У черзі до ТЦК сотні тернополян за відстрочкою. Як приймають документи?

У черзі до ТЦК сотні тернополян за відстрочкою. Як приймають документи?

Щоб подати документи на відстрочку, потрібно ходити двічі на тиждень протягом місяця, жаліються читачі. Потім ще треба чекати на результат. Журналісти перевірили, як усе працює. 

 

З 16 травня з’явилась постанова про «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» №560. Документ, зокрема, передбачає особисту подачу заяви на отримання відстрочки від призову на військову службу . Таку заяву, з різним переліком додатків, у залежності від причини можуть подавати особи з інвалідністю чи тимчасово непридатні, ті хто утримують трьох і більше дітей, батьки дитини з інвалідністю, зайняті доглядом за членом родини з інвалідністю та ще десятки категорій. Познайомитись з повним переліком можна в статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

«За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації», - йдеться, зокрема, в постанові №560.

До слова бронювання працівників органів державної влади та місцевого самоврядування відбувається без особистих подач заяви, а самими органами. 

Відео дня

Списки зняли напругу

На папері процедура виглядає простою, а ось на практиці – все по іншому. Заяви на отримання відстрочки приймають лише двічі в тиждень з 09.00 до 13.00 у вівторок та четвер. На початку червня, як переконався кореспондент, приймали по 20-30 людей за день. З кінця минулого місяця чи то через збільшення кількості бажаючих чи то через те, що самі побачили проблему, приймають уже до сотні заяв. Але приходять все нові і нові люди.

 – Коли я прийшов вперше, на початку минулого місяця, я був майже трьохсотим, – каже тернополянин Сергій, якого зустріли в ТЦК. – Зараз я вже в перших на здачу, але і в черзі вже більше пів тисячі людей – он, в списки подивіться. 

Списки, до слова, для контролю громадськості, висять біля брами ТЦК – аби ніхто без черги не пройшов і не було шарпанини. Списки – ідея самих тернополян адже по іншому організувати чергу, зважаючи на такий прийом заяв і кількість людей, важкою

 – Списки зняли напругу бо перші десятки людей, які приходили, ледь не бились, – каже інший військовозобов’язаний  з підставою на відстрочку Олексій. – Уявіть, що ви прийшли в вівторок, відстояли пів дня, повернулись в четвер, а у фізичній черзі вже якісь нові люди. Тому з’явились ті списки. Але і з ними непросто: аби не вилетіти з черги, кожен має приходити о 13.00 у вівторок та четвер, тобто одразу після завершення прийому заяв, і перезаписувати себе особисто. Більшість людей по 6-7 разів приходять.

Електронне оновлення – працює

Процес переклички відбувається наступним чином: усі приходять в актову залу ТЦК, а це – сотні людей. З «трибуни» самі ж люди зачитують прізвища і при присутності людини, перезаписують у новий список. Спочатку хтось 300, потім 260, згодом, через декілька візитів людина в прохідній частині списку. Ті, хто в прохідній частині на подачу заяви, приходять о 9.00 годині в актову залу та по списку здають заяви. Під час візиту кореспондента заяви приймали одразу 5 фахівців. Людина повинна подати заяву визначеної форми, документи які підтверджують право на відстрочку, копію паспорту, коду, військово-облікового документу. Окрему увагу варто приділити документу про оновлення військово-облікових даних. 

 – Чимало проблем люди створюють самі собі нагнітанням ситуації і чутками, – говорить тернополянин Андрій (прізвище редакції відоме). – Коли я перші рази приходив то «знаючі люди» з черги казали іншим, що заяву приймуть лише з оновленими даними через ТЦК. Мовляв, тих, хто через «Резерв +» чи Центр адмінпослуг, завертають. Відповідно, чимало йшли займати ще одну чергу – на оновлення даних в ТЦК, а та черга – також сотні людей. Ті люди щодня збираються на зупинці біля ТЦК і перезаписують себе в черзі, аби не випасти з неї, до моменту оновлення даних. А це два тижні. Виявилось, що багатьом та черга не потрібна.

Як дізнався на місці кореспондент, оновити дані в ТЦК потрібно тим, хто не має військово-облікового документу, не стоїть на обліку або кому не «підтягнуло» витяг про оновлення в застосунку чи ЦНАПі. 

Чи встигнуть всіх прийняти

Оскільки черга велика, до 16 липня залишається мало часу, а охочих подати документи занадто багато, журналісти звернулися в ТЦК за роз'ясненнями. 

– ТЦК та СП працюють та надають послуги цілодобово. У пріоритеті – чоловіки, які за станом здоров’я можуть бути мобілізовані та захищати Україну від ворога. А вже потім обслуговують всіх інших, які можуть розраховувати на відстрочку, – кажуть у ТЦК. 

Як з'ясували журналісти насамкінець, документи на відстрочку мають приймати у вівторок-четвер з 09.00 до 17.00. 

 


 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (102)
×
0%
  • Roman Heinrich 10 липня 2024 р.
    То все Порошенко
  • Lyudmyla Dem 10 липня 2024 р.
  • Олександр Войтенко 10 липня 2024 р.
    Зеленський довів нашу страшну вже до піздіца....щей з людей ці фашисти тцк знімають останню шкуру...геть цю жидівську мафію з нашої України...
  • Олексій Устяк 10 липня 2024 р.
    Навіщо якійсь приватній фірмі надавати особисті свої дані ???
    Яна Иллюша reply Олексій Устяк 10 липня 2024 р.
    Олексій Устяк золотенні слова!
keyboard_arrow_up