c чи http://vvlaw.com.ua/ НІЯКИХ ПУБЛІЧНИХ ВИБАЧЕНЬ - ЦЕ Є КРИМІНАЛ (перевищення службових повноважень!)

img
Anonimus 12.12.2009 18:19
з України

Давайте правоохоронці будуть бити морди, красти машини та в кінець кінців скільки можна давно вже цему треба ставити край.

img
Anonimus 12.12.2009 18:39
з України

молодці потрібно показати тому "охоронцеві порядку" хто не дружить з головою подібний випадок стався минулого року зі мною і моїм чоловіком коли два нахабних охоронці вели себе так непристойно що прийшлося по гарячих слідах ставити їх на місце дякуючи пану Кавюку і пану Радецькому ці двоє виглядали дуже мізерно і за короткий час перетворилися на таких що ледве було чути їхній голос так що якщо буде більше людей хто буде відстоювати права і здоровий глузд,то може в тих правоохоронців появиться ще одна мозгова звивина якою вони будуть думати хоч трошки

img
- 12.12.2009 18:48
з України

дякуючи пану Кавюку і пану Радецькому ? якими купюрами дякували?

img
Anonimus 12.12.2009 20:54
з України

Недавно повернувся з Італії,там ДАІшників взагалі нема,стоять камери,які фіксують всі порушення і штраф приходить додому,ось і нам так треба,щоб був зафіксований час і вид порушення,а не стояв "касир" на дорозі!

img
tarek 14.12.2009 17:16
з України

Не знаю де ви саме були в Італії, а в районах Неаполя так само стоять карабінери і зупиняють автомобілі навіть для перевірки документів... Просто само собою - що відношення зовсім інше, і шукати до чого б причіпитися там ніхто не буде...

img
адвокат 15.12.2009 18:08
з України

але не створюють проблем і потім не пропонують порішати їх за 100 євро

img
бла 12.12.2009 20:56
з України

Круто - аудіо... А чо воно не йде???

img
- 12.12.2009 21:27
з України

http://www.yapfiles.ru/show/55496/89782c10dcd0ae80d50fd00282cd6795.mp3.html

img
Anonimus 12.12.2009 21:56
з України

Не всі браузери підтримують - у експлорері можна послухати точно

img
Водій 13.12.2009 01:21
з України

121 Керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, а також без талона про проходження державного технічного огляду чи з талоном, що не належить цьому засобу або не відповідає вимогам стандарту, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

img
Водій 13.12.2009 01:23
з України

ТО незрозуміло читався той номер з відстані 20 метрів чи ні...міг бути забруднений але якщо читався то неправий міліціонер..а якщо нечитався то водій порушив вимого правил...а ставлення це вже друге питання...

img
Водій 13.12.2009 01:29
з України

Чи був факт доказу за ...штраф за умышленное загрязнение номера (если, к примеру, машина чистая, а номер нет) - 170-255 гривен", - сообщили в ГАИ.

img
Водій 13.12.2009 01:30
з України

Виходить що штраф дійсно потрібно призначати коли спеціально (УМІШЛЕННО ) були забруднені номери...

img
Водій 13.12.2009 08:30
з України

Вся проблема в тому що в міліції працюють та можуть працювати такіж як і ми самі. той же Ваш сусід знайомий брат чи сват ..і вони такіж люди як ми...а рівень це вже друга сторона медалі..в якому суспільстві ми живемо такіж і відносини..і на рівні одного міліціонера не вирішити та незмінити загальну проблему суспільства неповаги до простого пересічного громадянина. Просто коли Ви незгідні непотрібно як кажуть гедзитись на місці а просто йти у суд та вирішувати проблему коли ви бачити що дії посадової особи невідповідають дісним обставинам. А на рахунок міліціонера кожного можна довести до такого стану що розмова може зайти дуже далеко тому що вони такіж як і всі ми...

img
Вадим 16.12.2009 20:13
з України

Яка країна - такі і міліціонери, і все решта.Годі шукати культуру в країні, де її давно немає. Нормальні, освічені, культурні люди тікають масово.Хто залишається? Кавюки, миханці і т.і. Здеградована країна.Пишу не для того, щоб з кимось посперечатись, так, своя думка.

img
Сергей 21.12.2009 20:28
з України

Нормальні, освічені, культурні люди тікають масово - это крысы...которые наворовали и живут на теплых местах такие как ты вадим. нормальные люди это те которые работяги пашущие на заводах чтобы детей своих кормить и страна не развалилась, они просто очень глупые что вилы в руки не берут и не выгонят таких интелегентов отсюда

img
сос 23.12.2009 00:18
з України

ТАМ ТАКІ САМІ

img
Anonimus 13.12.2009 14:00
з України

А хто такі дайці? Вони що з іншої планети прилетіли? Ні, це такі ж люди як ми, і більшість із нас ставши на їхнє місце будуть робити теж саме, тому що наше суспільство хворе.

img
"СОФІК" 18.12.2009 03:54
з України

Я думаю,що ПОРЯДНА, КУЛЬТУРНА ЛЮДИНА(!),ніколи не буде працювати в такій структурі,яка прдумано робить шкоду іншим людям, із задоволенням.

img
Anonimus 13.12.2009 14:48
з України

не пускають комент! мабуть кавюк вже позвонив в газету

img
Anonimus 13.12.2009 14:51
з України

даішник не людина-це автомат для збору грошей на дорозі. пофіг йому люди. замість людей в голові в нього такса, яку призначив кавюк. і ця собака збирає для головного пса

img
Свідомий Водій 13.12.2009 15:36
з України

Потрібно міняти систему міліції та завдання її на державному рівні...а не їхати на рядових міліціонерах

img
Свідомий Водій 13.12.2009 15:28
з України

По цій ссилці можна скачати памятку для водія...Все як поводитись у розмові із міліціонером ДАІ який Вас зупинив...у форматі PDF http://nadosuge.at.ua/load/pamjatka_dlja_vodija/1-1-0-5

img
Свідомий Водій 13.12.2009 15:30
з України

http://nadosuge.at.ua/load/pamjatka_dlja_vodija/1-1-0-5

img
serg 13.12.2009 16:32
з України

класс . Олег, Женя , риа- молодці, але давайте не будем забувати ,що яка культура і характер народу , то такою в нас буде і влада(палочник в.т.ч.), тому давайте починати з СЕБЕ....

img
sem 13.12.2009 17:25
з України

А ці ДАІшники, що з МАРСУ прибули? Вони одні з нас. Це ми і є (я маю наувазі все украінське суспіьство З СОБОЮ ВКЛЮЧНО). Так, що, давайте спершу критично оцінимо себе і свої вчинки, кожен на своєму робочому місці

img
Свыдомий водій... 13.12.2009 17:39
з України

На прикладі Россійского міліціонера який звертався до Путіна та хотів щою його почули зараз стало модно використовувати засоби звязку Ютуб та інтернет...Але напевно на прикладі Олега та Жені вони вирішили боротися із системою на прикладі то горбі чортківського рядового міліціянта...Пориви високі ..але чого такі гороми добються...саме найбільше шо рядовим винесуть догану...і всього то ...а постраждають хто ...Діти того міліціянта ...тому що завтра тако залишиться без роботи та не принесе додому гроші ...та буде жаліти що попав в таку систему яка вимагала від нього плани штрафів за роботу за яку йому платить гроші

img
олег гром 13.12.2009 18:31
з України

ми приходимо в ресторан і нам офіціант каже : " ви що тупорилі, що не можете швидко розібратись і зробити замовлення." В маршрутці контролер каже: " ти що недорозвинутий, що не можеш знайти гроші за проїзд ". Міліціонер на дорозі бо ти йому не подобаєшся називає тебе дебілом, а ми будемо мовчати і оправдовувати його бо в нього двоє дітей . Елементарна культура поведінки Всім нам не вистачає свідомості і відповідальності за ті вчинки що ми робимо. Що сталося то сталося.

img
Водій 13.12.2009 20:50
з України

То читались Ваші номери із 20 ти метрів чи не читались ? я неможу зрозуміти...і чи навмисно вони були забруднені чи ненавмисно...А то пагато понаписували а суті справи я так і непоняв

img
Водій 13.12.2009 20:59
з України

Незареєстроване авто з брудними номерами або без них, відсутність талона про техогляд Керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими у встановленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим не у встановленому для цього місці, закритим іншими предметами або забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з 20-метрової відстані, а також без талона про проходження державного технічного огляду

img
Водій 13.12.2009 21:01
з України

Штраф за авто з номерним знаком, закріпленим не у встановленому для цього місці, закритим іншими предметами або забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з 20-метрової відстані,

img
Євген 13.12.2009 21:35
з України

Номерний знак легко читався з 20 метрів, при чому, коли я звернув на це увагу інспектора, він заявив, що його це не стосується. Слухайте уважніше аудіозапис. P.S. Річ у тім, що про ці 20 метрів у ПДР не вказується, проте у адмін кодексі це чітко прописано. Інспектор просто некваліфіковано підійшов до даної ситуації.

img
Водій 13.12.2009 21:59
з України

Тоді в даному випадку Ви можете опротестувати у суді якщо незгідні із діями автоінспектора...І для чого було доказувати це міліціонеру на місці як що для цього є суд. А звелось все у цирк із аудізаписом .Двое чоловік питались довести свою правоту на дорозі довівши працівника при виконанні до такого стану що той обізвав чи випадково використав слово яке використовують у посякденному житті.

img
Євген 13.12.2009 22:04
з України

У суд, ясна річ, протест подали. У пресі висвітлюємо неприпустиму поведінку інспектора під час виконання своїх обовязків. Ваші коменти не зрозумілі. Скоріше за все ви - працівник ДАЇ.

img
Євген 13.12.2009 22:06
з України

"...той обізвав чи випадково використав слово яке використовують у посякденному житті" Соромно використовувати, пане, такі слова у власному повсякденному житті

img
Водій 13.12.2009 22:50
з України

Маеться на увазі слова які використовують пересічні громадяни у скрутних ситуаціях в повсякденному житті..

img
Водій 13.12.2009 22:52
з України

Євгене я не працівник ДАІ та відношення до цієї служби немаю...

img
Водій 13.12.2009 22:55
з України

Просто на Вашому місці я б діі про накладення штрафу опротестівав б у суді .Поводився із міліціонером на дорозі спокійно .а в даноий час залишив би його у спокої .І не робив би із такоі дрібниці таку шуміху на тернопільському сайті

img
юра))) 13.12.2009 23:38
з України

така поведінка представника влади це не дрібниця!!!!!!-а хлопці молодці що все це розпочали-бо деякі люди відчувши силу влади дивляться на нас з вами як на нищу расу...

