Учасники проекту «Електронні аеронавти» матимуть змогу збирати інформацію про стан атмосфери в тому чи іншому місті за допомогою кульок. Їх наповнять гелієм, приєднають усі необхідні датчики і випустять в небо. Отримані дані використовуватимуть одразу на кількох уроках: фізики, біології, географії.
- 8 шкіл з різних регіонів України об'єдналися з власної ініціативи й створили міжрегіональний проект "Школа SMART". Вони вдруге збирають кошти на проект на платформі GOF. Перший міжшкільний проект Arduino&Raspberry pi зібрав на платформі більше 30 тисяч гривень, - розповідає PR-менеджер GoF Марія Бровді. - Досвід Школи SMART полягає в тому, що після успішного запуску проектів вони можуть передавати цю ініціативу в інші школи. Після успіху першого проекту, вони вирішили спробувати щось більш масштабне.
Вчитель математики та інформатики у Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ст Теребовлянського району Світлана Попель розповіла про те, як з’явилася ідея та що планують зробити.
Учасники проекту працюватимуть із Arduino. Це мікроконтролер, розміром банківської карти, який може приймати сигнали від навколишнього середовища і передавати їх на комп’ютер.
- Наш перший проект називався "Фітокартина для кабінету інформатики", - розповідає вчитель. - Разом з учнями сьомого класу ми створювали власну унікальну конструкцію фітокартини. На площі 0,45 м кв. розташовано 12 рослин. Також придумали найекономніший варіант системи водопостачання, якою керує мініробот, сконструйований на базі мікроконтролера Arduino з використанням сенсорного датчика вологості грунту.
У вісімку шкіл Школи SMART входять Вишнівчицька школа І-ІІІ ступенів Теребовлянського району, Білобожницька школа І-ІІІ ступенів, Кременецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4, Заліщицька державна гімназія.У реалізації проекту "Електронні аеронавти", окрім чотирьох шкіл з Тернопільщини беруть участь також Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №82, Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Львівської області ,Середня школа № 62 м. Львів, Домашній фізичний гурток сім’ї Загревських з міста Харкова.
- Наш новий проект “Електронні аеронавти”. Ми хочемо одночасно у восьми школах України запустити повітряні кулі, - повідомляє Світлана Попель. - Вони мають бути діаметром 1,5 м, прикріплені до спеціальних шнурків і у самостійно виготовлених “гондолах”, в яких встановимо мікроелектроніку. Тобто веб-камеру, яка фільмуватиме панораму місцевості знизу і боковий відеореєстратор, який фіксуватиме біорізноманіття середовища (комах, птахів і т.д). Також будуть сенсорні датчики, які вимірюватимуть температуру, відносну вологість, атмосферний тиск. Усі ці дані діти зможуть порівняти з інформацією, яка подана у підручниках.
На уроках інформатики учні створять програму, на яку будуть надходити дані з кулі під час польоту. Усі охочі зможуть подивитися онлайн-трансляцію.
Багато кого зацікавив цей проект, навіть випускники школи хочуть прийти на запуск цієї кулі. Таким чином діти вчаться використовувати здобуті знання практично. Проте, як і для кожного проекту, потрібні кошти. Ми шукаємо ресурси для закупівлі усього необхідного обладнання на краутфандингової платформі GoF. З квітня учні працюють над створенням програми, над деталями. Кулі плануємо запустити приблизно через місяць після покупки техніки.
В організаторів проекту також є ідея на кожній кулі написати по букві. Зафільмувати, як з них складається мотиваційне, позитивне слово. Та щоб її втілити, проект має бути втіленим.
Підтримати проект можна за посиланням: https://gofunded.org/campaigns/smart-aeronavt/
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 13 від 29 березня 2023
Читати номер