Вражені навіть іноземці. Уперше в Тернополі представили виставку світлин про Антарктику

Вражені навіть іноземці. Уперше в Тернополі представили виставку світлин про Антарктику
Фото редакції «20 хвилин»

Дізнатися про 30 років роботи української антарктичної станції «Академік Вернадський», а також українські антарктичні експедиції можуть тернополяни. Уперше у нашому місті представили виставку «Дослідження та незламність», де через світлини показали унікальний світ далекого материка і те, як його досліджують українські вчені. 

 

«Бойові пінгвіни» — це світлина із полярниками, які боронять нашу країну. Саме ця фотографія найбільше вражає західних науковців, розповідає директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. Він приїхав у Тернопіль, аби вперше представити тут виставку «Дослідження та незламність».

— Навіть ті з них (іноземні науковці, — авт.), які співчувають Україні, в їхній уяві є абстрактна українська армія, яка нас захищає. Вони не розуміють, що це не професійні військові, що це ті самі люди, з якими вони вчора були разом в експедиціях, зустрічалися на наукових конференціях, і от вони зараз змушені одягнути форму і йти на фронт. Це просто їм ламає картину світу. В них такого не було з часів Другої світової. Наразі у нас таке співвідношення: 13 людей зимує на «Вернадському», а 31 людина в лавах ЗСУ, — наголошує Євген Дикий.

Відео дня
Євген Дикий. Фото редакції «20 хвилин»

 

 

 

Фото редакції «20 хвилин»

Фотографічна виставка, зроблена за принципом було — стало, присвячена 30 рокам роботи української антарктичної станції «Академік Вернадський». Експозицію вперше представили у Тернополі.

— Проводиться виставка в, самі розумієте, який непростий час і, мені здається, що важливо нагадати людям про те, що навіть в такий час ми залишаємось частиною глобального світу, однією із провідних наукових держав оцього елітного антарктичного клубу, де всього 29 країн. І маємо зберегти це навіть під час вторгнення для наших дітей і онуків, — говорить директор Національного антарктичного наукового центру.

Фото редакції «20 хвилин»
Фото редакції «20 хвилин»
Фото редакції «20 хвилин»

Ініціатором виставки у Тернополі став мандрівник Роман Задорожний. Каже, від друзів, які забезпечують полярників їжею, почув, що вони таку експозицію робитимуть у Чернівцях. Оскільки ще з дитинства тема Антарктики захоплює Романа, у нього виникла ідея привезти виставку сюди.

— Мені особисто подобаються заходи і сходи сонця, фотографії, які мають такі поєднання, їх тут доволі багато. Або полярне сяйво це, певно, біля якої я найчастіше зупиняюсь. Чотири роки тому я вперше його побачив, і це справило велике враження. Я знаю фізику, як воно утворюється, в магію не вірю, але знаю, як можуть виглядати фізичні процеси красиво, вони мене дуже захоплюють, — ділиться мандрівник. 

Роман Задорожний. Фото редакції «20 хвилин»

 

Передати це захоплення фізичними явищами та Антарктидою загалом, тим, яка там природа і тваринний світ, і покликана виставка «Дослідження та незламність». Організатори, розуміючи, як складно зацікавити людей прийти і подивитись експозицію, вирішили зробити її мандрівною.

Так, до 23 травня виставку можна побачити у Центрі науки Тернополя на площі Героїв Євромайдану, 4.

З 24 до 26 травня — Дитячо-юнацький пластовий центр на вулиці Федьковича.

З 27 до 30 травня — фойє Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

31 травня — фестиваль «Наукові пікніки 2025». Організатори очікують провести пряме включення зі станцією «Академік Вернадський» на великому екрані на центральній площі міста.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up