img
- 17.12.2009 00:02
з України

підеш та в Макса спитаєш

img
Водій 14.12.2009 01:24
з України

- вас зупинив інспектор ДАІ, зупиняємось згідно ПДР - залишаючись в авто привідкриваємо вікно на 1/3 та в темну пору доби зачиняємо двері натиском на фіксатор дверей - вислуховуємо вітання інспектора, в якому повинно прозвучати ПІБ, посада - перевіряємо чи співпадає сказане з його посвідченням особи - нотуємо ПІБ, посаду та номер значка інспектора для подальших потреб - (якщо є) вмикаємо диктофон, для фіксації всіх його протиправних дій - взнаємо причину зупинки Далі варіантів море, але знаючи свої права, я думаю, що вас на довго не затримають… Можливо й не все виклав, та надіюсь, що комусь таки чимось допоможу. Все, що зібрав, виклав внизу. Перечитайте вдумуючись, спробуйте запамятати. Водій механічного транспортного засобу: Повинен мати при собі (ПДР 2.1): посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення (а) реєстраційний документ на транспортний засіб (б) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності наземних транспортних засобів (г) На вимогу працівника міліції зупинитись а також (ПДР 2.4; 2.5): передати для перевірки документи зазначені в п.2.1 (а) дати можливість перевірити технічний стан, номери агрегатів та комплектність транспортного засобу (б) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав (в) пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп’яніння, впливу наркотичних і токсичних речовин (2.5) Має право (2.14): знати причину зупинки, перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також її прізвище і посаду (в) вимагати від особи, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом та зупинила транспортний засіб пред’явлення посвідчення її особи (г) оскаржити дії працівника міліції у разі порушення законодавства (д) Нам все таки виписали штраф, з яким ми не згідні – оскаржити! Постанову посадової особи про накладення адміністративного стягнення - у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом. Скарга подається в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом із справою органу (посадовій особі), правомочному відповідно до цієї статті її розглядати. Постанову уповноваженого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення може бути скасовано або змінено за протестом прокурора керівником відповідного органу, а також незалежно від наявності протесту прокурора - керівником вищестоящого органу. Порушшення працівниками ДАІ ПДР: Зупинка в зоні дії знаку 3.34. (Зупинка заборонена). ПДР (3.1) – Водії оперативних транспортних засобів, виконуючи невідкладне службове завдання, можуть відступати від вимог розділів 8 (крім сигналів регулювальника), 10-18, 26, 27 та пункту 28.1 цих правил за умови увімкнення проблискового маячка синього або червоного кольору і спеціального звукового сигналу та забезпечення безпеки дорожнього руху. За відсутності необхідності додаткового привертання уваги учасників дорожнього руху, спеціальний звуковий сигнал може бути вимкнений. ПДР (2.4) – На вимогу працівника міліції водій повинен зупинитись з дотриманням вимог цих правил. При написанні протоколу вказуємо, що інспектор ДАІ вказав жезлом, куди стати тим самим заставляв порушити ПДР. Забирають посвідчення водія: Згідно нового закону, працівники мають право вилучати пісвідчення водія на керування ТЗ лише в випадку, коли порушення скоєне водієм, передбачає позбавлення посвідчення, при цьому має бути виданий тимчасовий талон на право керування транспортним засобом: створення аварійної ситуації невиконення водієм вимоги про зупинку порушення правил ПДР, що потягли за собою пошкодження ТЗ або іншого майна знаходження водія в стані алкогольного, наркотичного спяніння або під дією лікарських препаратів повторні порушення попередніх пунктів протягом року Аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки: Інспектори ДАІ наголошують, що аптечка є «комплектністю» автомобіля, яку вони мають право перевіряти. (Див. визначення) Але навіть через відсутність вищевказаних елементів, діє ст. 125 КпАП, яка передбачає лише попередження. Деякі корисні визначення: Створення аварійної ситуації – дії, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вживати інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян. Аварійна ситуація повинна бути підтверджена фактичними даними, а саме: поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, показань технічних приладів та засобів фото- і відео спостереження та іншими документами. Комплектність (комплектація) авто – вузли, агрегати, деталі та механізми. ТЗ – транспортний засіб КпАП – Кодекс про Адміністративні Правопорушення ПДР – правила дорожнього руху Інші корисні факти. У працівника ДАІ повинна бути в наявності постова відомість (папірець в якому вказано, що вони мають право тут стояти). При відмові показати, чи просто відсутності вказуємо це в протоколі. По порушенням, будуть виписуватись штрафи працівниками ДАІ. Складається письмова постанова про накладання стягнення. Якщо порушник не згідний з накладанням штрафу, додатково складається протокол. Згідно нової редакції КпАП передбачено, що постанова та протокол складається в двох екземплярах один з яких вручається порушнику під підпис. (Що не дає можливості внесення поправок до протоколу працівником ДАІ). Вилучення талону про проходження ТО, проводиться тільки в разі несправності авто. Також допускається евакуація та блокування авто в визначених випадках: несправність авто проблеми з номерними знаками та номерами агрегатів незаконне встановлення мигалок і сирен участь в ДТП керування автомобілем без документів керування автомобілем в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння порушення правил перевезення небезпечних та великогабаритних вантажів та громадян іншої держави. Спеціальної кари за запис розмови з інспектором ДАІ на диктофон немає. Це можна робити навіть відкрито сказавши, що «Запис проводиться з ВІДОМА працівника ДАІ» Зупинка транспортного засобу без причини – НЕПРАВОМІРНА! Підставою для зупинки транспортного засобу є (Згідно наказу МВС №1111 від 13.11.2006р.п.12.12.4): порушення ПДР водіями або пасажирами характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку або швидкісного режиму) відсутність номерного знака на авто або талона про ТО наявність ознак технічної несправності авто приховані номерні знаки транспортного засобу наявність даних, що свідчать про причетність ТЗ, водія або пасажирів до скоєння ДТП, злочину чи адміністративного правопорушення знаходження транспортного засобу в розшуку, а також використання авто з протиправною метою необхідність опитування водія чи пасажирів про ДТП, свідками якого вони є або могли б бути необхідність залучення водія до надання допомоги іншим учасникам руху або як свідка при оформленні адміністративних матеріалів проведення цільових заходів (операції, відпрацювання, оперативні плани), для перевірки документів на право користування і керування транспортним засобом, а також документів на транспортний засіб (обов’язково має бути орієнтування з якою водій має право ознайомитись) виконання рішень уповноважених на те державних органів або посадових осіб про обмеження чи заборону руху п.12.12.5 Зупинення ТЗ має здійснюватись на мінімально короткий термін! Огляд і обшук автомобіля – ці дії мають різні значення! Огляд передбачає зовнішній огляд авто. Обшук проводиться тільки в випадках адміністративного затримання та затримання осіб підозрюваних у скоєнні злочину. Та можливий лише за умови складання протоколу затримання та при 2 свідках. Якщо протокол затримання не складено, ви не затримані. Згідно п.2.14 ПДР ви маєте право знати причину огляду чи обшуку а також ПІБ, посаду інспектора та ознайомитись з його посвідченням (ч.2 ст.5 Закону «Про міліцію»). Також у Вас є право отримати розяснення ваших прав та вимагати це розяснення в письмовому вигляді (згідно ст.5 Закону «Про міліцію»). Експлуатація транспортного засобу забороняється шляхом доставлення його на штрафний майданчик у разі, коли (Наказ 482 п.5): - транспортний засіб не зареєстровано в установленому порядку; - номерні знаки транспортного засобу відсутні або підроблені, або умисно приховані, або не відповідають записові в реєстраційних документах; - водій керує транспортним засобом у стані сп'яніння або ухиляється від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду для визначення стану алкогольного сп'яніння, або, будучи нетверезим, передав керування транспортним засобом особі, яка теж перебуває у стані сп'яніння; - водій, який керує транспортним засобом, не має при собі, не пред'явив для перевірки посвідчення, реєстраційний та інший документ, що підтверджує право розпоряджатися цим транспортним засобом; - водій перешкоджає проведенню працівником міліції огляду транспортного засобу в передбачених законом випадках; - транспортний засіб, залишений водієм на порушення вимог правил зупинки і стоянки, реально загрожує безпеці руху, внаслідок чого виникає аварійна обстановка. Дозволяється затримувати цей транспортний засіб і за допомогою евакуаційних пристроїв у встановленому порядку доставляти для зберігання на відповідну стоянку. Про ці дії негайно повідомляється наряд відповідної чергової частини Державтоінспекції; - порушуються правила перевезення небезпечних, надгабаритних та великовагових вантажів; - водій, на порушення встановлених правил, залишив місце дорожньо-транспортної пригоди; - водій не має або його позбавлено права керування транспортними засобами, або передав керування особі, яка не має або позбавлена права керування транспортними засобами".Протокол: Якщо в протоколі не заповнене поле «порушення», пишемо в цьому пункті: «Інспектор (ПІБ та звання), грубо порушив вимоги «Інструкції з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху», а саме: Розділ 2 «Оформлення матеріалів про порушення правил», та надав мені незаповнений протокол для підпису», підпис. На вільних строках ставимо великі Z. Якщо перевищення зафіксовано на фен, в розділі пояснення пишемо: «Рухався в щільному потоці транспорту з швидкістю … км/год. Показники швидкості встановлені приладом (назва і серійний номер), не можуть вважатись доказом скоєння правопорушення саме мною, так як неможливо встановити автентичність та належність зафіксованої швидкості саме до мого автомобілю.Підпис» На вільних строках та в полях свідки ставимо великі Z. Якщо проїхали на мигаючий зелений, там де пояснення вказуємо: «Виїхав на перехрестя коли миготливий зелений сигнал світлофора змінився на жовтий, і щоб не вдаватись до екстреного гальмування та не створювати аварійно-небезпечну ситуацію на перехресті, виконав вимоги п.8.11 ПДР та звільнив перехрестя». На вільних строках та в полях свідки ставимо великі Z. Інспектор може скласти протокол лише про те порушення, яке він бачив особисто! Якщо вас зупиняють і говорять, що ви 10 хвилин тому проїхали через подвійну суцільну смугу, повідомляємо, інспектору, що подамо на нього позов до суду за порушення наказу МВС України №482 від 30.06.1998р, де сказано що: «вимога працівника ДАІ про зупинку ТЗ виясняється в конкретній дорожній ситуації, яка склалася в місці і в час зупинки транспортного засобу». Складання протоколу про таке порушення – фальсифікація! Ще, часто інспектори ДАІ кажуть, що свідками не можуть бути пасажири авто. Це не правда, по всім кодексам і законам України, Свідок – людина, якій відома будь-яка інформація по даній справі. А ступінь зацікавленості чи незацікавленості особи, вирішить суд. Подача скарги на опротестування рішення інспектора: При составлении жалобы (или иного заявления) следует помнить, что она должна состоять из основных частей. В верхнем правом углу пишется шапка - кому и от кого (как в примерах). Текст рекомендую набирать в Ворде шрифтом Times new roman, размер 14. Полуторным интервалом. Либо одинарным, если письмо большое. Обратите внимание, что ваше ФИО пишется в родительном падеже. Далее по центру пишется слово Жалоба (Заявление, Ходатайство или др.). Далее идет описательная часть, где Вы выкладываете обстоятельства дела. Далее Вы мотивируете, почему Вы считаете, что кто-то не прав. Если возможно, то ссылаясь на нормативные акты (законы, приказы и пр.). Желательно при написании жалобы указывать фамилии и должности лиц (в данном случае сотрудников ГАИ), на действия которых вы жалуетесь. (Поэтому, если Вас остановил сотрудник ГАИ. то не поленитесь записать его данные. Он обязан их сообщить). Далее мы пишем вывод, что с учетом вышеизложенного были нарушены ваши права (и нормы закона), вы просите. В бол Письмо можно занести лично, можно отправить по почте (советую заказным письмом). В обоих случаях советую снять ксерокопию с жалобы (с приложений не надо). При подаче жалобы лично, требуйте, чтобы лицо, принимающее жалобу (например, сотрудник канцелярии) расписался на копии с указанием даты о получении жалобы. Если Вы отсылаете заказным письмом, то к копии прикрепите записку или напишите карандашом на свободном месте "Прошу вернуть отправителю с уведомлением о вручении". Таким образом, имея на руках копию с датой вручения, Вы сможете требовать от них в установленный срок (месяц с момента получения) рассмотреть и ответить на жалобу. Приклад скарги в прокуратуру: Прокурору м. _________ (почтовый индекс), вул. _________, _ Петренка Василя Петровича, 10.10.1972 р.н., що проживає за адресою: (індекс), м. ________, вул. ________, буд. __, квартира __ СКАРГА Я, Петренко Василь Петрович, 29 липня 2008 року о 10 годині 25 хвилин керував автомобілем ВАЗ 2101, державний номерний знак АА 0000 АА, рухаючись по вулиці Леся Подерев’янського в Терещенському районі міста ______, проїхав перехрестя на миготливий зелений сигнал світлофору. Я був зупинений інспектором ДАІ – сержантом Гулем Р.В., який склав протокол про порушення, стверджуючи, що я проїхав перехрестя на червоне світло. Про час і місце судового засідання мене повідомлено не було, про що я зробив запис в протоколі. 15.10.2008 року, я рухаючись по вулиці Разумовського, був зупинений працівником ДАІ – сержантом Пушкіним О.С. для перевірки документів. Працівник ДАІ взяв мої документи та після цього кудись зателефонував. Він повідомив, що відносно мене винесена постанова суду про позбавлення мене водійських прав. Він тримав моє водійське посвідчення у руках та не повернув його мені, посилаючись на судову постанову. Після цього було складено протокол про вилучення мого посвідчення водія (або) не було складено протокол вилучення, моя вимога про складання протоколу була проігнорована. Після цього я звернувся до суду для ознайомлення з матеріалами справи. У судовому рішенні вказано, що я «про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином». Але це не відповідає дійсності, адже я не був повідомлений та не має ніяких документальних підтверджень мого сповіщення про дату та місце проведення судового засідання. В рішенні суду також написано, що я «виїхав не перехрестя на червоне світло, чим змусив інших водіїв приймати міри для збереження свого життя та здоров'я. Своїми діями створив аварійну обстановку на дорозі». Але це не відображає дійсний перебіг подій, адже я виїхав на перехрестя на миготливий зелений сигнал світлофору. Коли сигнал змінився на жовтий, я, виконуючи вимоги п. 8.11., звільнив перехрестя. Під час мого руху ніяких інших транспортних засобів та пішоходів не було. В судовому рішенні вказано, що я «провину визнав письмово», але я не визнаю те, що порушував правила дорожнього руху та створив аварійну обстановку, про що мною було зазначено в протоколі порушення. При складанні протоколу до нього не було внесено жодних свідків, щодо яких я нібито створив аварійну обстановку. Таким чином, посилання на створення аварійної обстановки є хибним. При розгляді справи суддя повинен керуватися принципами судочинства та здійснення правосуддя, передбачених ст. 129 Конституції України, главою 2 Закону України «Про судоустрій», ст. 245 КпАП. Але при розгляді цієї справи суддя знехтував цими принципами. Відповідно до ст. 280 КпАП України, суддя повинен був з’ясувати всі обставини, що пом’якшують відповідальність. А також інші обставини, що мають значення для вірного вирішення справи. В постанові суду вказано, що суд врахував особу правопорушника, але в чому конкретно це було виражено, в постанові не вказано. При розгляді справи суддя призначив покарання у вигляді позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів строком на 12 місяців. Але санкція ст. 122 ч.4., якою керувався суддя, передбачає покарання у вигляді накладення штрафу або позбавлення права керування транспортним засобом на строк від шести місяців до одного року. Таким чином, враховуючи те, що статтею передбачено два види покарання, та те, що мої дії не спричинили серйозних наслідків, суддя все одно вибрав більш суворе покарання. При цьому в постанові не вказано, чи були обставини, які пом’якшують чи обтяжують покарання, та які змогли вплинути на обрання більш суворого виду покарання. Під час мого переїзду через перехрестя поряд зі мною був мій колега (брат/кум/сват) – Зозуля Микола Іванович, та його свідчення як очевидця події могли значно вплинути на винесення судового рішення. Але суд, розглянувши справу без моєї присутності, фактичного позбавив мене права на клопотання про виклик свідка до суду. При розгляді справи суд також не взяв до уваги, що я працюю водієм на автогосподарстві «Мандри». Таким чином, моя праця невід’ємно пов’язана з керуванням автомобілем. Позбавлення мене права керування автомобілем ставить під загрозу мій рівень життя, бо інших засобів до існування крім роботи водієм, в мене немає. Я маю неповнолітню доньку та дружину, яка не працює. Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про судоустрій»: «Ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якого рівня». Мене в порушення закону було позбавлено цього права. Також відповідно до ст. 268 КпАП під час відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. В даному випадку мене сповіщено не було, тому суд не мав права розглядати справу без моєї присутності. Таким чином, суд, розглянувши справу без мене без попереднього виклику до суду, порушив мої законні права та інтереси. Через неможливість висловити власну позицію та викликати свідка, обставини справи не були досліджені повно та об’єктивно. В зв’язку з чим для відновлення та забезпечення мої законних прав, ПРОШУ: Розглянути скаргу в порядку, передбаченому чинним законодавством, Опротестувати рішення _____________ районного суду м. __________ від ________2008 року, відповідно до ст. 297 КпАП України. До скарги додається: Копія Постанови __________ районного суду м. ________ від _____ 2008 року. Копія протоколу порушення від 29.07.2008. Петренко В.П. /___________/ «__»_________ 2008 року Приклад скарги на інспекторів ДАІ. Начальнику УМВД Запорожской области 69057, г. Запорожье, ул. Матросова, 29 Иванова Ивана Ивановича, 19__ г.р., Проживающего по адресу: 00000, г. ____, ул.------------ Жалоба Я, Иванов Иван Иванович, 7 сентября 2008 года в 23 часа 30 минут, управляя принадлежавшим мне автомобилем ВАЗ 21-01, гос.номер АР 00-00 АР на набережной в районе ул. Грязнова г. Запорожье, был остановлен сотрудником ГАИ Кузьминым К.К., который подойдя к моему автомобилю негромко предложил предъявить документы и пройти в патрульный автомобиль ВАЗ 2107 темного цвета. На мою просьбу представится и пояснить причину остановки, Кузьмин К.К. молча смотрел на меня в течение двух минут, затем представился и пояснил, что я проехал на запрещающий сигнал «пешеходного» светофора. Я указал ему на находившихся в моей машине четырех пассажиров, которые были свидетелями того, что нарушения не было. Также я отметил, что дорога была пустая и освещенная, на которой издалека видно светофор, а также стоящего за ним сотрудника ГАИ в светоотражательном жилете. Таким образом, проезд на запрещающий сигнал светофора исключался. Однако Кузьмин К.К. потребовал, чтобы я прошел к нему в автомобиль. Я отказался, указав, что его требование не имеет законного основания. После этого Кузьмин К.К. убыл в патрульный автомобиль с моими документами. Через 30 мин - в 24:00 я обратился по телефону доверия в Департамент ГАИ Украины и попросил разъяснить мои дальнейшие действия. В 00:07 ко мне подошел второй инспектор и стал требовать пройти в автомобиль, чтобы «забирать документы». После моей просьбы инспектор предъявил документы сотрудника ГАИ на имя Петренко Ростислава Анатолиевича и продолжал в течение 10 минут настаивать пройти к нему в автомобиль, мотивируя это «необходимостью забрать документы». После моего отказа он стал позади автомобиля и простоял там около 7 минут. Затем Петренко Р.А. принес папку с протоколом и стал предлагать подписать протокол. На мою просьбу ознакомить меня с протоколом зачитать предписанные в этом случае ст.221,222,268, 130ч.2 КоАП и ст. 63 Конституции Украины, Петренко Р.А. ответил отказом. На мою просьбу прочесть протокол Петренко Р.А. пояснил, что дать мне в руки протокол он не может так как «вдруг я сбегу с протоколом» в руках, при том, что мои документы оставались у сотрудников ГАИ. После этого он заявил, что я «сопру из папки принадлежащие ему документы». Я потребовал привлечь двух понятых и при них зафиксировать мой отказа от подписания протокола в связи с вышеизложенными обстоятельствами. Но через 5 минут Петренко Р.А. позволил мне ознакомиться с протоколом. При этом ознакомить меня с вышеуказанными статьями КоАП и Конституции Украины Петренко Р.А. отказался, о чем мной сделана запись в протоколе. Так же в протоколе Петренко Р.А. на свое усмотрение указал меня не работающим, а в графе телефон вписал пометку «не депутат». Указать свидетелей и вписать пассажиров, находящихся в моем автомобиле, Петренко Р.А. отказался. Находящихся в автомобиле пассажиров я внес в протокол в качестве свидетелей самостоятельно. После этого мне вернули документы, т.к. подъехал автомобиль ДЭУ белого цвета. Прибывшие в нем сотрудники ГАИ в званиях старшего лейтенанта пояснили, что им звонили из Департамента, и предложили мне пояснить причину моего обращения в Департамент. Не дослушав моего описания действий сержантов Кузьмина К.К. и Петренко Р.А., прибывшие сотрудники ГАИ назвали мои обвинения безосновательными, мотивируя «высокой моральной устойчивостью» этих сотрудников. Действия сотрудников ГАИ противоречат нормам Конституции Украины, КоАП, Приказа МВД № 482 от 13 июня 1998 года, Приказа МВД № 1111 от 13.11.2006, требованиям «Інструкції з організації провадження та діловодства у справах про адміністративні порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху». Во время данного инцидента в моем автомобиле находилось четыре пассажира: Петр Петрович Петров, 19—г.р., Сидор Сидорович Сидоров, 19—г.р., Василий Васильевич Василюк, 19—г.р., Михаил Михайлович Михайлюк, 19—г.р., которые являются свидетелями и готовы предоставить свои пояснения по данному факту. В связи с вышеизложенной информацией, ПРОШУ: Рассмотреть данную жалобу в порядке и сроки, предусмотренные законодательством и дать мотивированный ответ. Определить степень виновности каждого сотрудника ГАИ, замешанного в данном происшествии, и применить к ним соответствующие меры. Предоставить мне официальное извинение за моральный ущерб, причиненный мне противоправными действиями сотрудников ГАИ. В соответствии со ст. 18 ЗУ «Об обращениях граждан», желаю лично присутствовать при рассмотрении моей жалобы. Копии данной жалобы направлены в Прокуратуру г. Запорожья и Департамент ГАИ МВД Украины. "Телефони довiри" та поштові адреси управлiнь (відділів) ДАI областей Пiдроздiли Державтоiнспекцiї Код "Телефон довіри"  Адреса Департамент ДАI МВС України 044 272-4659  вул. Лук'янiвська, 62, м. Київ, 04171 УДАI ГУМВС України в АР Крим 0652 55-01-61 вул.Київська, 152а, м.Сiмферополь, 95034, ВДАI УМВС України в Вiнницькiй областi 0432 59-34-34  вул,Ботанiчна, 23, м.Вiнниця, 21100 ВДАI УМВС України в Волинськiй областi 0332 79-62-15  вул.Залiзнична, 15, м.Луцьк, 43000 УДАI УМВС України в Днiпропетрiвськiй областi 056 744-51-92  вул.Ширшова, 9, м.Днiпропетровськ, 49600 УДАI ГУМВС України в Донецькiй областi 062 345-23-30  вул.Ходаковського, 10, м.Донецьк, 83023 ВДАI УМВС України в Житомирськiй областi 0412 40-73-41  вул.Щорса, 96, м.Житомир, 10031 ВДАI ГУМВС України в Закарпатськiй областi 03122 3-22-86  вул.Кошевого, 2, м.Ужгород, 88000 УДАI УМВС України в Запорiзькiй областi 061 224-30-20  вул.40р.Радянськiй Українi,57а, м.Запорiжжя, 69035 ВДАI УМВС України в Iвано-Франкiвськiй областi 03422 30-5-73  вул.Юностi, 23, м.Iвано-Франкiвськ, 76000 УДАI ГУМВС України в Київськiй областi 044 249-8402  вул.Ф.Ернста, 3, м.Київ, 03153 УДАI ГУМВС України в м.Києві 044 483-70-64  вул.Хмельницького, 54, м.Київ, 01030 ВДАI УМВС України в Кiровоградськiй областi 0522 35-75-33  вул.Тобiлевича, 31, м.Кiровоград, 25013 УДАI УМВС України в Луганськiй областi 0642 93-57-80  вул.Лiньова, 150, м.Луганськ, 91008 УДАI ГУМВС України в Львiвськiй областi 0322 64-69-41  вул.Перфецького, 19, м.Львiв, 79053 ВДАI УМВС України в Миколаївськiй областi 0512 21-20-91  вул.Новозаводська, 16, м.Миколаїв, 54056 ВДАI ГУМВС України в Одеськiй областi 0482 30-17-53   вул.А.Корольова, 5, м.Одеса, 65114 ВДАI ГУМВС України в Полтавськiй областi 0532 59-07-25  вул.Фрунзе, 164, м.Полтава, 36008 ВДАI УМВС України в Рiвненськiй областi 0362 63-58-21  вул.С.Бендери, 14а, м.Рiвне, 33028 ВДАI УМВС України в Сумськiй областi 0542 21-31-14  вул.Бiлопiльський шлях, 18/1, м.Суми, 40009 ВДАI УМВС України в м. Севастополь 0692 48-11-11  вул.Промислова, 1, м.Севастополь, 99040 ВДАI УМВС України в Тернопiльскiй областi 0352 52-38-86  вул.Котляревського, 24, м.Тернопiль, 46000 УДАI ГУМВС України в Харкiвськiй областi 057 704-15-81  вул.Шевченка, 26, м.Харкiв, 61013 ВДАI УМВС України в Херсонськiй областi 0552 43-25-36  вул.Сенявiна, 128, м.Херсон, 73034 ВДАI УМВС України в Хмельницькiй областi 03822 2-20-37  пров.Коцюбинського, 35/2, м.Хмельницьк, 29008 УДАI УМВС України в Черкаськiй областi 0472 39-32-11  вул.Л.Українки, 21, м.Черкаси, 18000 ВДАI УМВС України в Чернiгiвськiй областi 04622 5-63-02  вул.Борисенка, 66, м.Чернiгiв, 14037 ВДАI УМВС України в Чернiвецькiй областi 0372 55-05-13  вул.Заводська, 22, м.Чернiвцi, 58007 Зкопійовано з форуму. Але досить корисна інформація! Max Sintra не пожалел времени на перевод и удобную компоновку текста КпАП Украины в части "дорожных" штрафов. Сначала приводится название и текст статьи. В круглых скобках указывается номер части (абзаца) статьи. В оригинальном тексте КпАП такого нет, здесь же номер приводится для удобства. Под текстом статьи указаны: - зеленым шрифтом - сумма штрафа в пересчете с необлагаемых минимумов доходов граждан (необлагаемый минимум сейчас равен 17 грн.) - красным шрифтом - обеспечительные меры, которые ИДПС вправе предпринять в месте совершения правонарушения; - синим шрифтом - лицо (орган), уполномоченное рассматривать дело и выносить постановление (в народе - штрафовать). Внимание! Если "красных слов" под статьей (частью статьи) нет, значит при нарушениях, перечисленных в ней, никакие обеспечительные меры не применяются! Задержание ВУ, талона ГТО, ТС в этом случае НЕЗАКОННО! Также напоминаю, что порядок задержания ВУ, талона ГТО и ТС должен утвердить Кабмин, но пока он этого НЕ сделал. Следовательно, строго по закону, нет порядка - нет и задержания. Штрафы, по прежнему, уплачиваются только через банк, задержание ВУ до уплаты штрафа НЕ предусмотрено. Поправки в КпАП, на основе которых подготовлен материал, вступают в силу с 16.11.2008 (см. карточку закона на сайте Верховной Рады). До этого числа любые "предъявы", основанные на обновленном тексте КпАП НЕЗАКОННЫ. Статья 81. Эксплуатация автомототранспортных и других передвижных средств с превышением нормативов содержания загрязняющих веществ в отработанных газах Эксплуатация гражданами автомототранспортных и других передвижных средств и установок, в которых содержание загрязняющих веществ в отработанных газах, а также уровень влияния физических факторов, осуществляемый, образуемый ими во время работы, превышают установленные нормативы, - влечет за собой наложение штрафа от тридцати до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан 510-850 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ 121. Нарушение водителями правил эксплуатации транспортных средств, правил пользования ремнями безопасности или мотошлемами (1) Управление водителями транспортными средствами, имеющими неисправности тормозной системы, рулевого управления, тягово-сцепного устройства, внешних световых приборов (в темное время суток) или другие технические неисправности, с которыми в соответствии с установленными правилами эксплуатация их запрещается, или переоборудованными с нарушением соответствующих правил, норм и стандартов, или такими, которые своевременно не прошли государственного технического осмотра, - влечет за собой наложение штрафа от двадцати до двадцати пяти необлагаемых минимумов доходов граждан 340-425 грн Задержание ТС Изъятие талона ГТО Сотрудник ГАИ (2) Управление водителями транспортными средствами, которые используются для предоставления услуг по перевозке пассажиров и имеют неисправности, предусмотренные частью первой этой статьи, или техническое состояние и оборудование которых не отвечает требованиям стандартов, правил дорожного движения и технической эксплуатации, - влечет за собой наложение штрафа от сорока до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан 680-850 грн Задержание ТС Изъятие талона ГТО Сотрудник ГАИ (3) Повторное в течение года совершение любого из нарушений, предусмотренных частью первой или второй настоящей статьи, - влечет за собой лишение права управления транспортными средствами на срок от трех до шести месяцев или административный арест на срок от пяти до десяти суток. Изъятие ВУ Задержание ТС Изъятие талона ГТО СУД (4) Нарушение правил пользования ремнями безопасности или мотошлемами - влечет за собой наложение штрафа от трех до пяти необлагаемых минимумов доходов граждан 51-85 грн Сотрудник ГАИ (5) Управление водителями транспортными средствами, не зарегистрированными или не перерегистрированными в установленном порядке, без номерного знака или с номерным знаком, который не принадлежит этому средству или не соответствует требованиям стандартов, или с номерным знаком, закрепленным в неустановленном для этого месте, закрытым другими предметами или загрязненным, что не позволяет четко определить символы номерного знака, перевернутым или неосвещенным, а также без талона о прохождении государственного технического осмотра или с талоном, который не принадлежит этому средству или не отвечает требованиям стандарта, - влечет за собой наложение штрафа от десяти до пятнадцати необлагаемых минимумов доходов граждан. 180-255 грн Задержание ТС Сотрудник ГАИ (6) Повторное в течение года совершение любого из нарушений, предусмотренных частью пятой настоящей статьи, - влечет за собой наложение штрафа от пятнадцати до тридцати необлагаемых минимумов доходов граждан или общественные работы на срок от тридцати до сорока часов, с возмездным изъятием транспортного средства или без такового 255-510 грн Задержание ТС СУД Примечание. Под транспортными средствами в статьях 121-126, 127-1 - 128-1, частях первой и второй статье 129, частях первой - четвертой статье 130, статьях 132-1, 133-1, 133-2, 139 и 140 следует понимать все виды автомобилей, трактора и другие самоходные машины, трамваи и троллейбусы, а также мотоциклы и другие транспортные средства; Статья 121-1. Эксплуатация водителями транспортных средств, идентификационные номера составных частей которых не соответствуют записям в регистрационных документах Эксплуатация водителями транспортных средств, идентификационные номера составных частей которых не соответствуют записям в регистрационных документах, уничтожены или подделаны, - влечет за собой наложение штрафа от пятнадцати до двадцати необлагаемых минимумов доходов граждан 255-340 грн Задержание ТС Сотрудник ГАИ Статья 121-2. Нарушение правил перевозки пассажиров при оказании услуг по перевозке пассажиров (1) Перевозка водителями транспортных средств, работающих в режиме маршрутных такси, пассажиров более максимального количества, предусмотренного технической характеристикой транспортного средства или определенного в регистрационных документах на это транспортное средство, а также перевозка водителями транспортных средств, осуществляющих междугородние или международные перевозки, пассажиров, количество которых превышает количество мест для сидения, предусмотренного технической характеристикой транспортного средства или определенного в регистрационных документах на это транспортное средство, - влечет за собой наложение штрафа от десяти до пятнадцати необлагаемых минимумов доходов граждан. 