Як у Тернопільському педуніверситеті обирали ректора (оновлене)

У Тернопільському педуніверситеті ім. Володимира Гнатюка сьогодні, 8 листопада, відбулися вибори ректора. Хто стане новим очільником вишу, стане відомо сьогодні ж.

Як у Тернопільському педуніверситеті обирали ректора (оновлене)

Кандидат – лише один. Це – проректор  з наукової роботи Богдан Буяк. Для виграшу у виборах йому слід  набрати 50% голосів плюс один. Всього голосує 649 виборців.  

Голосування в педуніверситеті проходило активно –  станом на 11-ту годину своє словом сказали уже 50 % виборців. Відтак у виші  ще до закінчення виборів могли говорити,  що вони – дійсні.


- Голосування проходило з 9.00 до 15.00, - каже  голова оргкомітету з виборів ректора Анатолій Григорук. – Усіх виборців – 649. Станом на 11.00 уже половина з них проголосувала.  О 15.00 виборча комісія припиняє видавати бюлетені, зсуває столи та починає підрахунок. Спочатку відділять невидані бюлетені, погасять їх. Тоді висипають бюлетені із скриньок на стіл та починають рахувати, скільки проголосували «за», скільки «проти», скільки бюлетенів є недійсними. Адже не виключаємо, що хтось відмітки не зробив,  чи навпаки – поставив дві. Далі – члени виборчої комісії складають протокол в двох екземплярах, їх віддають нам в  оргкомітет і ми проводимо уже своє засідання. На ньому ми маємо вирішити, чи відбулися вибори. Для того, щоб вибори вважались дійсними, треба щоб у них взяли участь більше 50% .

Один із отриманих протоколів, за словами пана Григорука, віддають в архів, інший  мають до 15 листопада подати в МОН. На затвердження кандидатури переможця у  міністерстві, відповідно до закону, є місяць. Поки кандидатуру  там не затвердять, закладом керуватиме чинний очільник – Володимир Кравець. Його контракт закінчився 17 листопада, і поки офіційно не з’явиться новий ректор, пан  Кравець  керуватиме закладом у статусі в.о.

- Якби таке трапилось, що  кандидат на посаду ректора не набрав потрібної кількості голосів, то вибори, відповідно до закону не дійсні, - продовжує пан Григорук. – І тоді міністерство оголошуватиме новий конкурс. 

Участь у виборах беруть усі наукові,  науково-педагогічні і педагогічні працівники. А також – частина працівники інших складових підрозділів та студентів відповідно до квоти. Тих, хто має право голосувати, обирали їхні ж колеги шляхом таємного голосування.

- Проблем не було у нас ніяких, - каже голова виборчої комісії Андрій Киданюк. – Явка – висока. Було чотири чи п’ять випадків, що люди прийшли без документа, який би посвідчував їхню особу. Тож, хтось  пішов додому за документом,  і таки проголосував, хтось не повернувся. Не зважаючи на те, що ми всіх своїх виборців знаємо в лице, але є вимоги, яких дотримуємось. 

З числа студентів педуніверситету, за інформацією його працівників, участь у виборах взяли 98 осіб. Якийсь факультет представлений був більше, якийсь – менше, залежно від кількості його студентів загалом. 

Як розповіли студенти, що брали участь у виборах, від нового очільника вони очікують позитивних змін. А ще однією із найобговорюваніших тем у виші є те, чому  чинний ректор таки вирішив  зав’язати із ректорством. 

 

Коментарі
22:00 Чи можливе об’єднання українських церков? (опитування) 21:00 Де завтра у Тернополі не буде світла 20:00 Тернопільська "Нива" розпочала підготовку до нового сезону 19:30 Уже відомо, скільки абітурієнтів Тернопільщини отримали 200 балів із ЗНО 19:00 Як не «згоріти» на роботі і що робити, якщо це вже сталось, радить психолог 18:40 Андрій Садовий: «Якщо об’єднати дві бідні громади, чи стануть вони багатими?» 18:20 Відео дня: в Центрі лунають етнобарабани play_circle_filled 18:00 Як замовити довідку про несудимість онлайн і кому вона потрібна 17:10 Тернопільські скейтбордисти влаштували змагання посеред вулиці photo_camera 16:45 Водій скаржиться, що на мийці автомат "з'їв" гроші, а води не дав 16:21 На Коновальця дві ДТП. Є затори (оновлено) 16:07 У Тернополі розпочали ремонтувати вулицю Чорновола 15:40 Випускний під дощем? До Тернополя суне холодний атмосферний фронт

Попіл з місця пожежі у селі Червоний Чабан Херсонської області поховали у братській могилі на Микулинецькому кладовищі 21...

Депутати Тернопільської міськради на останній сесії прийняли колективне рішення, яким зобов’язали керівника міськрайонного...

У редакцію 20 хвилин звернувся житель Великого Ходачкова Козівського району Степан Командірський. З 1968 року до самої пенсії...

Кількість сміття щорічно збільшується, а проблема його утилізації досі не вирішена. Чи потоне Тернопіль у власних же відходах,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up