Військово-лікарські комісії працюватимуть на базі цивільних лікарень: Постанова Уряду

- Уряд ухвалив Постанову щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій.
- Він передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів військово-лікарських комісій (далі – ВЛК), що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
- Тепер позаштатні ВЛК, які функціонують при військкоматах, працюватимуть на базі цивільних медзакладів.
Кількість та перелік лікарень, в яких можна буде пройти ВЛК, визначатиме керівництво обласних військових адміністрацій. Нацслужба здоровʼя укладатиме з ними договори та забезпечуватиме оплату наданих послуг за новим пакетом «Медичний огляд осіб, який проводиться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки».
В Кабміні зазначають, що такий крок дозволить посилити ресурсне забезпечення роботи лікарів, які залучені до проведення медичних оглядів для оцінки придатності людини до військової служби.
– Умови повномасштабної війни ставлять перед нами нові виклики. Навантаження на військово-лікарські комісії зросло в рази. Наш обовʼязок – забезпечити українцям належний рівень обслуговування без бюрократії і черг, в тому числі у ВЛК. Це одне з важливих і актуальних на сьогодні завдань. МОЗ зі свого боку вже долучилося до створення ВЛК на базі цивільних закладів охорони здоровʼя. Також команда МОЗ працює у складі міжвідомчої роботи для удосконалення процесів роботи ВЛК. Ми готові підставити своє плече і сьогоднішнє рішення Уряду щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій, який передбачає проведення медичних оглядів мультидисциплінарними командами лікарів ВЛК, що утворюються при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, чергове тому підтвердження. Наша мета – швидке та зручне надання послуг, де в центрі людина, – зауважив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Всі послуги, які входять до пакета Програми медгарантій будуть безоплатними для тих хто проходить ВЛК.
Держава покриватиме такі послуги:
- проведення лабораторних та інструментальних досліджень;
- направлення особи за наявності показань в інші медичні заклади для проведення необхідних консультацій та обстежень, а також для надання спеціалізованої медичної допомоги у разі потреби;
- оформлення проектів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.
Для проходження ВЛК у звичайній лікарні, необхідно мати один із наступних документів:
- картку обстеження та медичного огляду;
- картку медогляду кандидата на навчання у вищих військово-навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти Міноборони;
- картку медогляду призовника;
- направлення керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
До слова, раніше «20 хвилин» повідомляли про те, що треба знати для оскарження рішення ВЛК, якщо мобілізований не згоден з висновками комісії.
Читайте також:
- Не згодні з висновками ВЛК – оскаржуйте постанову. Розповідаємо, як це зробити
- Оскарження рішення військово-лікарської комісії й нарахування виплат: що варто знати мобілізованим
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.