170-255 грн Сотрудник ГАИ (2) Нарушение водителями транспортных средств, работающих в режиме маршрутных такси правил остановки во время осуществления посадки (высадки) пассажиров, - влечет за собой наложение штрафа от пятнадцати до двадцати необлагаемых минимумов доходов граждан. 255-340 грн Сотрудник ГАИ (3) Перевозка пассажиров на автобусном маршруте, протяженностью свыше пятисот километров одним водителем, - влечет за собой наложение штрафа от десяти до пятнадцати необлагаемых минимумов доходов граждан 170-255 грн Сотрудник ГАИ Статья 122. Превышение водителями транспортных средств установленных ограничений скорости движения, проезд на запрещающий сигнал регулирования дорожного движения и нарушение других правил дорожного движения (1) Превышение водителями транспортных средств установленных ограничений скорости движения транспортных средств более чем на двадцать километров в час, нарушение требований дорожных знаков и разметки проезжей части дорог, правил перевозки грузов, буксировки транспортных средств, остановки, стоянки, проезда пешеходных переходов, непредоставление преимущества в движении пешеходам на нерегулируемых пешеходных переходах, а так же нарушение установленного для транспортных средств запрета двигаться по тротуарам или пешеходным дорожкам, - влекут за собой наложение штрафа от пятнадцати до двадцати необлагаемых минимумов доходов граждан. 255-340 грн Сотрудник ГАИ (2) Нарушение водителями транспортных средств правил проезда перекрестков, остановок транспортных средств общего пользования, проезд на запрещающий сигнал светофора или жест регулировщика, непредоставление преимущества в движении маршрутным транспортным средствам, нарушение правил обгона и встречного разъезда, безопасной дистанции или интервала, расположения транспортных средств на проезжей части, нарушение правил движения автомагистралями, пользования внешними осветительными приборами или предупредительными сигналами при начале движения или изменении его направлении, использование этих приборов и их переоборудование с нарушением требований соответствующих стандартов, пользование водителем во время движения транспортного средствами связи, не оборудованными техническими устройствами, позволяющими вести переговоры без помощи рук (за исключением водителей оперативных транспортных средств во время выполнения ими неотложного служебного задания), а так же нарушение правил учебной езды, - влекут за собой наложение штрафа от двадцати пяти до тридцати необлагаемых минимумов доходов граждан 425-510 грн Сотрудник ГАИ (3) Превышение водителями транспортных средств установленных ограничений скорости движения транспортных средств более чем на пятьдесят километров в час, непредоставление преимущества в движении транспортным средствам аварийно-спасательных служб, скорой медицинской помощи, пожарной охраны, милиции, которые движутся с включенными специальными световыми или звуковыми сигнальнимы устройствами, а также нарушение правил остановки, стоянки, которые создают препятствия дорожному движения или угрозу безопасности движения, - влекут за собой наложение штрафа от тридцати до сорока необлагаемых минимумов доходов граждан или общественные работы на срок от тридцати до сорока часов. 510-680 грн СУД (4) Нарушения, предусмотренные частями первой, второй или третьей настоящей статьи, повлекшие создание аварийной обстановки, а именно: вынудили других участников дорожного движения резко изменить скорость, направление движения или принять другие меры по обеспечению личной безопасности или безопасности других граждан, которые подтверждены фактическими данными, а именно: объяснениями лица, которое привлекается к административной ответственности, потерпевшего, свидетелей, показаний технических приборов и средств фото-и видеонаблюдения и другими документами,- влекут за собой наложение штрафа от сорока до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан или лишение права управления транспортными средствами на срок от шести месяцев до одного года. 680-850 грн. Изъятие ВУ СУД Статья 122-2. Невыполнение водителями требований об остановке. Невыполнение водителями требований работника милиции, а водителями военных транспортных средств - требований должностного лица военной инспекции безопасности дорожного движения Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины об остановке транспортного средства, - влечет за собой наложение штрафа от девяти до одиннадцати необлагаемых минимумов доходов граждан или лишение права управления транспортными средствами на срок от трех до шести месяцев 153-187 грн Изъятие ВУ СУД 122-4. Оставление места дорожно-транспортного происшествия Оставление водителями транспортных средств, другими участниками дорожного движения в нарушение установленных правил места дорожно-транспортного происшествия, к которой они причастны, - влечет за собой наложение штрафа от пятнадцати до восемнадцати необлагаемых минимумов доходов граждан или общественные работы на срок от тридцати до сорока часов, либо административный арест на срок от десяти до пятнадцати суток 255-306 грн СУД Статья 122-5. Нарушение порядка установки и использования специальных световых или звуковых сигнальных устройств. Нарушения определенного порядка установки и использования на транспортных средствах специальных световых или звуковых сигнальных устройств, – влечет за собой наложение штрафа от пятидесяти до шестидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан с конфискацией специальных световых или звуковых сигнальных устройств или без таковой. 850-1020 грн Изъятие устройств СУД Статья 123. Нарушение водителями транспортных средств правил проезда железнодорожных переездов (1) Выезд водителей на железнодорожный переезд на запрещающий сигнал светофора или жест регулировщика или дежурного по переезду, при закрытом шлагбауме или когда к переезду приближается поезд, - влечет за собой наложение штрафа в размере от двадцати до двадцати пяти необлагаемых минимумов доходов граждан. 340-425 грн Сотрудник ГАИ (2) Другие нарушения правил проезда железнодорожных переездов, кроме предусмотренных частью первой этой статьи, - влекут за собой наложение штрафа от пятнадцати до двадцати необлагаемых минимумов доходов граждан. 255-340 грн Сотрудник ГАИ (3) Нарушения, предусмотренные частью первой или второй этой статьи, которые повлекли создание аварийной обстановки и подтверждены фактическими данными, а именно: объяснениями лица, которое привлекается к административной ответственности, свидетелями, показаниями технических приборов и средствами фото- и видеонаблюдения, и другими документами, – влекут за собой наложение штрафа от двадцати до сорока необлагаемых минимумов доходов граждан или лишения права управления транспортными средствами на срок от одного до двух лет, или общественные работы на срок от сорока до шестидесяти часов 340-680 грн Изъятие ВУ СУД Статья 124. Нарушение правил дорожного движения, повлекшее повреждение транспортных средств, грузов, автомобильных дорог, улиц, железнодорожных переездов, дорожных сооружений или другого имущества. Нарушения участниками дорожного движения правил дорожного движения, повлекшие повреждение транспортных средств, грузов, автомобильных дорог, улиц, железнодорожных переездов, дорожных сооружений или другого имущества, - влечет за собой наложение штрафа от двадцати до двадцати пяти необлагаемых минимумов доходов граждан или лишения права управления транспортными средствами на срок от шести месяцев до одного года 340-425 грн Изъятие ВУ СУД Статья 124-1. Непредоставление транспортных средств работникам милиции и медицинским работникам, а также непредоставление военных транспортных средств должностным лицам Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины Непредоставление должностными лицами предприятий, учреждений, организаций и гражданами транспортных средств, которые им принадлежат, работникам милиции и медицинским работникам, а также непредоставление военных транспортных средств должностным лицам Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины в установленных законом безотлагательных случаях, – влечет за собой наложение штрафа от четырех до восьми необлагаемых минимумов доходов граждан. 68-136 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ Статья 125. Другие нарушения правил дорожного движения Другие нарушения правил дорожного движения, кроме предусмотренных статьями 121-128, частями первой и второй статье 129, статьями 139 и 140 этого Кодекса, - влекут за собой предупреждение. Сотрудник ГАИ Статья 126. Управление транспортными средствами лицами, которые не имеют соответствующих документов или не предъъявили их для проверки (1) Управление транспортными средствами водителями, которые не имеют при себе или не предъявили или не передали для проверки водительское удостоверение соответствующей категории, талона к нему, регистрационных и других документов, которые подтверждают право пользования или распоряжения транспортным средством, а в случаях, предусмотренных законодательством, должным образом оформленного дорожного (маршрутного) листа или документов на груз, который перевозится, лицензионной карточки на транспортное средство, а так же полиса (договора) обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств (страхового сертификата "Зеленая карта"), - влечет за собой наложение штрафа от двадцати пяти до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан. 425-850 грн Задержание ТС Сотрудник ГАИ (2) Управление транспортным средством лицом, которое не имеет права управления таким транспортным средством, или передача управления транспортным средством лицу, которое не имеет права управления таким транспортным средством, - влечет за собой наложение штрафа от тридцати до тридцати пяти необлагаемых минимумов доходов граждан. 510-595 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ (3) Управление транспортным средством лицом, лишенным права управления транспортными средствами, - влечет за собой наложение штрафа от тридцати до пятидесяти необлагаемых минимумов доходов граждан. 510-850 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ Примечание: Положение частей первой и второй этой статьи не применяются к лицам, которые в установленном порядке обучаются вождению транспортного средства Статья 127. Нарушение правил дорожного движения пешеходами, велосипедистами, лицами, которые управляют гужевым транспортом, и погонщиками животных (1) Невыполнение пешеходами сигналов регулировки дорожного движения, переход ими проезжей части в неустановленных местах или непосредственно перед транспортными средствами, которые приближаются, невыполнение других правил дорожного движения - влечет за собой предупреждение или наложение штрафа от трех до пяти необлагаемых минимумов доходов граждан 51-85 грн Сотрудник ГАИ (2) Нарушение правил дорожного движения лицами, которые управляют велосипедами, гужевым транспортом или погонщиками животных – влечет за собой наложение штрафа от пяти до восьми необлагаемых минимумов доходов граждан. 85-136 грн Сотрудник ГАИ (3) Те же нарушения, совершенные лицами, указанными в частях первой или второй этой статьи, которые находятся в состоянии опьянения - влекут за собой наложение штрафа от восьми до десяти необлагаемых минимумов доходов граждан. 136-170 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ (4) Нарушения, предусмотренные частью первой или второй настоящей статьи, которые повлекли создание аварийной обстановки, - влекут за собой наложение штрафа от десяти к пятнадцати необлагаемых минимумов доходов граждан или общественные работы на срок от двадцати до сорока часов 170-255 грн СУД Статья 127-1. Нарушение порядка проверки технического состояния транспортного средства (1) Ненадлежащее проведение проверки технического состояния транспортного средства и выдача соответствующего документа о его технической исправности, – влечет за собой наложение штрафа на лицо, ответственное за выдачу документа о технической исправности транспортного средства, от девяноста до ста необлагаемых минимумов доходов граждан 1530-1700 грн Начальник или зам. начальника подразделения ГАИ (2) Выдача талона о прохождении государственного технического осмотра без документа, который подтверждает техническую исправность транспортного средства, - влечет за собой наложение штрафа на должностные лица от девяноста до ста необлагаемых минимумов доходов граждан 1530-1700 грн СУД Статья 130. Управление транспортными средствами или судами лицами, которые находятся в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения или под воздействием лекарственных препаратов, которые снижают их внимание и скорость реакции (1) Управление транспортными средствами лицами в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения или под воздействием лекарственных препаратов, которые снижают их внимание и скорость реакции, а также передача управления транспортным средством лицу, которое находится в состоянии такого опьянения или под воздействием таких лекарственных препаратов, а также отказ лица, которое управляет транспортным средством, от прохождения в соответствии с установленным порядком обследования на состояние алкогольного, наркотического или иного опьянения или относительно употребления лекарственных препаратов, которые снижают внимание и скорость реакции, - влечет за собой наложение штрафа на водителей от ста пятидесяти до двухсот необлагаемых минимумов доходов граждан или лишение права управления транспортными средствами на срок от одного до двух лет, или общественные работы на срок от сорока до пятидесяти часов, или административный арест на срок от семи до десяти суток и для других лиц - наложение штрафа от ста пятидесяти до двухсот необлагаемых минимумов доходов граждан или общественные работы на срок от сорока до пятидесяти часов, или административный арест на срок от семи до десяти суток. 