Проект забудови на місці існуючого квіткового ринку на вул. Шептицького розглядали на містобудівній раді 30 березня
«Окультурити» квітковий ринок на вул. Шептицького хочуть у комунальному підприємстві міськради «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». В це слово вкладають поняття будівництва нового ринку на тому ж місці.
Проект представили на містобудівній раді наприкінці березня. Зацікавлені в забудові ринку – представники проектанта, комунального підприємства наголосили й на тому, що на цьому місці торгують квітами уже «історично». Тож черговою будовою вчергове збираються навести лад із «шанхаєм», зберігши місце для торгівлі.
- Щоб зберегти функцію цієї території, щоби і одночасно там розмістити торгові площі для торгівлі квітами і залишити прохід, але у вигляді галереї, захищеної від погоди, - розповів головний інженер проекту, представник проектної організації «Промбудпроект» . - І через це саме такий вибрали такий варіант, і ліквідувати оце, що зараз є. Там планується зробити магазини-павільйони, які будуть об’єднані однією галереєю, де можна пройти з площі на площу…
Проте цього разу підтримки у членів містобудівної ради він не знайшов. Окрім того, що на містобудівну раду не принесли усієї необхідної документації та того, що доповідав не головний архітектор проекту, а ГІП, у членів ради виникло ще ряд питань. Зокрема категорично проти будови ринку виступили представники обласної організації спілки архітекторів. Адже нова будова блокуватиме круговий об’їзд до недобудованої бібліотеки, існуючі заїзди в гаражі, підхід адміністративний. А ще, нагадують, що квітковий ринок на Шептицького від початку його появи мав бути тимчасовим.
- От скажіть, що завтра робити бібліотеці, якщо знайдуться кошти на її добудову, - каже голова правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олег Головчак. – Там навіть доступу не буде, щоб її поштукатурити. Два об’єкти у такому вигляді, поруч не можуть існувати.
Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9"> Також питання у архітекторів були і щодо законності виділення землі КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». Як запевнив Олег Головчак, уся інформація про цю ситуацію «ще поїде» в НАБУ. За його словами, 524 кв м, на яких і стоїть ринок, були самовільно міськрадою «вирізані» із ділянки, закріпленої за бібліотекою. Тому ділянку отримало підприємство незаконним шляхом. До того ж, нагадав пан Головчак, земля під цим ринком - під арештом.
- В мене таке враження, що сьогодні тут лобіюються інтереси якоїсь неіснуючої на сьогоднішній день бібліотеки, - каже директор КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк (КП є замовником проекту та має право постійного користування на цю ділянку – прим. ред.) - Хтось зараз говорить, що це земельна ділянка, яка неіснуюча. Ви розумієте, є витяг про ту земельну ділянку і якщо він не оскаржений ніде судом - це є земельна ділянка. А ми можемо там домислювати…
Також очільник комунального підприємства заявив, що ніякого арешту не було. Не пригадує, аби цю ділянку арештовували. У той же час, згідно з даних Реєстру судових рішень, земельна ділянка під ринком з кадастровим номером 6110100000:12:006:0043 таки перебуває під арештом. Його наклали ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 21 квітня 2016 року. Земля є доказом у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені в ЄРДР за фактом зловживання у період 2013-2015 років своїм службовим становищем службовими особами Тернопільської міської ради та комунальних підприємств "Підприємство матеріально-технічного забезпечення", "Масив", "Тернопільбудінвестзамовник", КЖЕМ "Сонячне" під час передачі останнім земельних ділянок територіальної громади міста у постійне користування і оренду з метою подальшої їх розтрати в порушення вимог земельного, містобудівного та іншого законодавства у приватну власність інвесторів. Оскаржити ухвалу намагався міський голова Тернополя, та програв суд.
Також про обмеження зазначено у витязі з Держреєстру речових прав на нерухоме майно.