У заповіднику на Тернопільщині зафіксували рідкісного тритона

У заповіднику на Тернопільщині зафіксували рідкісного тритона

Гребінчасті тритони є такими собі природними показниками чистоти водойм, у яких живуть. Адже хімічного складу води вбиває цей вид.

У природному заповіднику «Медобори», що на Тернопіллі зустріли рідкісного представника хвостатих земноводних — тритона гребінчастого (Triturus cristatus).

Про це розповідають на сторінці заповідника.

Вид вважається одним з найбільш швидко зникомих в європейській фауні. З 2021 року він занесений до Червоної книги України.

Відео дня

Тритон гребінчастий — рідко зустрічається на Тернопільщині. Останні роки на заповідній території та околицях працівники зовсім не помічали цей вид. 

Як розповідають природознавці, такі тритони заселяють великі, але не глибокі водойми, порослі травою. Причому, вода в них має бути обов’язково чистою, так як до чистоти води гребінчасті хвостаті особливо вибагливі.

Тритони одні з найбільш чутливих серед земноводних до забруднення навколишнього середовища. Порушення хімічного складу води призводить до повного зникнення тварин. Зустрівши цього земноводного у водоймі чи неподалік, будьте впевнені, що вода в ній чиста.

Нагадаємо, що нещодавно чотири особини чорних лелек зафіксував орнітолог заповідника «Медобори» Арсен Капустинський.

 Читайте також:

На Тернопільщині повторно зацвіли червонокнижні рослини

На Чортківщині зафіксували червонокнижних чорних лелек (ФОТО)

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Виталий Черненок

    А по виду- звірятко дохле...
  • Teren Teren

    Панове журналісти "20 хвилин", перекладіть, будь ласка, друге речення вашого тексту: "Адже хімічного складу води вбиває цей вид." (с.)

keyboard_arrow_up