2550-3400 грн Изъятие ВУ Задержание ТС (если в машине нет другого трезвого водителя с ВУ) СУД (2) Повторное на протяжении года совершение любого из нарушений, предусмотренных частью первой этой статьи, - влечет за собой для водителей лишение права управления транспортными средствами на срок от двух до трех лет с возмездным изъятием транспортного средства или без такового или общественные работы на срок от пятидесяти до шестидесяти часов, или административный арест на срок от десяти до пятнадцати суток, и для других лиц - возмездное изъятие транспортного средства или без такового или общественные работы на срок от пятидесяти до шестидесяти часов, или административный арест от десяти до пятнадцати суток. Изъятие ВУ Задержание ТС СУД (3) Действия, предусмотренные частью первой этой статьи, совершенные лицом, которое дважды на протяжении года подвергалось административному взысканию за управление транспортными средствами в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения или под воздействием лекарственных препаратов, которые снижают их внимание и скорость реакции, за отказ от прохождения в соответствии с установленным порядком обследования на состояние алкогольного, наркотического или иного опъянения или под воздействием лекарственных препаратов, которые снижают их внимание и скорость реакции, - влекут за собой для водителей лишение права управления транспортными средствами сроком до десяти лет с возмездным изъятием транспортного средства, и для других лиц - возмездное изъятие транспортного средства. Изъятие ВУ Задержание ТС СУД (4) Употребление водителем транспортного средства после дорожно-транспортного происшествия с его участием алкоголя, наркотиков, а также лекарственных препаратов, изготовленных на их основе (кроме входящих в официально утвержденный состав аптечки или назначенных медицинским работником), или после того, как транспортное средство было остановлено по требованию работника милиции, до проведения уполномоченным лицом медицинского обследования с целью установления состояния алкогольного, наркотического или иного опьянения или относительно употребления лекарственных препаратов, которые снижают его внимание и скорость реакции, до принятия ими решения об освобождении от проведения такого обследования, влечет за собой лишение права управления транспортными средствами на срок от двух до трех лет или административный арест на срок от десяти до пятнадцати суток. Изъятие ВУ Задержание ТС (если в машине нет другого трезвого водителя с ВУ) СУД Статья 254. Составление протокола об административном правонарушении О совершении административного правонарушения составляется протокол уполномоченными на то должностным лицом или представителем общественной организации или органа общественного самоуправления. Протокол об административном правонарушении, в случае его оформления, составляется в двух экземплярах, один из которых под расписку вручается лицу, которое привлекается к административной ответственности. Протокол не составляется в случаях, предусмотренных статьей 258 этого Кодекса Статья 256. Содержание протокола об административном правонарушении В протоколе об административном правонарушении указываются: дата и место его составления, должность, фамилия, имя, отчество лица, которое составило протокол; сведения о лице, которое привлекается к административной ответственности; место, время совершения и суть административного правонарушения; нормативный акт, предусматривающий ответственность за данное правонарушение; фамилии, адреса свидетелей и потерпевших, если они есть; объяснения лица, которое привлекается к административной ответственности; другие сведения, необходимые для разрешения дела. Если правонарушением причинен материальный ущерб, об этом также отмечается в протоколе. Протокол подписывается лицом, которое его составило, и лицом, которое привлекается к административной ответственности, при наличии свидетелей и пострадавших протокол может быть подписан также и этими лицами. В случае отказа лица, которое привлекается к административной ответственности, от подписания протокола в нем делается запись об этом. Лицо, которое привлекается к административной ответственности, вправе представить объяснения и замечания по содержанию протокола, которые прилагаются к протоколу, а также изложить мотивы своего отказа от его подписания. При составлении протокола лицу, которое привлекается к административной ответственности, разъясняются его права и обязанности, предусмотренные статьей 268 этого Кодекса, о чем делается отметка в протоколе. Статья 258. Случаи, когда протокол об административном правонарушении не составляется Протокол не составляется в случае совершения административных правонарушений, предусмотренных статьями 70, 73, 77, частями первой и третьей статье 85, статьей 153, если размер штрафа не превышает три необлагаемых минимума доходов граждан, статьей 107 (в случаях совершения правонарушений, перечисленных в части третьей статьи 238), частью третьей статьи 109, статьями 110, 115, частями первой, третьей и пятой статьи 116, частью третьей статьи 116-2, частями первой и третьей статьи 117 (при наложении административного взыскания в виде предупреждения на месте совершения правонарушения), статьями 118, 119, статьями 134, 135 этого Кодекса, если лицо не оспаривает допущенное нарушение и административное взыскание, что на него налагается. Протоколы не составляются и в других случаях, когда в соответствии с законом штраф налагается и взыскивается, а предупреждение оформляется на месте совершения правонарушения. В случаях, предусмотренных частью первой этой статьи, уполномоченными органами (должностными лицами) на месте совершения правонарушения выносится постановление по делу об административном правонарушении в соответствии с требованиями статьи 283 этого Кодекса Если во время составления постановления по делу об административном правонарушении лицо оспорит допущенное нарушение и административное взыскание, которое на него налагается, то уполномоченное должностное лицо обязано составить протокол об административном правонарушении в соответствии с требованиями статьи 256 этого Кодекса. Этот протокол является приложением к постановлению по делу об административном правонарушении. Постановление по делу об административном правонарушении составляется в двух экземплярах, один из которых вручается лицу, которое привлекается к административной ответственности. В случае выявления административного правонарушения в сфере обеспечения безопасности дорожного движения, зафиксированного с помощью работающих в автоматическом режиме специальных технических средств, которые имеют функции фото- и киносъемки, видеозаписи или средств фото- и киносъемки, видеозаписи, протокол об административном правонарушении не составляется, а постановление по делу об административном правонарушении выносится без участия лица, которое привлекается административной ответственности. Копии постановления по делу об административном правонарушении и материалов, зафиксированных с помощью работающих в автоматическом режиме специальных технических средств, которые имеют функции фото- и киносъемки, видеозаписи или средств фото- и киносъемки, видеозаписи, высылаются лицу, которое привлекается к административной ответственности, в течение трех дней со дня вынесения такого постановления Глава 20. Меры обеспечения производства дела об административном правонарушении. Статья 265-1. Временное изъятие удостоверения водителя В случае наличия оснований полагать, что водителем совершенно нарушение, за которое в соответствии с этим Кодексом может быть наложено административное взыскание в виде лишения права управления транспортными средствами, работник Государственной автомобильной инспекции временно изымает удостоверение водителя до вступления в законную силу постановления по делу об административном правонарушении, но не более чем на три месяца с момента такого изъятия, и выдает временное разрешение на право управления транспортными средствами. О временном изъятии удостоверение водителя делается запись в протоколе об административном правонарушении. По окончании трехмесячного срока временного изъятия удостоверения водителя, в случаях, если судом не принято решение относительно лишения водителя права управления транспортным средством или если дело об административном правонарушении не рассмотрено в установленный законом срок, лицо имеет право обратиться за получением изъятого документа. Такое обращение лица является обязательным для его выполнения независимо от стадии решения по делу об административном правонарушении. За представление такого обращения и возвращение лицу временно изъятого удостоверения водителя не может взиматься плата. Порядок временного изъятия удостоверения водителя определяется Кабинетом Министров Украины. Статья 265-2. Временное задержание транспортных средств В случае наличия оснований считать, что водителем совершены нарушения, предусмотренные частями первой, второй, третьей, пятой и шестой статьи 121, статьями 121-1, 126, частями первой, второй, третьей и четвертой статьи 130, статьями 132-1, 206-1 этого Кодекса, работник Государственной автомобильной инспекции временно задерживает транспортное средство путем блокирования или доставляет его для хранения на специальную площадку или стоянку (если размещение задержанного транспортного средства существенно препятствует дорожному движению), в том числе с помощью специального автомобиля - эвакуатора. О временном задержании делается соответствующая запись в протоколе об административном правонарушении. После временного задержания транспортного средства работник Государственной автомобильной инспекции обязан предоставить лицу возможность сообщить о временном задержании транспортного средства и своем местонахождении другому лицу по собственному выбору и принять меры относительно возвращения автомобиля к месту постоянной дислокации, а также запрещает эксплуатацию транспортного средства до устранения неисправностей, обнаруженных в процессе его осмотра. Транспортное средство может быть временно задержано сроком до вынесения решения по делу об административном правонарушении, но на срок не более трех дней с момента такого задержания. По окончании трехдневного срока временного задержания транспортного средства лицо имеет право обратиться за получением временно задержанного транспортного средства. Такое обращение лица есть обязательным для его выполнения независимо от стадии решения дела об административном правонарушении За представление такого обращения и возвращение лицу временно задержанного транспортного средства не может взиматься плата. Порядок временного задержания и хранения транспортных средств на специальных площадках и стоянках определяется Кабинетом Министров Украины. Статья 265-3. Временное изъятие талона о прохождении государственного технического осмотра или лицензионной карточки на транспортное средство В случае эксплуатации транспортного средства, которое имеет неисправности тормозной системы, рулевого управления, тягово-сцепного устройства, внешних световых приборов (в темное время суток), или не укомплектованного в соответствии с назначением или имеет другие технические неисправности, с которыми в соответствии с установленными правилами эксплуатация его запрещается, или переоборудованного с нарушением соответствующих правил, норм и стандартов, или является таким, которое своевременно не прошло государственного технического осмотра, - работник Государственной автомобильной инспекции временно изымает талон о прохождении государственного технического осмотра. В случае эксплуатации транспортного средства во время предоставления услуг по перевозке пассажиров или грузов без отметок в путевом листе о прохождении периодического предрейсового медицинского осмотра и проверке технического состояния транспортного средства, без удостоверения водителя соответствующей категории, а также направления в рейс одного водителя при осуществлении пассажирских перевозок на автобусный маршрут протяжностью свыше пятисот километров работник Государственной автомобильной инспекции временно изымает лицензионную карточку на транспортное средство. О временном изъятии талона о прохождении государственного технического осмотра или лицензионной карточки на транспортное средство составляется соответствующий акт. Порядок временного изъятия талона о прохождении государственного технического осмотра или лицензионной карточки на транспортное средство определяется Кабинетом Министров Украины Статья 268. Права лица, которое привлекается к административной ответственности (Положения части первой статьи 268, согласно которому ограничивается право на свободный выбор лицом, которое привлекается к административной ответственности, как защитника своих прав, кроме адвоката, другого специалиста в области права, который по закону имеет право на предоставление правовой помощи лично или по поручению юридического лица утратили силу как таковые, которые являются неконституционными на основании Решения Конституционного Суда N 13-рп/2000 (v013p710-00) от 16.11.2000) Лицо, которое привлекается к административной ответственности имеет право: знакомиться с материалами дела, давать объяснения, предъявлять доказательства, заявлять ходатайства, при рассмотрении дела пользоваться юридической помощью адвоката, другого специалиста в области права, который по закону имеет право на предоставление правовой помощи лично или по поручению юридического лица, выступать на родном языке и пользоваться услугами переводчика, если не владеет языком, на котором ведется производство; обжаловать постановление по делу. Дело об административном правонарушении рассматривается в присутствии лица, которое привлекается к административной ответственности. При отсутствии этого лица дело может быть рассмотрено лишь в случаях, когда имеются данные о своевременном его извещении о месте и времени рассмотрения дела и если от него не поступило ходатайство об отсрочке рассмотрения дела. При рассмотрении дел об административных правонарушениях, предусмотренных частью первой статьи 44, статьями 51, 146, 160, 160-2, 173, частью третьей статьи 178, статьями 185, 185-1, частью первой статьи 185-3, статьями 185-7 и 187 этого Кодекса, присутствие лица, которое привлекается к административной ответственности, является обязательным. В случае уклонения его от явки по вызову органа внутренних дел или судьи районного, районного в городе, городского или межрайонного суда это лицо может быть органом внутренних дел (милицией) подвергнуто приводу. Законами Украины могут быть предусмотрены и другие случаи, когда явка лица, которое привлекается к административной ответственности, в орган (должностному лицу), который решает дело, является обязательным. Корисні посилання: Нормативнi акти, якi регламентують роботу Державтоiнспекцiї · Закон України "Про мiлiцiю" · Закон України "Про дорожнiй рух" · Закон України "Про автомобiльний транспорт" · "Конвенцiя про дорожнiй рух" · Закон України "Про перевезення небезпечних вантажiв" · Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації транспортних засобів" вiд 06.12.2006  № 427-V · Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху" вiд 24.09.2008  № 586-VI · Наказ МВС України № 613 вiд 20.07.2006 "Про внесення змін та доповнень до Правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів" · Постанова КМ України № 341 вiд 14.04.1997 р. Про Положення про Державну автомобiльну iнспекцiю Мiнiстерства внутрiшнiх справ · Постанова КМ України № 1388 вiд 07.09.1998 р. Про затвердження Правил державної реєстрацiї та облiку автомобiлiв, автобусiв, а також самохiдних машин, сконструйованих на шасi автомобiлiв, мотоциклiв усiх типiв, марок i моделей, причепiв, напiвпричепiв та мотоколясок · Постанова КМ України № 340 вiд 08.05.1993 р."Про затвердження Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами" · Наказ МВС України вiд 03.09.1993  № 394 "Про затвердження Інструкції про порядок приймання екзаменів, оформлення видачі (обміну) посвідчень водія, обліку та зберігання документів, які стосуються екзаменаційної роботи" · Наказ МВС України вiд 10.04.2002  № 335 "Про затвердження Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України". · Постанова КМ України № 141 вiд 26.02.1993 р. Про затвердження Правил проведення державного технiчного огляду автомобiлiв, автобусiв, мототранспорту та причепiв · Постанова КМ України № 606 вiд 9.07.2008 р. "Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів" · Постанова КМ України № 607 вiд 9.07.2008 р. "Про затвердження Порядку надання суб'єктам господарювання повноважень на проведення перевірки технічного стану колісних транспортних засобів під час державного технічного огляду" · Постанова КМ України № 1276 вiд 18.08.2000 р. Про внесення змiн i доповнень до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 7 вересня 1998 р. N 1388 та вiд 31 грудня 19

