Тернополянка на віртуальну картку шахраїв перерахувала 100 тисяч гривень

Тернополянка на віртуальну картку шахраїв перерахувала 100 тисяч гривень

Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані платіжної картки шахраям або по вашій картці проходять підозрілі операції — негайно заблокуйте картку та зверніться до поліції.

До жінки зателефонували нібито співробітники банківської установи й запевнили, що невідомі особи отримали доступ до її електронного гаманця. Аферисти зазначили, щоб вберегти кошти жінці потрібно терміново перерахувати їх на віртуальну картку, створену спеціально для неї. Повідомляють в Нацполіції області.

«Тернополянка у мобільному додатку підтвердила перекази. Шахраї отримали доступ до банківського рахунку і зняли усі кошти», — зазначили правоохоронці.

Дізнавачі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.

Поліцейські вкотре нагадують жителям області, як вберегтися від подібного роду шахрайства:

  • не виконуйте умови на прохання осіб, що телефонують та представляються банківськими співробітниками;
  • за жодних обставин не переказуйте ваші кошти на будь-які інші рахунки та рахунки третіх осіб на прохання осіб, що телефонують та представляються банківськими співробітниками;
  • створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернет-банкінгу;
  • не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку;
  • тримайте в секреті: три цифри на звороті картки, коди (одноразові паролі) банків та мобільних операторів; паролі в інтернет-банкінг; кодове слово банку;
  • під’єднайте смс-інформування стосовно операцій з платіжною карткою. Встановіть індивідуальні ліміти на операції з вашою платіжною карткою.

Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані платіжної картки шахраям або по вашій картці проходять підозрілі операції — негайно заблокуйте картку та доступ до Інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку за номером, вказаним на звороті картки.

Якщо ви стали жертвою шахраїв — телефонуйте на лінію «102» або самостійно зверніться у відділення поліції.

Відео дня

Читайте також:

Шахраї обдурили жительку Тернополя під виглядом допомоги від держави.

Робота в Інтернеті коштувала тернополянці майже 80 тисяч гривень.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up