В Україні створять Сили безпілотних систем

В Україні створять Сили безпілотних систем

Дрони — довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну та Генштабу створити у структурі ЗСУ Сили безпілотних систем як окрему структуру. Глава держави підписав відповідний указ.

«Кабінету міністрів України із залученням Генерального штабу Збройних сил України опрацювати питання щодо створення у структурі Збройних сил України Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться в указі.

Водночас у своєму вечірньому відеозверненні 6 лютого Зеленський зазначив, що створення нового роду військ повинно дати цілком конкретний результат уже найближчим часом.

«Цей рік повинен стати вирішальним у багатьох аспектах. І, очевидно, — на полі бою. Дрони, безпілотні системи — довели свою ефективність у боях на землі, у небі та в морі. Україна реально змінила безпекову ситуацію в Чорному морі завдяки дронам. Відбиття штурмів на землі - це багато в чому робота саме дронів. Масштабне знищення окупантів та їхньої техніки — це також дрони», — заявив Зеленський.

Відео дня

Перелік завдань для створення нових Сил чіткий:

  • спеціальні штатні посади під роботу з дронами; спеціальні підрозділи та їх ефективне тренування;
  • систематизація досвіду та постійне масштабування виробництв і залучення найкращих ідей, найкращих спеціалістів у цю сферу.
Довідка
В Україні вже є Центральне управління безпілотних систем, яке було створено для контролю застосування безпілотних та роботизованих повітряних, наземних та морських систем, а також для контролю за станом готовності військових частин ЗСУ які застосовують безпілотні системи.

 Читайте також:

Міська рада Тернополя закупила нові дрони для ЗСУ.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Iryna Kufel

    Ще не зробили, а вже хваляться... Робіть, давно пора!!!!!
  • Гордон Шамвей

    Гарна новина!

keyboard_arrow_up