У Тернополі черговою будовою збираються "окультурити" квітковий ринок на Шептицького

У Тернополі черговою будовою збираються "окультурити" квітковий ринок на Шептицького
Проект забудови на місці існуючого квіткового ринку на вул. Шептицького розглядали на містобудівній раді 30 березня

«Окультурити» квітковий ринок на вул. Шептицького хочуть  у комунальному підприємстві міськради «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». В це слово вкладають поняття будівництва нового ринку на тому ж місці.


Проект представили  на містобудівній раді наприкінці березня. Зацікавлені в забудові ринку –  представники проектанта, комунального підприємства  наголосили й на тому, що на цьому місці торгують квітами уже «історично». Тож черговою будовою вчергове збираються навести лад із «шанхаєм», зберігши місце для торгівлі. 


- Щоб зберегти функцію цієї території, щоби і одночасно там розмістити торгові площі для торгівлі квітами і залишити прохід, але у вигляді галереї, захищеної від погоди, - розповів головний інженер проекту, представник проектної організації «Промбудпроект» . -  І через це саме такий вибрали такий варіант, і ліквідувати оце, що  зараз є. Там планується зробити магазини-павільйони, які будуть  об’єднані однією галереєю, де можна пройти з площі на площу…

Проте цього разу підтримки у членів містобудівної ради  він не знайшов. Окрім того, що на містобудівну раду не принесли усієї необхідної документації та того, що доповідав не головний архітектор проекту, а ГІП, у членів ради виникло ще ряд питань. Зокрема категорично проти будови ринку виступили представники обласної організації спілки архітекторів. Адже нова будова блокуватиме круговий об’їзд до недобудованої бібліотеки, існуючі заїзди в гаражі, підхід  адміністративний. А ще, нагадують, що квітковий ринок  на Шептицького від початку його появи  мав бути тимчасовим.


- От скажіть, що завтра робити бібліотеці, якщо знайдуться кошти на її добудову, - каже голова правління Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України Олег Головчак. – Там навіть доступу не буде, щоб її поштукатурити. Два об’єкти у такому вигляді, поруч не можуть існувати.

Відео дня
v class="embed-responsive embed-responsive-16by9"> Також питання у архітекторів були і щодо законності виділення землі КП «Підприємство матеріально-технічного забезпечення». Як запевнив Олег Головчак, уся інформація про цю ситуацію «ще поїде» в НАБУ. За його словами, 524 кв м, на яких і стоїть ринок, були самовільно міськрадою «вирізані» із ділянки, закріпленої за бібліотекою. Тому  ділянку отримало підприємство незаконним шляхом. До того ж, нагадав пан Головчак, земля під цим ринком - під арештом. 

- В мене таке враження, що сьогодні тут лобіюються інтереси якоїсь неіснуючої на сьогоднішній день бібліотеки, - каже директор КП  «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк (КП   є замовником проекту та має право постійного користування на цю ділянку – прим. ред.) - Хтось зараз говорить, що це земельна ділянка, яка неіснуюча. Ви розумієте, є витяг про ту земельну  ділянку і якщо він не оскаржений ніде судом - це є земельна ділянка. А ми можемо там домислювати…

Також очільник комунального підприємства заявив, що ніякого арешту не було.  Не пригадує, аби цю ділянку арештовували. У той же час,  згідно з даних Реєстру судових рішень, земельна ділянка під ринком з кадастровим номером 6110100000:12:006:0043 таки перебуває під арештом. Його наклали ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 21 квітня 2016 року. Земля є доказом у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені в ЄРДР за фактом зловживання у період 2013-2015 років своїм службовим становищем службовими особами Тернопільської міської ради та комунальних підприємств "Підприємство матеріально-технічного забезпечення", "Масив", "Тернопільбудінвестзамовник", КЖЕМ "Сонячне" під час передачі останнім земельних ділянок територіальної громади міста у постійне користування і оренду з метою подальшої їх розтрати в порушення вимог земельного, містобудівного та іншого законодавства у приватну власність інвесторів.   Оскаржити ухвалу  намагався міський голова Тернополя, та програв суд. 
Також про обмеження зазначено у витязі з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • ігор
    вже пів міста  так само окультурили
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:50 Тіло безвісти зниклого чоловіка знайшли в лісі на Кременеччині 12:30 5-річний хлопчик постраждав в аварії на автодорозі Зборів-Козова 12:03 Через зливу затопило подвір'я та городи, а град побив розсаду: наслідки негоди на Тернопільщині play_circle_filled 11:35 Аварія в Кровинці: серед постраждалих — дві дитини Від читача 11:22 Концерт BAH.ROMA 11:00 Планувала виїзд в США, натомість втратила майже 40 000 грн — від шахраїв постраждала дівчина з Чортківщини 10:30 Шукають житло для дитбудинку сімейного типу 09:58 У Тернополі чоловік побив інспектора з паркування 09:22 Зливи та шквальний вітер спричинили підтоплення й аварійні відключення на Тернопільщині 09:05 На Донеччині загинув Герой з Тернополя Максим Соловей 08:00 Долар і євро подорожчали: НБУ встановив офіційні курси на 5 травня 21:01 На території середньовічного замку у Скалаті тривають реставраційні роботи 20:40 Затоплена вулиця в Саранчуках, град на Підгаєччині: наслідки негоди на Тернопільщині play_circle_filled 19:34 Шестеро потерпілих в аварії на дорозі Теребовля-Кровинка 19:03 Як у Тернополі проходили паради випускників: дивіться відео! play_circle_filled 18:30 На території колишнього села Пужники на Тернопільщині віднайшли останки понад 30 осіб 18:00 Рік умовно дали уродженцю Кременця за поширення комуністичної символіки 17:01 Як знизити ризик укусу змії та як надати першу допомогу 16:00 Футбол: збаразький «Галич» припинив співпрацю зі своїм головним тренером 15:10 День пам'яті Героя України Сергія Коновала відкрили у парку Шевченка
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up