Три роки полону: тернополяни долучились до забігу на підтримку військовополонених

Понад пів сотні любителів бігу і просто небайдужих людей долучились до забігу в підтримку військовополонених та зниклих безвісти. З 16 до 20 травня проходить третя річниця виходу наших захисників із Азовсталі.
«Цей не було змагання, це заради підтримки людей, ми бігли групою», — ділиться враженнями після забігу 12-річна Катерина. Вона із мамою Ольгою люблять брати участь у різних активностях. Тому одразу долучились до забігу до третьої річниці виходу захисників із Азовсталі.
— Це важливо, щоб привертати увагу, тому якщо є така можливість, потрібно поєднуватись. Це нічого не вартує, просто прийти, а людям приємно, — розповідає Ольга.
До забігу залучались понад півсотні учасників. Зокрема, учасники клубу Runday Тернопіль, організацій «Сокіл», «Права молодь» та просто небайдужі.
— Для нас все, що стосується нашої нації є надзвичайно важливим, а тим паче люди, які захищають нашу державу, готові жертвувати своїм життям і здоров'ям, своєю безпекою заради того, щоб Україна була, для нас це дуже цінно і ми всіляко намагаємось це показати і практично, в десь в символізмі, - наголошує учасниця забігу з «Правої молоді» Юля.
Окрім забігу, до річниці виходу захисників з Азовсталі у Тернополі також проведуть автопробіг та вже традиційну акцію на підтримку військовополонених Маріупольського гарнізону, всіх полонених та зниклих безвісти.
— Дуже сумно і страшно, що це третій рік виходу з Азовсталі, а ще багато військових гарнізону Маріуполя, зокрема, Азову, у полоні. Близько 850 бійців бригади Азов, 1900 бійців, це ті, хто вийшов з Азовсталі, і близько чотирьох тисяч це весь гарнізон Маріуполя. Тобто дуже велика кількість. І, насправді, суспільство забуває, — наголошує організаторка акцій-нагадувань Анастасія Крисак.
Тому намагалися провести якомога більше заходів і залучити чим більше людей, додає Анастасія. Адже не рідко можна прочитати негативне ставлення деяких людей до таких акцій, які можуть запитати: «А що це дасть?».
— А що дає мовчання? Нічого доброго. Все починається із ініціативи, навіть тих самих акцій, свідомість починається з акцій. «Це вам треба в першу чергу». Це потрібно рідним, відчувати підтримку, тому що по суті вони покинуті. Я постійно про це чую, я була на їхньому місці, це байдужість тотальна людей. Інколи ми навіть чуємо якісь гидкі коментарі в нашу сторону, інколи люди починають жалітися, що їм заважають акції чи збори в центрі міста, це просто дико. Особливо Тернопіль себе позиціонує як про українське місто, але з чого починається проукраїнська позиція? Не з підтримки? Якщо ви не розумієте, для чого це потрібно, прийдіть запитайте мене, наприклад, чи рідних, поговоріть з мамою, в якої син в полоні три роки, чи подивіться на дитину, в якої батько зник безвісти, і тоді не буде питання, чому треба приходити. З акцій починається свідомість, з громадської позиції, — наголошує Анастасія Крисак
18 травня у Тернополі також відбудеться:
- Автопробіг: о 13:00, старт вул. Сергія Короля, 44 (колишня Бережанська), парковка АТБ
- Акція-нагадування: о 14:30 в парку Шевченка, біля пристані
Довідка
У травні 2022 року українські захисники почали залишати територію металургійного гіганта «Азовсталь» – останнього осередку українського спротиву в оточеному російськими військами Маріуполі. Протягом майже двох місяців у його бомбосховищах тримали оборону військові й переховувалися цивільні.
Між 16 і 20 травня 2022 року за наказом командування понад 1400 українських захисників залишили завод і потрапили в російський полон.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.