img
лейтенант Міханцьо 14.12.2009 20:01
з України

Начальник УГАИ Тернопольской области избивает подчиненных Декабрь 10, 2009 - 17:00 Написати цю статтю мене примусили ті нелюдські умови праці, що панують в Тернопільському ДАІ. Неодноразові звернення колективу на адресу Міністерства внутрішніх справ України, особисто до керівника уряду Юлії Тимошенко з проханням приділити увагу і навести лад в ДАІ, не дали ніяких результатів. На думку колективу, залишити таку роботу вертиться в голові чи не в кожного поважаючого себе міліціонера, однак, потім знайти пристойний заробіток практично нереально. Адже, система так створена, що хто не хоче бути гвинтиком в машині по заробітку фантастичних сум для начальника, той піде з такою трудовою книжкою і характеристикою, що навіть вантажником на пивзавод можуть не взяти. З моменту призначення на посаду начальника УДАІ УМВСУ в Тернопільській області майора міліції Кавюка О.М. почалися страхітливі побори. Для прикладу, — посада – 1000-3000 доларів (бере О.Кавюк); — звання – 500 доларів (бере О.Кавюк); — навчання молодих працівників – 500 доларів (бере заступник – А.Терещук); — дозвіл та погодження у відділі організації дорожнього руху – 150 гривень (бере – начальник цього відділу); — постійна данина – по 70 доларів в тиждень командиру окремої роти ДПС для обслуговування доріг державного значення; по 60 доларів на тиждень для начальника відділу ДАІ з обслуговування адміністративної території м. Тернополя та автомобільно-технічної інспекції; по 80 доларів в тиждень – командиру взводу ДПС із забезпечення супроводу; по 200 доларів в тиждень з кожного працівника для начальників районних відділень ДАІ. Беруть величезні кошти і з простих людей, автомобілістів. Так, начальник 1-го відділення РЕР з обслуговування м. Тернополя, Тернопільського, Підволочиського, Збаразького, Зборівського районів – за екзамени по 50 доларів, за технічний огляд по 30 доларів; начальник відділу автомобільно-технічної інспекції та реєстраційно-екзаменаційної роботи — за технічний огляд по 350 грн.; начальник станції діагностики автомобілів – за технічний огляд по 30 доларів. Незаконно отримуються кошти за довідки видачі автотранспорту з штрафмайданчиків в районах області та у м. Тернополі, довідки видаються із великою накруткою. Так, при видачі транспорту із штрафмайданчиків треба платити 100 грн. за довідку про перевірку автомобіля по базі даних. Окремо слід зупинитися, як практично руками підлеглих будуються власні будинки Кавюка. І в Теребовлянському і в Чортківському районах стоять його багатоповерхівки, більші за сільські школи. Цемент, пісок, цегла, щебінь – це далеко не весь перелік будматеріалів, які по 2-3 машини на день зобов’язаний кожен наряд ДАІ доставляти на будмайданчики. Найголовніше те, що підлегліне відчувають ніякого захисту з боку тих, кому носять гроші. Коли побили і наділи наручники на майора з київської внутрішньої безпеки, тернопільські даішники діяли за вказівкою О.Кавюка. А зробили крайніми простих сержантів – вигнали 5 чоловік. Для всіх навіть не довели наказу про результати службового розслідування цього інциденту. Так само не довели, що О.Кавюк став «майором міліції». Заставляє всіх звертатися до нього як до полковника, а місто сміється, бо бачило наказ Луценка. Про всі новини даішники дізнаються від посторонніх і з засобів масової інформації. Нещодавня ситуація, коли есбеушники взяли начальника Бережанського райвідділку Музичку на взятці 110000 гривень, також стала причиною наїзду і вимагання цих же грошей О.Кавюком. Всі наради починалися з Музички, Кавюк при особовому складі вимагав в нього або зрозумілі усім «результати» або рапорту на звільнення. Усі розуміли – єдиний Музичка вже 3 місяці не давав Кавюку грошей, ось і пішов ва-банк. А що сталося після затримання? Усі відмовилися від хлопця. Начальник Управління генерал міліції В.Максимов прикриває лише тих, хто йому реально носить великі суми. На розводах Кавюк спеціально загострює увагу на тому, що йому і Максимову боятися нічого, тому що вони роблять праведну справу в ім’я торжества правди, тобто, перемоги на виборах Ю. Тимошенко. Часто повторюється прізвище Ю. Луценка, як самого головного їхнього захисника. Все це говориться на підвищених тонах, з піною на губах і з чисельними матюками. А чисельні приниження особового складу, в тому числі, з приміненням фізичної сили! Вважаючи підлеглих своїми «кріпаками», він постійно застосовує рукоприкладство, нецензурну лайку та образи. Це проходить незаміченим для усіх. Любий конфлікт з О.Кавюком, пов’язаний з небажанням виконувати незаконну вказівку, має своє логічне продовження – збільшення розміру данини, пониження в посаді, званні. В кінці кінців добивається в В.Максимова переведення на якійсь посади далеко від сім’ї і на проживання в нелюдських умовах, як бомжі. Крім цього, порушення прав людини вже виходить за межі ДАІ. За рукоприкладство до простих людей, водіїв з боку особливо наближених до Кавюка прокуратурою порушено 7 кримінальних справ. Особовий склад зрозумів, що став заручниками долі, і від Ю.Тимошенко так само і від Ю.Луценка захисту не буде. Не може так бути, щоб цей весь безлад бачив Ю.Луценко і спокійно роз’їжджав по Тернополю, відвідуючи керівництво тернопільської філії «Народної самооборони» і випиваючи за одним столом сто грам з її керівником Смиком і Максимовим. Не влазить в голову як може Ю.Тимошенко під час приїзду до Тернополя з концертом спеціально зустрічатися з В.Максимовим з глазу на глаз. Щодо політики, то тут також все ясно. Даішники невільно втягнені в політичне протистояння в області. Якщо раніше їх заставляли слідкувати за автомобілями керівництва ОДА, СБУ та прокуратури, то десь з вересня ми почали стежити за пересуванням лідерів політичних сил, які проти Ю.Тимошенко. Вони неодноразово залучалися до слідкування за машинами лідера обласної Партії регіонів Муца, заступника голови облради Тарашевського (ЄЦ), головою облради Кайдою та ще кількома хлопцями з команди Тягнибока, що часто приїжджають в область. Їздити Кавюк заставляє на власних автомашинах і за власний кошт. Знахабніла поведінка Максимова і Кавюка пояснюється також і надійним прикриттям їхніх безчинств головою ТОО «Батьківщина» Деревляним. Придумали Деревляний та Максімов і механізм доставки «лівака» на вибори Ю.Тимошенко. Щоб не кидати тіні на блок прем’єр-міністра, цим зайнялися згадані функціонери з «Народної самооборони» (їм втрачати нічого, навіть, совісті) і, традиційно, співробітники міліції. В.Максімов спеціально виділив для цією мети карний розшук. Щомісячну мзду з обласної міліції в розмірі 100 тисяч американських доларів в центральний розподільчий центр, яким являється ВГО «Народна самооборона» на чолі з братом міністра МВСУ Сергієм Луценком, завозять згаданий Олександр Смик та заступник начальника обласного карного розшуку Квасневський Віталій Владиславович. А співробітники ДАІ повинні це все супроводжувати, щоб чогось не сталося… Висновок один – І уряд і особливо Луценко потурає цим знахабнілим людям з пагонами з чистими золотими або срібними зірочками але не чистою совістю.

