Партнер рубрики Події

У Тернопільському районі загинув чоловік під час обрізки дерев

У Тернопільському районі загинув чоловік під час обрізки дерев

Тіло чоловіка знайшла дружина.

У Золотниківській громаді під час обрізки дерев у садку загинув чоловік.

Про це повідомляє поліція Тернопільської області.

Відомо, що загиблий — житель Івано-Франківської області. Він разом із жінкою приїхав в одне із сіл Золотниківської громади, де колись мешкали його батьки.

Відео дня

Чоловік обрізав дерева. Під час роботи одна з гілок, падаючи до низу, вдарила пенсіонера по голові. Після цього нещасний також впав з дерева. Його тіло в садку знайшла дружина і викликала швидку, але медики констатували смерть.

Судово-медичний експерт каже, що удар гілкою був летальним.

Даний факт слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань згідно з статтею 115 ККУ з поміткою «нещасний випадок».

Основні правила для безпечного й ефективного обрізання гілок із дерев

  • Правильна висота

Найкраща робоча висота для обрізання гілок – коли дерево розміщене на висоті від рівня вашої талії до коліна. Ви можете забезпечити правильне положення дерева за висотою, намагаючись повалити дерево так, щоб воно впало поверх інших спиляних дерев, колод, каменів або підвищень на місцевості. Пам’ятайте, що згинатися мають ваші коліна, а не спина.

  • Стабільність і надійність

Стійте ліворуч від стовбура з розставленими ногами під кутом 45 градусів щодо стовбура. Працюйте, розміщуючи пилку ближче до свого тіла, та утримуйте це положення стабільним у двох напрямках. Переконайтеся, що дерево чи його гілки на достатній від вас відстані для комфортної роботи, щоб мінімізувати ймовірність того, що вам доведеться совати ногами під час пиляння.

  • Просто покладіть пилку

Щоб уникнути травм, важливо не відводити пилки від стовбура далі, ніж треба. Переносьте пилку якомога менше й користуйтеся нею як важелем, залишаючи її корпус на стовбурі або на своїй нозі. Зрізати гілки простіше й ефективніше пилкою з коротшою шиною (13–15 дюймів).

 

  •  Контрольований рух

Переступаючи, завжди тримайте шину з іншого боку стовбура. Коли ви рухаєтеся, ланцюг має бути нерухомим. Пересуваючись на короткі дистанції, тримайте пилку за обидві ручки. Ніколи не тримайте її лише за задню ручку. Перед тривалішим пересуванням активуйте гальмо ланцюга й переносьте пилку, тримаючи її за фронтальну ручку.

  • Остерігайтеся віддачі

Уникайте різання кінчиком напрямної шини пилки. Зімкніть усі пальці навколо ручок під час зрізання гілок. Використовуйте шину з довжиною, адаптованою до розмірів дерева.

  • Уникайте затиснень

Визначте, у який бік напружені гілки, і ріжте їх із протилежного боку, де менша ймовірність того, що пильну шину затисне під вагою гілки. Якщо ви не впевнені, ріжте гілку за кілька етапів, починаючи з її кінця та рухаючись у напрямку стовбура.

  • Активуйте гальмо перед видаленням гілок

Нехай пилка лежить на стовбурі, поки ви видаляєте гілки й сушняк правою рукою. Спершу відпустіть дросельний регулятор і запобіжник запуску й активуйте гальмо ланцюга. 

Джерело: 7 порад для безпечного й ефективного видалення гілок

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up