Про реалізацію програми протидії торгівлі людьми у Тернопільській області та надання допомоги особам, які постраждали, говорили у Тернопільському прес-клубі у четвер, 18 жовтня у Європейський день боротьби з торгівлею людьми.
За офіційними даними цьогоріч дев’ять людей у Тернопільській області отримали статус осіб постраждалих від торгівлі людьми.
- На жаль у XXI столітті ще є таке явище як торгівля людьми, - зазначив начальник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний. - У світі такий вид заробітку на другому місці за прибутком після торгівлі зброєю. В області прийнята обласна програма проти торгівлі людьми на 2016-2020 роки, виділені кошти з обласного бюджету. З 2012 року в області 30 людей мають статус осіб постраждалих від торгівлі людьми. Ще шестеро готують відповідні документи.
В області та районах здійснюються інформаційні кампанїї, навчання для лікарів-терапевтів та сімейних лікарів, щоб вони могли виявляти осіб, які постраждали від торгівлі людьми.
Тернополян запрошують долучитися до Всесвітньої акції проти торгівлі людьми !”Хода за свободу” (“Walk for Freedom”).
- Це буде тиха мовчазна хода, - розповіла головна спеціалістка управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Оксана Шуль. - Такі акції пройдуть по районах та у всіх містах України.
Початок акції ”Хода за свободу” о 16.00 біля Кафедрального Собору.
Довідка
Згідно статті 149 Кримінального Кодексу України, злочини, пов'язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі від 3 до 15 років.
Про випадки торгівлі людьми звертайтесь на Національну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 500 386 або 527
Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 28 від 9 липня 2025
Читати номер