img
редакція 15.12.2009 14:22
з України

До - лейтенант Міханцьо 14/12/2009 20:01: просимо надати редакції матеріали, які підтверджували б факти, наведені у вашому коментарі. Інакше він буде видалений з сайту як неперевірена інформація.

img
Anonimus 15.12.2009 16:06
з України

текст прочитала,згадався 2004 рік,міліція з народом,бандитам-тюрми і т. п.,знову ми помилилися .пропхавши на п"єдестал цю бандитьську владу.І знову вибори,а серед кандидатів жодного нового обличча,нічого не зміниться,як була наша Україна кріпацькою токою вона і залишиться.

img
Anonimus 15.12.2009 17:08
з України

Якщо нічого не робити - то точно залишиться

img
Ukrainets 15.12.2009 09:54
з України

Даішник захтів повимахуватись а не получилось :) В суд і вимагати пояснень + компенсацію моральної шкоди + вибачення !

img
::)) 15.12.2009 12:38
з України

А з іншого боку....послухайте уважно запис...водій та пасажир, вілдверто провокують даїшника своїм тоном та манерою спілкуватися, бо знають шо записують..навіть підсміюватись собі дозволяють..тому, я їх би також штрафанув...те, що обізвав трохи - погано...але і повагу до державних органів треба мати....тому тут ситуації винні обоє...крім того, нафіга сперечатися з даїшником, якшщо в законі прописано як і де, можна оскаржувати штрафи і протоколи..

img
яяяя 15.12.2009 13:42
з України

28. Взаємовідносини працівників підрозділів ДПС з учасниками дорожнього руху 28.1. Взаємовідносини працівників підрозділів ДПС з учасниками дорожнього руху мають ґрунтуватися на принципах дотримання законності, забезпеченні свободи та недоторканності особи та її прав, уважному, доброзичливому і шанобливому ставленні до громадян.

img
Anonimus 15.12.2009 13:49
з України

Продовження теми читайте тут: http://te.20minut.ua/news/164173

img
адвокат 15.12.2009 18:20
з України

розсмішили

img
Євген 15.12.2009 18:03
з України

Що цікаво, про те, що розмова записувалася, я взнав разом із інспектором в кінці розмови. Тому ваші звинувачення безпідставні. А підсміююсь завжди - з гарним настроєм легше жити

img
Anonimus 15.12.2009 15:44
з України

мене зупинив даішник.показав "мою" швидкість 82 км/год.,хабаря я принципово не дав,склав даішник протокол,а я подав до суду.Штраф скасовано.Доказуйте свою правоту,у Вас все вийде,бажаю успіху.

img
Дохтор 15.12.2009 15:44
з України

Во пацанам респект а ментяра козел!!!!

img
адвокат 15.12.2009 18:22
з України

який респект, що пішли на пропозицію Макса? Та за таке з органів МВС виганяють а не переводять на другу посаду.

img
Anonimus 16.12.2009 09:42
з України

Слухав той запис - самі вели себе як бидло, за їхньою логікою "витерли номер і можем їхати", можна сказати: так, я їхав 150, але ж я зменьшив швидкість...треба було ще жожче, ствола у пельку як в америці! В нас народ дійсно тупорилий, вимагають від ментів щоби чесно служили, а коли доходить до порушення, погодитись з цим ніяк не можуть, і чесно сплатити штраф...

img
murena 16.12.2009 14:58
з України

За тижденьт часу обїздила всю західну Україну, по дорозі зустрілось 2 чи 3 ДАІ-шника, тільки заїхала в Тернопіль - мало не на кожному перехресті стоять.

img
ТІR DRIVER 16.12.2009 16:58
з України

а, за шо чесно слатити в суд? за те шо мент на рівному місці доколупку найшов.. я не спорю машина чистюсінька немер-брудний, да тут все справедливо.но коли дорога як обочина, в болоті, то що, кожних 10 км зупиняйся і біжи вилизуй номер. повний дебілізм, і дебільна держава, але не тому, що живуть в ній дебіли, а тому, що дебіли нею керують. поки до влади пхаються морально бідні уроди, порядку в цій країні НЕ БУДЕ!

img
Destin 16.12.2009 22:36
з України

Ставте мені мінусів скільки влізе, але я також вважаю, що в ситуації винні обоє. Уважно прослухала аудіозапис....водії знаючи про диктофон навмисно провокували даїшника, а образа чи хамство - це не тільки грубе слово, або обзивання....можна таким тоном говорити.....чи з такою мімікою.....що і без слів стане зрозуміла провокація чи просто ставлення до людини.... Даїшник звісно мав все-таки стриматись.....але і люди в нас забагато собі дозволяють.

img
Євген 17.12.2009 00:00
з України

Особисто я також не знав про диктофон - відповідно поводився і говорив звичним для себе тоном, але ж не припускався образ чи зверхнього тону.

img
Anonimus 17.12.2009 11:29
з України

Шановні журналісти! Та що ж це за робота така???? Де коментар від самого даїшника???? Чи він не людина? Його питати нетреба????? Як можна писати статтю не вислухавши всіх сторін? Людину ж за це покарають! Дуже непрофесійно.... Навіть якщо він справді винен, всеодно і його сторону потрібно було висвітлити! Вам головне щоб заголовок був гучним!!!!

img
Євген 17.12.2009 17:57
з України

Він все сказав ще при складанні протоколу. А лист від ДАІ - це доказ того, що його визнали винним навіть його ж колеги.

img
Anonimus 17.12.2009 19:13
з України

а там багато не треба лиш би галас зупинити

img
Євген 17.12.2009 22:52
з України

Якщо мораль та елементарні етичні норми недосяжні, тоді уважно вивчаємо законодавство: Статут патрульно-постової служби міліції (витяг): 143. В поводженні з громадянами недопустимі: а) зверхній тон, грубість, зарозумілість; б) іронічне або неввічливе викладення зауважень; в) вирази або репліки, які ображають людську гідність; г) погрози, повчання і несправедливі докори; д) пред'явлення незаслужених звинувачень; е) погрозливі чи ображаючі жести або знаки. 144. У розмові з громадянами працівники міліції повинні виявляти спокій, витримку і розсудливість. Вони не повинні відповідати грубістю на грубість і у своїх діях керуватися особистими неприязними почуттями... http://www.uazakon.com/big/text479/pg3.htm

img
Сергей 21.12.2009 20:20
з України

Євген ты когда на майдане в милиционеров апельсинами бросался, и маты гнул в пять рядов, тоже по уставу и этикету....страну засрали а когда порядки надо наводить так за закон вспомнили, только в свою сторону...

img
Сергей 21.12.2009 20:12
з України

Я смотрю и поражаюсь бендерам, как нарушать правила дорожного движения, так насрать на все, а как чуток на хвост гаишники наступили так сразу и диктофон нарисовался и мы такие хорошие, а гаишники сволочи.....прежде чем жалобы строчить надо на себя в зеркало смотреть...расплодили помаранчевых.....суды скоро в жалобах завалятся.

img
serg 22.12.2009 20:37
з України

Знаю лично обоих, ничего подобного ранее из више приведёного, за ними не наблюдал... ....

img
Bonus 23.12.2009 10:46
з України

СерГей, до чого тут бАндери, до чого помаранчеві? "Сматрю і паражаюсь" таким нікчемам як ти, як ненависть може настільки засліплювати аж до повної відсутності логіки. "расплодили помаранчевых.....суды скоро в жалобах завалятся", ідіот, подивися статистику по "бєла-галубих рєгіонах", чи там "нарушать правіла дарожнава двіженія" бандерівці приїжджають із заходу? І ще БЕндери - місто в Молдові, ти часом не з тих країв родом, судячи по "уравню развітія"?

img
Anonimus 21.01.2011 22:14
з України

Про що ми говоримо,ви проаналізуйте хто служить і керує ДАЇшниками,наприклад кавюк-читає по-складах невірите? недивно., але це факт,написати речення -вищий пілотаж взагалі для цієї людини,зате за гроші доліз самі знаєте куди,і ще обіцяє вернутися в Чортків великим начальником і свім доказати ще раз що зо бабки можна купити все,а посадити за всі хабарі і .........нема кому бо всі їдять з тої самої кормушки,Приідьте у Чортків і подивіться які ХОРОМИ ВИБУДУВАВ "макс" для кавюка.адреса :в лісі з правої сторони перша хата,всього за пару років служби, а машини ....................................Мабуть на зарплату все це.

img
perfikmax 08.12.2011 01:17
з України

http://www.allserialsonline.net Отечественные сериалы Многие знают, что большее количество сериалов сценаристы иногда просто клонируют. Такие сериалы пользуются большим спросом среди зрителей, так были сняты всем известные сериалы: «Моя прекрасная няня», «Не родись красивой» и многие другие. В основном переснимают сценарии нашумевших среди американских зрителей сериалов. По мотивам таких сериалов часто снимаются отечественные сериалы, но наши кинорежиссеры не только переснимают, но и снимают русские сериалы прекрасного качества! В последние годы отечественные сериалы стали более качественными и интересными, они даже потеснили с экрана сериалы, снятые за рубежом. У нас на сайте есть возможность смотреть бесплатно русские сериалы! Во многих отечественных сериалах нас радуют своей игрой известные актеры кино и театра, поэтому качество сериалов просто отменное. На нашем сайте достаточно выбрать отечественный сериал, который вы желаете сейчас посмотреть, загрузить его на просмотр и получать удовольствие от хорошего сюжета и прекрасной игрой актеров. Хотим обратить ваше внимание на то, что у нас на сайте действительно бесплатные сериалы, как отечественные, так и зарубежные. Отечественные сериалы, снятые в последние годы, не отстают, а может быть даже и превосходят по качеству сюжета сериалы, снятые за рубежом. Чтобы смотреть сериалы, вам не надо ничего платить и отправлять с вашего мобильного телефона платные сообщения. На нашем сайте есть возможность, как отечественные, так и зарубежные сериалы смотреть бесплатно! У нас на сайте для отечественных сериалов отведена отдельная рубрика. Мы готовы предоставить вам очень разнообразный ассортимент сериалов отечественных сериалов. Основной нашей целью является то, чтобы каждый любитель сериалов нашел необходимый фильм у нас и смог насладиться его просмотром. Мы даем гарантию, что на нашем сайте все предоставлены сериалы только отличного качества!

img
raltunutrib 24.12.2011 01:55
з України

ремонт квартир в туле Улучшение и отделка офисов, квартир или загородных домов – это насущная на сегодняшний день проблема многих людей, решившихся, наконец, улучшить свой дом. Мало того, что улучшение – это процесс трудоемкий и напряженный, еще и найти достойную фирму, занимающуюся ремонтом квартир или загородных домов сегодня практически невозможно. Дело в том, что все меньше и меньше в нашей стране есть фирм, делающих свою работу хорошо, эффективно и недорого. ремонт квартир фото кухня Однако наша фирма является приятным исключением из этого неприятного правила. Мы вот уже много лет занимается улучшением помещений, квартир, дач и еще ни разу нам не поступало от наших клиентов ни неприятных отзывов, ни каких-либо жалоб. ремонт квартир cвоими руками Большой опыт наших специалистов, а также высокий профессионализм всех без исключения наших работников, поможет сделать хорошо, качественно и – главное - доступно как косметический, так и капитальный ремонт. ремонт коридора в маленькой квартире Современное оборудование, новые технологии планировки и дизайна, а также индивидуальный подход к каждому клиенту и гибкая система скидок сделали нашу компанию самой успешной на сегодня компанией, оказывающей услуги ремонту и отделке офисов, комнат или домов. ремонт квартиры дизайн интерьера ремонт квартир ремонт квартирЫ

img
denetendSterb 29.12.2011 08:02
з України

Сайт про малый бизнес газета Хроники бизнеса будет вам интересен.

