Наприклад, таке ми побачили у “Сільпо”, що в “Подолянах”. Там діє акція “Знижки прилетіли”, за якою російські товари продають зі знижками: купуючи один товар, на другий такий отримуєте знижку 50 %. Серед акційного товару є продукти та засоби гігієни.
Тож ми запитали, чим керуються тернополяни під час покупок і чи знають, як визначити країну-виробника.
Ігор Яворський (55 р.), екс-тренер ФК "Нива":
Раніше я не звертав уваги на виробника продуктів, але впродовж останніх двох тижнів стараюсь купувати лише українські продукти. Дивлюсь на виробника та на штрих-код. Авто заправляю лише на українських АЗС.
Ольга Балабан (29 р.), в декреті:
Російські товари бойкотуємо. Буквально вчора вибирала шампунь в супермаркеті. Тепер на цінниках вказують і країну-виробника. Тож ми уважно дивились, що купуємо. Будемо бойкотувати не лише російську косметику, а й продукти.
Ірина Нестюк (22 р.), директор молодіжного центру праці:
Стараюсь бойкотувати російські продукти. Чи виробник із Росії, можна дізнатись із тих буклетів, що роздають зараз, ну і звісно ж, дивитись на штрих-код. Російський код — 460-469, а наш — 482.
Людмила Скоропад (52 р.), приватний підприємець:
Перед тим, як купити товар я дивлюсь, хто виробник. Раніше це не було так суттєво, але зараз це справді важливо. У мене батько - з Росії, а мама українка. В нас ніколи не було мовного бар'єру і прикро, що зараз така ситуація.
Святослав Абрам'юк (30 р.), громадський активіст:
Постійно бойкотую російських виробників. Ще до початку російської агресії завжди звертав увагу на країну-виробника. Я краще куплю українські продукти, навіть якщо вони - дорожчі. Дитячі речі теж вибираю лише українські.
Ярослав Стецій (20 р.), студент:
І я, і мої знайомі вже років три стараємось не купувати російські товари. Ми вже знаємо конкретні українські виробники і купуємо продукти та речі тільки їх виробництва. Також орієнтуємось за штрих-кодами.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер