Виділення 35 сотих зеленої зони неподалік літака прокуратурі області для багатоповерхівки можна назвати злочином проти міста. Добровільно прокуратура землю не віддає. Місцеві суди провадження не відкривають…
Більшість рішень міської ради легко приймають та дуже важко, з «боями», скасовують. Одним з таких рішень можна назвати надання прокуратурі тернопільської області 35 сотих зеленої зони під забудову. Рішення сумнівне, м’яко кажучи. Але залишається в силі поки його не скасували…
Будівнича прокуратура
Аби отримати оцінку слуг Феміди діям міської влади та правоохоронців, а також скасувати рішення яким колишню паркову зону віддали в супереч діючому тоді Генеральному плану державному органу журналіст газети «RIA плюс», а по сумісництву заступник голови громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» та депутат міської ради Андрій Шкула звернувся до суду.
"RIA плюс" тоді зробила декілька публікацій про оборудку, а громадська спілка зверталась і до прокуратури області і до Генеральної прокуратури з проханням відмовитись від землі. Бо ж ділянка ще з деревами і може знову, після відповідних рішень, повернутися до парку.
Розгянули 13 суддів
Та в судах почало не щастити. Так суддя Н.М. Сташків 23.10.2017 винесла ухвалу в якій «іменем України» постановила «Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської міської ради, третя особа Прокуратура Тернопільської області, про визнання протиправним та скасування рішення. Розяснити позивачу, що відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом» і на декілька сторінок розписала ообгрунтування чому ні. Таке рішення заявники спробували оскаржити в Апеляційному судді Тернопільської області де засідала ціла колегія суддів : Храпак Н.М. (головуючий – авт.), Дикун С. І., Парандюк Т. С. В грудні 2017 року вони ухвалили залишити рішення міськрайонного суду без змін. Після цього було звернення до Верховного суду. Справу прийняли до розгляду і розглянули Великою Палатою Верховного Суду у складі 13 суддів.
У постанові Верховного суду йдеться:
«1.Касаційну скаргу Шкули Андрія Петровича задовольнити. 2. Ухвалу Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 23 жовтня 2017 року й ухвалу Апеляційного суду Тернопільської області від 5 грудня 2017 року скасувати, а матеріали справи направити до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області для вирішення питання про відкриття провадження. Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття. Постанова суду касаційної інстанції є остаточною і оскарженню не підлягає».
Війна ще не виграна
Таке рішення не перемога у війні, а лише виграний бій, вважає позивач. Проте це справа показова.
- Лише рік пішов на те аби місцевий суд відкрив провадження по цій справі, - каже Андрій Шкула. – Тепер, сподіваюсь, маневрів з відмовами не буде, бо ж є рішення Верховного суду з роз'ясненнями. До речі треба буде поцікавитись чи міськрайонний суд, як орган і судді як фізичні особи, не отримували землі в заборонених місцях. Бо якщо брали, то справа гибла (сміється – авт.). А якщо серйозно, то маємо прециндент: від судів можна добитись роботи, але треба багато часу і зусиль.
В прокуратрі області, куди ми звернулись з проханням надати коментарі та документи щодо згаданої ділянки та перспектив її забудови попросили оформити наші питання та прохання інформаційним запитом аби надати вичерпну та офіційну інформацію, що ми і зробимо.
Згадана місцина біля літака, якщо будова таки почнеться, може перетворитися на ще одну гарячу точку. Таку як, приміром, «Екоготель» у парку Нацвідродження, де вже кілька місяців тривають пікети. Цікаво лише, чи буде прокуратура області залучати тітушок чи «силами органів правопорядку» охоронятимуть будівництво.
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 11 від 15 березня 2023
Читати номер