img
vkusneko 29.12.2011 19:22
з України

Всем здравствуйте, пора уеж вас познакомить с розовые ягоды такв же там есть красивое мясо но самое главное не упустите это немецкие напитки Внатуре уже там есть вот ползающая рыба Очень ссп за пару секунд внимания

img
joitteveket 11.01.2012 05:46
з України

трудоустройство в сао

img
Abbyyyykv 24.01.2012 23:37
з України

http://audioknigi.ucoz.de/2222.gif заработок на продаже статей реальный заработок в интернете Тема полностью моя, только собственные наработки Тема, данного заработка в интернет , не срисована с других сайтов, если где уже и раскрывалась то сорри, это без меня. Для того что бы реально поднять денег нам нужно 1. Уникальный контекст в графическом формате , программа ABBYY FineReader последний версии (нужна для преобразование в графическогофайла в файлы с текстовыми значениями). 2. Сервис Адвего – биржа статей, программа Адвего Плагиатус для сверки контекста на уникальность. 3. Упорство и сообразительность Тема освещается по ссылки написание статей заработок

img
Fluotheemuth 29.01.2012 02:03
з України

wegmans pharmacy valley square warrington pa http://sundrugstore.net/products/diovan.htm membership buy online pharmacy

img
Mamikarpcap 01.02.2012 08:49
з України

Привет всем! Скачайте поиграйте: The Sims 3 для HTC Explorer Hockey Nations 2010 видео Wave Blazer на компьютер скачать бесплатно Tom Clancy’s H.A.W.X на самсунг 5230 скачать Angry Birds: Birdday Party на самсунг i 900

img
Knopkliityh 03.02.2012 23:56
з України

Не хотите идти в кинотеатр, нет проблем, все новинки фильмов можно смотреть онлайн, а можно скачать бесплатно новинки на (www.allserialsonline.com) и вместе с вашей второй половинкой, посидеть с поп-корном перед экраном.

img
pindashola 11.02.2012 12:51
з України

самое лучшее оружие это современное оружие, плюс ко всему самое мощное

img
kipNoitte 29.02.2012 18:33
з України

Интим магазин Москва http://sex-paradise.ru Доставка в регионны оплата QIWI (КИВИ) -- удобный сервис для оплаты повседневных услуг

img
therfrehourse 19.03.2012 07:35
з України

Привет Форумчане!Решил создать этот топик в помощь начинающим. Кто только начинает осваивать азы создания сайта и заработка на нём. Есть возможнои как бесплатного так и платного создания сайтов. Я опишу методику создания бесплатного сайта с получением также бесплатно доменного имени в зоне .ru. Первым делом вам нужно зарегистрироваться на этом сервисе Сетап Регистрация очень проста и не требует сложных задач.Вот скриншот,на всякий случай http://s019.radikal.ru/i639/1203/7e/b231f084e42b.jpg Далее необходимо активировать вашу почту,которую вы указали при регистрации,без этого невозможно будет получить доменного в подарок и создать сайт бесплатно. После регистрации,вы увидети этот окно,если всё прошло успешно вы увидете этот сообщение и окно создания доменного имени: http://s54.radikal.ru/i144/1203/60/c0ee46af660e.jpg Следующий шаг этот создание вашего первого сайта.Придумайте ему имя например site.setup.ru,этот временный сайта,вы потом получите домен второго уровня бесплатного и хостинг,например такой site.ru. После создания доменного имени сайта,вам необходимо создать в конструкторе минимум 11 страниц абсолютно любого содержания и текста,этот не имеет значения,скопируйте где то с поисковых систем. Когда процесс создания сайта и минимума страниц,а именно 11, готов,вы можете отправлять сайта на модерацию. Модерация обычно идёт в течении 3 часов,после отправки.И вот Когда сайт пройдёт модерацию вы сможете получить бесплатного доменное имя и хостинг для храниения сайта. Вот и весь секрет получения бесплатного домена и хостинга для начинающих пользователей. Забыл ещё добавить,вы можете зарабатывать даже здесь привлекая пользователей к созданию сайтов! Сумма за одного пользователя огромная,убедитесь сами.Вам просто нужно взять ссылку у себя в аккаунте, у меня она имеет вид http://setup.ru/?r=calmllbd и расослать её своим друзьям или знакомым.И будет ваш первый заработок в интернет. Удачных вам заработков и созданий сайтов. Начинайте прямо сейчас!

img
prubIrrethype 28.03.2012 10:12
з України

Для людей, идущих в ногу со временем, активных и умеющих ценить свое время. Онлайн интернет-магазин товаров для животных в Тюмени: www.zoomagazin72.ru Что мы предлагаем для Ваших любимых питомцев: - Корм - Наполнители - Аксессуары - Средства по уходу за животными - Витамины Наши преимущества: - Большой ассортимент кормов и наполнителей для туалета в наличии; - Цены ниже, чем в магазине на 20-50%; - Оптовые цены на корма и наполнители; - Собственное производство наполнителей ("Чистый кот"); - Доставка любого количества по Тюмени и Тюменской области; - Доставка в этот же день до дома. Тел.: (3452) 61-61-35

img
MastBler 29.03.2012 22:55
з України

fotostudija moskva

img
Alalryplasy 01.04.2012 11:20
з України

Права инвалидов

img
Alalryplasy 05.04.2012 21:09
з України

http://mamont-creative.ru/ О государственной помощи семьям с детьми

img
AddighVefmege 19.04.2012 23:42
з України

Потерто ... _________________ элитные мобильные телефоны

img
rokannell 01.05.2012 13:10
з України

Новости

img
preaskire 18.05.2012 22:59
з України

Купить семгу, лосось, форель.Свежезамороженная и охлажденная рыба.Лосось (семга), морской окунь, форель, мясо краба и другие морские деликатесы и свежая рыба. Охлажденная и свежезамороженная рыба прямо со склада,доставка рыбы в офис, на предприятия общественного питания,цена без дилерской надбавки,продукция в индивидуальной, герметичной упаковке. семга

img
unossyinazy 18.06.2012 17:16
з України

мебель италии гостиные итальянская мягкая мебель подростковая мебель италия элитная мебель из италии салон итальянской мебели итальянская мебель со склада в москве офисная мебель италия итальянская мебель в санкт петербурге офисная мебель италия итальянская мебель для спальни итальянская мебель со склада итальянская мебель для детской комнаты итальянская мебель для детской комнаты

img
ValayRalM 23.06.2012 16:16
з України

Hello! I need your help. Please, Please help ME!!! А теперь дискотека!

img
AstoksNoissap 25.06.2012 13:49
з України

При цьому продажі напівпричепів, вироблених в Росії , здійснюються зі складу, в самому крайньому випадку термін очікування може скласти до місяця. Але навіть це значно вигідніше, ніж чекати техніку півроку, купивши напівпричіп з Європи. напівпричепи продаж бу в Санкт Петербурзі ТОВ « Нео Транс Логістика » фінансово незалежна , стратегічно самостійна. Основні критерії в роботі - об'єктивність тарифів, своєчасність , якість обслуговування, порядність , надійність.

img
Binyusentions 29.06.2012 00:06
з України

Aleksey Kletsel

img
terostikus 09.07.2012 22:27
з України

testposting

img
Technoid 08.08.2012 21:41
з України

http://oldbk.com/?pid=490 ?? ???? ????? - ??? ????? ??????????? ????? ??????????? ?????? ???, ? ?????? ???????? ????? ???????? ???????????????? ?????????? RPG – ???????????? Combats 2002-2003 ?????. ?????????? ?????????? RPG ????????? ?????????, ????????? ? ???? ??? ????? ??????, ??? ???????????? ?????, ?, ?????????? ???????????-????? ??????? ??????????. ? ?????? ?????? ???? ???????????? ?????????????? ???? ???????????, ??????? ? ??????. ?????? ?? ??? ????????? ????????? ??????? ?????, ? ?? ?????, ???, ??????, ??????????? ??????????, ????????? ????????? ?????????? ? ?????? ??? ?? ??????????. ???? ??? ?????? – ??????????? , ???????? ? ????????? – ??????????? ????????? ???????? ????, ???????????? ????????????? ?????????????? ??????????? ? ?????????????? ?????????????? ????????. ???? ? ?????? ?????? ???? ?? ??????? ?????????? ?????? ? ??????? ???????? ? ????????? ? ?????? ??????????? ?????. ?????, ?? ??????? ?????????????? ? ????? ?? ?????? ????????? ? ??????? ??????? ? ????????????? ? ?????????? ????????? ?? ????? ????? ? ? ??????????? ??????. ??????, ????? ?? ????? ?????????? ??? ??????? ? ??????? ??????: ? ????? ?? ?????? ???????? ?????????? ????????, ??????????? ? ????????? ?????, ???????????? ????????? ???????, ? ?????, ?????????? ???? ?????????? ? ????????????? ???????? ? ????? ?????? ? ?? ?????????. ???? ?? ?????? ?????? ? ???????, ?? ?????? ????? ? ?????????? ????, ??????? ??????????? ????? ????? ???????? CapitalCity ? AvalonCity. ?? ??????? ???? ???, ??? ????? ???????? ??????????????? - ??????????? ?????????????? ? ???????? ??? ???????, ???????? ?? ???????, ????????? ???????, ? ??????? ????? ?????????? ? ??????????? "????????" ? ????????? ?????? ????????? ?????????. ?????, ?? ??????? ????? ??????????? ? ????????? ?????????? ?? ???????? ? ?????????? ?????? ????????. ???? ? ????? ???? ???, ??? ??? ???????? ???????: ????????????? ????????, ??????? ????????????? ??? ? ?????????????? ????????? ? ??????????? ????????, ????? ??????? ????? ????????. ?????????? ?????????, ?? ????????? ????????? ?????????????? ??????????, ????????? ?????? ?? ????, ? ?????? ? ?? ?????? ?????, ??? ??? ???????? ???????? ? ???????. ???????? ?????????? ?????? ? ??????? ??????????? ???????, ??????? ????????????, ????????? ??????? ? ????????????? ????????, ??????? ???????????? ? ?????????? ????. ???? ??? ??? ?? ????? ?????? ??? ??????????? ?????????? RPG, ????? ???, ?????????? ?????, ??????? ? ????????????? ??????? ???, ????????????? ??????, ????? ??????? ? ?????? ?????? ???????, ???????? ?????? ??-?????????? ??????????. ??? ????? ?????? ??? ????????? ???????????. ?????? ? ??? ???? ??????????? ????? ??? ??????? ? ??????? ???? ??? ? ??? ???????! http://oldbk.com/reg.php?pid=490

img
axonline 09.08.2012 02:56
з України

Без цензуры Тебя чем-то обидели? Кто-то нахамил или жестоко пошутил? Портит твой авторитет и твою самооценку? Чувствуешь себя из-за этого оскорблённым неудачником? Хватит терпеть и копить в себе весь гнев! Лучше выплесни свои эмоции здесь! Напиши тут все, что ты об этом человеке и его поступке думаешь! http://axonline.ru

img
vladpvp 09.08.2012 08:13
з України

Zdravstvuyte! Predlagayu vashemu vnimaniyu sayt besplatnih obyavleniy, s nushnoy funkciey - rassilka Vashego obyavleniya na mnogo drugih saytov (rezultat na lico) Adres sayta - kupiproday.xe0.ru Primechanie - nekotorie zaschitnie programmi, vrode kak u menya (ADGuard 5) mogut sait opredelyzt kak vredonosniy, no eto ne tak, mne na pervoe vremya bil nushen besplatniy host-provayder, pozshe on pomenyaetsya. S uvasheniem.

img
Lazone 14.08.2012 18:39
з України

Lineage 2 la2-zone.RU

img
Automaticexchange 26.08.2012 22:45
з України

Здравствуйте. Рады представить Вам надежный и моментальный обмен Webmoney без комиссии и по выгодным курсам. В AutomaticExchange.ru Вы всегда можете обменять Вебмани любых валютных пар: обмен wmz на wmr, обмен wmz на другие валюты и пр. Мы надеемся, что наш обменник Webmoney Вам понравится и данная информация будем интересной. P.s. Извините, если информация не совсем по теме. Но если Вы пожелаете зарабатывать/зарабатываете в сети, то и мы можем быть Вам полезными. С наилучшими пожеланиями, Automatic Exchange Group

img
AlFAS 07.10.2012 02:34
з України

17 sposobov zarabotka v internet Podrobnee tut http://goo.gl/wB9QC

img
ProgramVK 08.10.2012 10:20
з України

Programma dlya prosmotra gostey na vashey stranichke Vkontakte. (Besplatno) http://depositfiles.com/files/emfvukai3